Hanna Lis: kim jest? - oficjalnie i mniej oficjalnie

Hanna Lis to polska dziennikarka i prezenterka. Italianistka. I poliglotka – zna biegle 4 języki obce:

 1. Angielski.
 2. Włoski.
 3. Szwedzki.
 4. Francuski.

O tym, kim jeszcze jest Hanna Lis możemy dowiedzieć się z social mediów...

 • OBSERWUJĄCY i FOLLOWERSI – Hanna ma przeszło 130 tysięcy obserwujących na 
 • POSTY PODRÓŻNICZE – Wróciłam z podróży i już kombinuję, dokąd by tu znowu wyfrunąć! 
 • POSTY POLITYCZNE – Zachód przystał na inwazję i aneksję Krymu, teraz mamy tego skutki.
 • POSTY ZAANGAŻOWANE – Lepsze, normalne czasy nadejdą. W których nie będzie już stref wolnych od LGBT 
 • POSTY RODZINNE – dziennikarka nie ukrywa, że miała wspaniałych rodziców. (Swego czasu pojawiał się na jej koncie również mąż, Tomasz Lis, a fanki złośliwie komentowały: Jeśli czegoś pani nie zazdroszczę, to mąż przyjaciółki). 
 • POSTY KULINARNE – Życzę wszystkim, żeby ktoś na Was tak patrzył, jak ja na to #cacioepepe. 
 • POSTY MEDYCZNE – Hania deklaruje się jako osoba zaszczepiona i namawia do tego, aby dbać o swoje 
 • POSTY ZWIERZĘCE – propaguje w social mediach adopcję zwierząt, która ma ograniczyć pseudohodowlę.
 • LAJFY, np. z dr Beatą Dethloff lekarzem endokrynologiem na temat predyspozycji genetycznych chorób. (Wiem, jak bardzo dotknęły moją rodzinę choroby dietozależne).

Ile lat ma Hanna Lis? WIEK 

Hanna Lis urodziła się 13 maja 1970 roku w Warszawie. Jest więc spod znaku byka cechującego się...

 • konsekwencją
 • determinacją
 • pragmatyzmem
 • zmysłowością
 • pracowitością

Jej były, słynny mąż, Tomasz Lis był spod znaku opiekuńczych ryb (6 marzec). Z kolei pierwszy mąż, Robert Smoktunowicz (o których to mężach Hanny jeszcze napiszemy) to ceniący wolność i niezależność wodnik. 

Czym się zajmuje Hanna Lis? Kariera 

Hanna Lis swoją karierę medialną rozpoczęła już w wieku... 7 lat! To właśnie w 1977 roku reprezentowała Polskę na 20 Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej Zecchino d’Oro we Włoszech, śpiewając piosenkę Rapa rapanello (Rzepka) i zdobywając nagrodę Srebrnego Cekina dla najlepszej piosenki zagranicznej. A potem...

Podczas pobytu we Włoszech Hanna szlifuje swój język włoski, który przyda jej się później w pracy dziennikarki, a w latach 1980 – 1987 ma okazję szlifować szwedzki, ponieważ mieszka w tym kraju. Potem Hanna kończy italianistykę i rozpoczyna karierę dziennikarską. Oto programy, które prowadzi:

 1. Teleexpress.
 2. Klub dobrej książki.
 3. Twój dekalog.
 4. Stopklatka.
 5. Dziennik w TV4.
 6. Panoramę w TVP2.
 7. Panoramę dnia i Po przecinku w TVP Info 
 8. Wydarzenia w telewizji Polsat – z Polsatu odchodzi na znak solidarności wraz ze zwolnionym Tomaszem Lisem. (Czy wiedziała już wówczas, że to jej przyszły mąż?)
 9. Wiadomości w TVP1 – w 2016 Hanna Lis jest ostatecznie zwolniona z TVP w następstwie przemian politycznych w Polsce. 

Hanna decyduje się odejść z branży informacyjnej i w tym samym roku zostaje redaktorką lifestylowego działu w portalu naTemat.pl, a następnie prowadzi...

Zobacz także:

 • talk-show Między słowami w Polsat Café 
 • program Hanna i przyjaciele w Wirtualnej Polsce, w którym rozmawia z zaproszonym gościem, gotując przy tym
 • program kulinarny Moje smaki w serwisie Onet.pl
 • wydaje książkę kucharską Mój świat na talerzu

Hanna Lis - historia związku z partnerem i informacja o słynnym romansie

Hanna Lis była w związkach z...

 1. Robertem Smoktunowiczem - prawnikiem, politykiem i adwokatem, który był jej mężem w latach 1989 – 1998.
 2. Jackiem Kozińskim – przedsiębiorcą, z którym ma dwie córki.
 3. Tomaszem Lisemktórego poślubiła w październiku 2007 roku w polskim konsulacie w Rzymie. W 2018 roku media rozpisywały się o rozpadzie małżeństwa Hanny i Tomasza. 

Jej ostatnie małżeństwo przetrwało więc 11 lat. W ich romans wiele osób nie mogło uwierzyć, ponieważ Hanna Lis świadkowała na ślubie Tomka i była przyjaciółką jego pierwszej żony Kingi Rusin (z Hanną poznały się na studiach, kiedy jeszcze Tomek nie był jej mężem). Ich romans rozwinął się w pracy – stacji Polsat. Z początku uciekali przed mediami. Z czasem Hanna i jej mąż Tomasz przestali ukrywać swój związek i zaczęli występować jako para. Zyskali akceptację. Jako mąż i żona kupili dom w Konstancinie. Dlaczego się rozstali? Hanna nie ukrywa, że niełatwo budować udane życie małżeńskie pod tak ogromną presją.

Hanna Lis - dzieci i ich zdjęcia

O córkach Hanny Lis jest od jakiegoś czasu głośno. Tabloidy donoszą:

 • Czy córki Hanny Lis mieszkają poza granicami kraju?
 • Dziennikarka nie ukrywa dumy!
 • Czy Anna Kozińska odziedziczyła urodę po mamie?

O co chodzi? Rzeczywiście, ze związku z przedsiębiorcą Jackiem Kozińskim Hanna Lis ma dwie córki: 21 letnią Annę i 23 letnią Julię. Co interesujące, Hanna nie wyszła za ich ojca za mąż - być może olśniła ją właśnie wtedy podobna myśl, do której doszła Elfriede Jelinek podczas pisania książki pt. Amatorki: Kobiety wychodzą często za mąż lub giną w inny sposób.

Julia i Anna wyjechały za granicę i robią tam kariery. Mieszkają w Amsterdamie. Julia jeszcze studiuje, a Anna robi karierę modelki. Jak mówi dziennikarka, jej córki chcą same zapracować na swoje sukcesy.

Pupile Hanny Lis - zaginęły, ale się odnalazły

Nie tylko mąż i życie uczuciowe Hanny Lis wzbudzają wiele kontrowersji. Jakiś czas temu media zamartwiały się nad zwierzętami Hanny (Hanna Lis w rozpaczy. Szuka zaginionych pupili!) O co chodziło? Otóż latem 2021 roku zaginęły dwa (niemłode już) koty dziennikarki: Toyota i Felek. Gwiazda poprosiła o pomoc internautów, publikując w mediach społecznościowych apel o udostępnianie postu ze zdjęciami zwierząt (Trzymajcie kciuki!). Na szczęście dziennikarka odnalazła swoje dwie zguby. 

Hanna Lis – 4 ciekawostki: Rzym, rodzice i osiągnięcia

 1. SŁYNNI RODZICE - czy wiedzieliście, że Hania jest córką dziennikarza prasowego Waldemara Kedaja i dziennikarki, korespondentki Życia Warszawy w Rzymie Aleksandry Kedaj. Mama i jej mąż zaszczepili więc w dziennikarce smykałkę do dziennikarstwa. 
 2. RZYM – to właśnie z powodu pracy swojej mamy Hanna w latach 1974 – 1980 mieszkała w Rzymie. I miała wielkie szczęście, bo jak zauważa obserwator włoskich obyczajów Maciej Brzozowski w książce Włosi. Życie to teatr: Włosi od zawsze mieli znajomości u Stwórcy. Kiedy rozdzielano najlepsze tereny, użyli jednego ze swoich trików, namówili, przekonali, wybłagali. I dostali.  
 3. SEKSOWNA WŁOSZKA – czy Wy też uważacie, że konotacje z Włochami dodają Hannie seksownego uroku? Ciągnie się za tym mit seksownej Włoszki. Jak zauważa Brzozowski: To właśnie kobiety od lat, a raczej od wieków, pełniły rolę najbardziej skutecznych ambasadorek made in Italy. 
 4. OSIĄGNIĘCIA – dziennikarka jest m.in. laureatką Wiktora w kategorii Odkrycie roku za rok 1996 i nagrody Zacnego uczynku za odwagę i uczciwość zawodową (2009).

PRZECZYTAJ TAKŻE: