Jagg to nietuzinkowe ozdoby na każdą okazję. Świetnie współgrają ze stylizacją casual, a także są znakomitym uzupełnieniem wieczorowej kreacji czy ślubnej sukni. To unikatowe przenikanie się stylów. Projekty pomimo swojej ozdobności i orientalnego charakteru są bardzo nowoczesne.

Ich wzory to udana próba zachowania równowagi pomiędzy bogactwem jakie udostępnia technika soutache, a modowymi trendami.Marka została stworzona przez pasjonatkę mody, mającą libańsko-polskie korzenie, Jagodę Maruda.
Zainspirowana podróżami po całym świecie stworzyła niepowtarzalną kolekcję. Każdy projekt jest wykonany ręcznie z niebywałą precyzją i wyłącznie z najwyższej jakości materiałów.

- Od lat zbieram kamienie i kolekcjonuję biżuterię z całego świata. Z roku na rok moja kolekcja się powiększała, a chęć tworzenia była coraz silniejsza. Postanowiłam zbudować markę, która będzie odpowiedzią na wysokie wymagania Polek. Jagg jest skierowana do tych, którzy cenią luksus, precyzję wykonania i niepowtarzalność – podkreśla Jagoda Maruda.

Proces twórczy rozpoczyna się już na etapie wyboru poszczególnych detali. Pieczołowicie dobrane, jedynie szlachetne i półszlachetne kamienie, złote i srebrne uchwyty, najwyższej jakości nici oraz skórzane dodatki są bazą do rozpoczęcia pracy. Każdy element musi ze sobą współgrać, a precyzja wykonania jest niezwykle istotna.

To praca, która wymaga nie tylko niebywałej staranności ale i wyczucia dobrego smaku. Projektantka wplata w drogocenne kamienie w jedwabne sznurki tworząc oryginalne wzory. Wykonanie jednej pary kolczyków trwa nawet kilkanaście godzin.

Pracochłonny proces tworzenia oraz znakomity dobór elementów sprawia, że powstaje dzieło o subtelnej i kobiecej estetyce Bliskiego Wschodu. Gdy już raz założymy biżuterię jagg, nie będziemy chcieli się z nią rozstać.

Facebook.com/jagg.jewels