Kim jest Ida Nowakowska?

Ida Nowakowska przyszła na świat  7 grudnia 1990 w Warszawie. Od urodzenia ma podwójne obywatelstwo - polskie i amerykańskie. Jest córką i Marka Nowakowskiego i  Joanny Marii Żamojdo, artystki i reżyserki, która w latach młodości pracowała w Stanach dla "New York Timesa". Nowakowska  od dziecka szkoliła się na tancerkę. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Później występowała na największych scenach nie tylko w Polsce, ale także za granicą. 

W 2008 rozpoczęła karierę jako prezenterka telewizyjna. Zaczęła prowadzić wtedy program "Przymierzalnia". Była także jurorką amerykańskiego talent show "The World's Best" oraz dziewiątej edycji programu "You Can Dance - Po prostu tańcz". W 2018 r. nawiązała współpracę z Telewizją Polską i dzisiaj najbardziej znana jest ze swoich występów w telewizji. Współprowadziła program "Bake Off Junior" a także Sylwester marzeń z Dwójką. Od 2019 r. jest jurorką w programie tanecznym "Dance Dance Dance" i współprowadzącą program "Pytanie na śniadanie" oraz "The Voice Kids". 

Osiągnięcia i kariera taneczna

Zanim Nowakowska trafiła do telewizji, była przede wszystkim artystką. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Naukę kontynuowała w Stanach w nowojorskim Professional Performing School, a także w Szkole Tańca na słynnym  Broadway Steps. W 2014 r. ukończyła kierunek aktorstwa na Wydziale Teatru, Filmu i Telewizji na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Studiowała równolegle na uczelnianym Wydziale Nauk Politycznych ze specjalizacją – Relacje międzynarodowe. W USA występowała w renomowanej Metropolitan Opera, m.in. w takich spektaklach jak "La Bayadere" czy " Les Troyens". W Lincoln Center w Nowym Jorku zagrała główną rolę w „Real To Reel” u boku Randy´ego Skinnera. 

Artystka nie raz była nagradzana za swoje osiągnięcia. W 2007 r.  zajęła pierwsze miejsce w kategorii tańca współczesnego na Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku. Dwa lata później zajęła trzecie miejsce w tym samym konkursie, oraz zdobyła pierwszą nagrodę na festiwalu baletowym „Złote Pointy” w Szczecinie. Nowakowska otrzymała również Pucharu Polski w Disco Dance oraz zdobyła pierwsze miejsce w Międzynarodowych Zawodach Tap Dance. Otrzymała także tytuł "Najlepszej Absolwentki" Szkół Baletowych w Polsce. 

Jej kariera artystyczna zaczęła się, kiedy była jeszcze w młodym wieku. Występowała wtedy w Teatrze Buffo, gdzie wzięła udział w spektaklu "Metro". Była także aktorką w warszawskim Teatrze Roma, gdzie występowała od 8 roku życia. Mogliśmy ją oglądać w takich spektaklach musicalowych jak "Piotruś Pan", "Koty", "Taniec Wampirów" czy "Upiór w Operze". 

Kariera aktorska Idy Nowakowskiej

Na ekranie Ida Nowakowska po raz pierwszy pojawiła się w 1997 roku, kiedy miała siedem lat. Wystąpiła wtedy w filmie "Bandyta" w reżyserii Macieja Dejczera. Na następną rolę musiała poczekać siedem lat. W 2004 roku zagrała w filmie "Out of reach". Cztery lata później zagrała epizodyczną rolę w serialu "Na dobre i na złe". Jej ostatnia rola to siostra Serafina w filmie "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie". 

Ida Nowakowska ma na swoim koncie kilka ról przed kamerą, jednak artystka od dziecka występowała w teatrze. Grała na takich scenach jak Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Lincoln Center w Nowym Jorku , Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Wielkiego Opera Narodowa w Warszawie czy Teatr Muzyczny Roma. 

Rodzina i życie prywatne Idy Nowakowskiej

Ida Nowakowska i Jack Herndon poznali się podczas studiów na Uniwersytecie Kalifornijskim, gdzie oboje studiowali. "Byliśmy na jednym roku. Studiowaliśmy aktorstwo na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (...) Na początku byliśmy przyjaciółmi, a potem, pod koniec studiów, z tej przyjacielskiej relacji wyszła miłość." - powiedziała w rozmowie z Plejadą. Para pobrała się w 2015 roku w Warszawie. Mąż tancerki jest skrytą osobą i rzadko pojawia się z Nowakowską na ściankach. 

Bardzo kocham swojego męża i lubię o nim mówić. Jest to ważna część mojego życia (...) Jednocześnie on nie do końca lubi się pokazywać publicznie. To nie jest tak, że próbujemy się ukrywać. On lubi czasami ze mną wyjść i to, że możemy się wspólnie pokazać, sprawia mu przyjemność. Ale z drugiej strony - robi to tylko raz na jakiś czas" - powiedziała artystka w rozmowie z Plejadą. 

Ciąża Idy Nowakowskiej 

Artystka od dziecka mocno pracowała nad rozwojem swojej kariery, jednak nigdy nie ukrywała, że posiadanie dzieci jest dla niej bardzo ważne. "Dalej moim marzeniem jest po prostu mieć dzieci i zostać mamą. Nie wiem, jaki jest plan, może ich nie będę mogła urodzić, ale wtedy znajdę inny sposób na swoje macierzyństwo" – wyznała  w rozmowie z Jastrząb Post. 26 stycznia w programie na żywo „Pytanie na Śniadanie” tancerka zdradziła, że jest w pierwszej ciąży! 

7 maja na świecie pojawił się syn Idy Nowakowskiej i jej męża - Amerykanina Jacka Herodona. Nowakowska nie planowała jednak robić przerwy od pracy. Na ekrany wróciła bowiem tydzień po urodzeniu dziecka. Mogliśmy ją zobaczyć w programach "Dance Dance Dance" oraz w "Pytaniu na Śniadanie". Internautki nie kryły wtedy swojego oburzenia. Wiele kobiet skrytykowała młodą mamę za to, jak szybko wróciła do pracy. "Taka kochająca mamusia i wróciła już do pracy, zamiast opiekować się takim maleństwem; Niecały tydzień, a ona już poza domem była. (...) No właśnie, jak można być tak zachłannym i pracę stawiać ponad dziecko?" - to tylko jeden z komentarzy, które pojawiły się pod zdjęciem na oficjalnym profilu programu "PnŚ".