Hashimoto: dieta to podstawa

Choroba Hashimoto powoduje, że osoby, u których wykryto chorobę muszą zmierzyć się ze zmianą stylu życia i wprowadzić odpowiednią dietę w celu zatrzymania choroby. Zoptymalizowanie odżywiania może zdziałać cuda. Dlatego jako jeden z pierwszych kroków w leczeniu hashimoto zalecane jest stosowanie diety bogatej w składniki odżywcze, jednocześnie wolnej od pokarmów wywołujących nadwrażliwość. Wielu osobom już ten krok wystarczy, by pozbyć się dolegliwości, a nawet doprowadzić do pełnej reemisji choroby. Nie zawsze jednak tak jest.

Zmiany w diecie mają ogromną moc, ale rezultaty, jakie można dzięki nim osiągnąć, wiążą się z pewnymi ograniczeniami. Chociaż u większości chorych dzięki odpowiedniemu odżywianiu nastąpi poprawa, wielu będzie musiało przyjrzeć się dokładnie także innym przyczynom źródłowym i zastosować inne sposoby leczenia, żeby nadal wracać do zdrowia.

Osoby chore na hashimoto nagle stają w kuchni i brakuje im pomysłów, co wartościowego i odpowiedniego dla ich choroby można przygotować. 

W naszej galerii przedstawiamy pomysły na pyszne dania dla osób chorych na Hashimoto. Przepisy pochodzą z książki Izabeli Wenz "Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto". Autorka książki, chorująca od wielu lat na Hashimoto, swoją karierę zawodową poświęciła poszukiwaniu skutecznej drogi do remisji. Jej poradnik zawiera wiele wskazówek, przepisów i planów żywieniowych.