Białe ściany w mieszkaniu, aż się proszą o odpowiednia oprawę. Zwykłe, puste, robią dość przygnębiające wrażenie. Warto więc odświeżyć swoje wnętrze dodatkami, zestawić ze sobą obrazy i plakaty, najlepiej w ciekawych ramach – tak, aby uzyskać efekt eklektyzmu. Stylistka wnętrz i właścicielka Malabelle, Anna Rusiniak-Malinowska, jak co tydzień podpowiada jak to zrobić.

"Nie ma bardziej wdzięcznego dodatku do wnętrza niż wszelkiego rodzaju grafiki, plakaty, rysunki czy akwarele w stylowych ramach. Wszystkie te elementy dodają wnętrzom charakteru i nadają im indywidualności. Sprawiają, że nasze wnętrze nabiera artystycznego klimatu.”, mówi stylistka.

Uwielbiam łączyć ze sobą różnego rodzaju ramy – małe, duże, zdobione, proste – tutaj nie ma ograniczeń – ważne, aby zgrać je odpowiednio kolorystycznie. Bardzo modne jest wieszanie ram w różnych rozmiarach i kształtach na jednej dużej, pustej ścianie – tworzą wtedy swoisty kolaż i harmonijnie dekorują wnętrze.”, dodaje. 

DLA MINIMALISTEK I ARTYSTEK

Dla bardziej minimalistycznych wnętrz rozwiązaniem może być zastosowanie antyramy, która jeszcze bardziej wyeksponuje prezentowany obrazek, grafikę czy plakat, nie narzucając stylu charakterem ramki. Osobiście jednak lubię tę nutę eklektyzmu, którą nadaje połączenie niby przypadkowo dobranych, a jednak tworzących spójną całość kilku ram.

Co istotne, takie artystyczne prace nie mają jednego, przypisanego miejsca w domu – mogą wisieć na ścianach, mogą również stać na podłodze – w salonie, kuchni, a nawet w łazience. Wszystkie chwyty dozwolone.”, podpowiada Anna Rusiniak-Malinowska.

Jedno jest pewne – zdjęcia, obrazy, plakaty i wszelkiego rodzaju grafiki to ozdoba każdego domu i zdecydowanie polecam wszystkim, aby się nimi otaczali."  My uwielbiamy  obrazy i plakaty, a poszukiwanie oryginalnych ram to naprawdę doskonała zabawa!

Więcej inspiracji znajdziecie na www.malabelle.pl!

ZOBACZ TAKŻE: 

LUSTRA W MIESZKANIU OKIEM EKSPERTA

WIKLINA WE WNĘTRZACH OKIEM EKSPERTA