Kiedy są imieniny Sławomira?

Sławomir to imię bardzo popularne w latach 80. zeszłego stulecia. Tamtejsze mamy chętnie nadawały je swoim pociechom, stąd wielu dzisiejszych mężczyzn w średnim wieku je nosi. Swoje święto mogą oni obchodzić pięciokrotnie w ciągu roku: 2. kwietnia, 17. maja, 2. października, 5. listopada oraz 23. grudnia.

Imieniny Sławomira – życzenia

Mężczyźni o imieniu Sławomir posiadają duże poczucie humoru, dlatego najbardziej ucieszą się z humorystycznych, wierszowanych życzeń. Przykładem może być:

„Drogi Sławku,

Dzisiaj ślemy Ci życzenia,

Najskrytszych marzeń spełnienia,

Zdrowia dobrego i życia pięknego,

Smutków niewielu i osiągnięcia życiowych celów,

Zobacz także:

Przyjaciół licznych i samych chwil ślicznych,

Uśmiechów na twarzy oraz odległych wojaży,

Dużo błogiego snu oraz lat stu!”

Sławomir – pochodzenie imienia

Sławomir jest słowiańskim, staropolskim imieniem, które powstało z połączenia słów: „sław” oraz „mir”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: „ten, który zdobywa sławę poprzez pokój”.

Znaczenie imienia Sławomir

Sławomir jest urodzonym szczęściarzem, skazanym na sukces i zwycięstwo. Charakteryzuje go inteligencja, pewność siebie, ambicja, upartość oraz otwartość. Ma doskonałe wyczucie do ludzi. Kocha kontakt z nimi, a najbardziej przeraża go samotność.

Sławomir to człowiek w czepku urodzony. Skazany jest na sukces, a szczęście dopisuje mu w każdym aspekcie życia. Potrafi wykorzystać każdą okazję i celnie trafia ze wszelkimi inwestycjami. Jest odważny i otwarty na nowe wyzwania. Sympatię innych zyskuje poprzez swoje przyjazne nastawienie, niezwykłą mądrość oraz pozytywne przysposobienie. Posiada inteligencję analityczną oraz syntetyczną, co pozwala mu trafnie oceniać ryzyko i zamiary otaczających go ludzi. To dobry i wierny przyjaciel na całe życie. Zawsze pomocny i oddany. Nie potrafi długo żywić urazy. Zdarza się, że gubi go nadmierna pewność siebie oraz emocjonalność. Łatwo go wyprowadzić z równowagi, ale szybko odzyskuje spokój. Jest bardzo wrażliwy na kobiece wdzięki, docenia i zauważa piękno, które może być niewidoczne dla innych mężczyzn. Od kobiet oczekuje wyrazów miłości, uczuciowości i empatii.

„Sławek to nie imię” – jaki jest Sławek?

Związek ze Sławkiem na pewno nie będzie nudny, ale też łatwy. To człowiek bardzo samodzielny, który ceni sobie odpowiednią dozę prywatności. Lubi dominować, zarówno w życiu, jak i we współżyciu. Troskliwy i uczuciowy mąż i ojciec, dbający o byt swój oraz najbliższych. Zaradny i ambitny. Wiele rzeczy potrafi zrobić sam, a proszenie kogoś o pomoc, godzi w jego ambicje. Ceni sobie konkretne informacje, szkoda mu czasu na bajki i tłumaczenia. Jest emocjonalny i uczuciowy. Doskonale zapamiętuje rzeczy, które go poruszają. Potrafi jednocześnie oddzielić życie duchowe od materialnego oraz problemy zawodowe od prywatnych. Partnerkę obdarowuje wieloma dowodami miłości i troski, ale nie lubi, kiedy ta pozostaje mu dłużna. Lubi czuć się adrowany i dowartościowany. Nie przepada za monotonią w związku. Kocha dzieci oraz ciepło rodzinne. Życie ze Sławkiem może okazać się bardzo szczęśliwe, ale jedynie dla partnerki, która gotowa jest na kompromisy oraz godzi się z zachowaniem dużej dozy prywatności i swobody w związku.

Sławomir nie umie znieść samotności i odczuwa silną potrzebę akceptacji, dlatego posiada wielu znajomych i przyjaciół. Nie wartościuje ludzi z uwagi na płeć i równie silne relacje przyjacielskie potrafi utrzymywać zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Doskonale radzi sobie z oddzieleniem przyjaźni od miłości oraz przyjaźni damsko-męskiej od związku. Nie lubi spędzać czasu na koncertach, w barach lub pubach. Zdecydowanie preferuje spokojniejsze klimaty spacerów, wypadów za miasto lub na ryby. Docenia bliskość natury. Sławek nie potrafi usiedzieć na miejscu, a odpoczynek przynosi mu aktywność fizyczna. Często obejmuje rolę przywódcy. Nie toleruje sprzeciwu, a gdy na niego napotka, daje upust swojemu wybuchowemu charakterowi. Pomimo tego wzbudza powszechną sympatię, dlatego ludzie wokół są w stanie wiele mu wybaczyć.

Sławomir wyróżnia się w pracy dużym zaangażowaniem, intelektem oraz inicjatywą. Jest otwarty na nowe wyzwania i szybko przystosowuje się do sytuacji. Dopisuje mu szczęście. Niestety czasami brakuje mu systematyczności i zorganizowania, ale zdecydowanie nadrabia to pracowitością. Porażki go nie załamują. Potrafi przyznać się do błędu i naprawić go.

Mężczyźni o tym imieniu doskonale odnajdą się w roli przywódców, ale również w samodzielnych zawodach. Sławomir nie potrafi pracować w grupie. Pociągają go nauki ścisłe, czynności wymagające myślenia twórczego oraz koncepcyjnego.

Zdrobnienia imienia Sławomir

Najczęściej używanymi zdrobnieniami imienia Sławomir są:

  • Sławomirek,
  • Sławcio,
  • Sławek,
  • Sławunio,
  • Sławusio,
  • Sławuś.