Komu pasuje grzywka na prosto?

Grzywka na prosto bardzo lubi wysokie czoło. O tym wie wiele osób - nie wszyscy jednak wiedzą, że nie jest to wcale warunek posiadania takiej grzywki. Znakomicie wygląda ona gdy zostanie dobrana do owalnej twarzy. Co ciekawe, obcięta na prosto grzywka nie musi wcale sama w sobie być prosta. Sprawdzą się także lekkie fale, które sprawią, że cała fryzura nabierze lekkości. Będzie bardziej dziewczęca i odejmie wizualnie lat. 

Okrągła twarz lepiej prezentuje się z półokrągłą grzywką lub grzywką na bok. Kwadratowa twarz woli cięcia postrzępione i asymetryczne. Zwłaszcza w tym drugim przypadku grzywka obcięta na prosto nie będzie więc dobrym pomysłem. Jeśli jednak ktoś koniecznie chce zdecydować się na takie cięcie, może później odpowiednio układać prostą grzywkę. Lekka grzywka, nieco podkręcona, rozwiana, swobodnie opadająca na twarz złagodzi kanciastość kwadratowej twarzy. Grzywka prosta polecana jest też osobom o trójkątnej twarzy. Powinna to być grzywka o średniej ciężkości - może być długa lub krótka. Najlepiej by była ścięta na prosto do linii brwi. Gęsta, równo ścięta grzywka doskonale współgra z pociągłą twarzą o wysokim czole i wąskiej brodzie. Taka grzywka optycznie skróci twarz. W tym wypadku sprawdzą się długie włosy z grzywką, która również może być długa. 

Prosta grzywka do okularów? To wspaniałe połączenie! Warto jednak by była nieco krótsza - w przypadku dłuższej kosmyki mogą zachodzić na okulary lub wpadać pod nie. Jeśli to komuś nie przeszkadza, niech wybierze okulary w oprawkach o mocnym kolorze, który nie będzie się zlewał z kolorem włosów. 

Krótka grzywka na prosto

Grzywki na prosto mogą być dłuższe lub krótsze. Na krótsze wersje decyduje się znacznie mniej osób niż na wersje dłuższe. Krótka, lekka grzywka na prosto sprawdzi się w przypadku twarzy trójkątnej i podłużnej. Taka grzywka pasuje też do twarzy owalnej, do której łatwo jest dopasować w zasadzie każdy rodzaj grzywki. Taka grzywka może sięgać nawet do połowy czoła. W takiej fryzurze mogliśmy zobaczyć między innymi znaną z serii filmów o Harrym Potterze Emmę Watson. 

Jak układać taką grzywkę?

 • Nie prezentuje się ona dobrze gdy jest idealnie równa i gęsta. Lepiej by po ułożeniu wydawała się lekka, jak gdyby czesana wiatrem. Warto zatem wgnieść w nią trochę żelu czy pianki, przygotowując do dalszego układania.
 • Grzywkę zaczeszmy równo na czoło.
 • Grzywkę delikatnie przeczeszmy palcami.
 • Jeśli chcemy, grzywkę możemy skierować delikatnie na boki przy pomocy prostownicy, odwijając jedynie końcówki. 

Długa grzywka na prosto

Grzywka na prosto może być naprawdę długa - może nawet całkowicie zakrywać brwi. Prosta grzywka zdecydowanie zmienia proporcje twarzy, więc łatwo zakryje zbyt wysokie czoło czy zbyt pociągłą twarz. Taka grzywka posiada niestety swoje wady - przede wszystkim szybko rośnie, więc trzeba ją systematycznie podcinać, aby nie wchodziła do oczu. Włosy na grzywce szybko się też przetłuszczają - są bowiem stale poprawiane dłońmi. Grzywkę tego typu nosiły słynne zagraniczne aktorki i piosenkarki - na przykład Taylor Swift, Jessica Biel i Rihanna. Na taki rodzaj grzywki zdecydowało się także wiele polskich gwiazd - między innymi Anna Lewandowska, Edyta Herbuś, czy Joanna Przetakiewicz.

Delikatna, prosta grzywka pojawia się zresztą coraz częściej u gwiazd. Mniej pań decyduje się na grzywki gęste, cięższe - ale u części z nich współgra to ładnie z kształtem twarzy. Jak ją odpowiednio układać?

Zobacz także:

 • Najpierw warto przygotować grzywkę do dalszych zabiegów, na przykład wgniatając w nią piankę do modelowania. 
 • Grzywkę podkręcamy na okrągłej szczotce - możemy też użyć suszarki z okrągłą końcówką. 
 • Jeśli chcemy by grzywka była w lekkim nieładzie, przeczeszmy ją delikatnie palcami. I gotowe! 

Lekka grzywka na prosto

Rzadka grzywka będzie doskonale wyglądać zarówno gdy będzie trochę krótsza, jak i nieco dłuższa. Lekka grzywka na prosto cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem. Tym bardziej że można ją układać na różne sposoby - nawet rozsuwać na boki jeśli chcemy. Zbyt gęsta grzywka może optycznie poszerzyć buzię. Takie lekkie grzywki nie pasują do kobiet o kwadratowej twarzy. Lepiej się prezentują u kobiet o twarzy owalnej lub podłużnej. Taką lekką grzywkę można zobaczyć na przykład u Jennifer Garner, choć aktorka gustuje też w grzywce na bok.

Jak ułożyć taką lekką grzywkę? 

 • We włosy wgnieć piankę do modelowania.
 • Rozczesz włosy tak by znajdowały się równo, prosto na całej szerokości czoła.
 • Część włosów nawiń na szczotkę i dzięki temu nieco unieś - możesz pomóc sobie suszarką.
 • Przeczesz włosy palcami, umieszczając je w odpowiednich miejscach na czole. Gotowe!

Grzywka francuska

Grzywka na prosto w wydaniu francuskim jest niezwykle twarzowa i będzie pasować wielu osobom. Francuzki uwielbiają rozwiązania, które pasują do wielu okazji i które nie wiążą się z koniecznością wielogodzinnego układania włosów. Odpowiednia grzywka dodaje całej fryzurze lekkości i wysmukla rysy twarzy - jeśli jest właściwie dobrana do twarzy. Grzywka francuska to rodzaj grzywki, który niektórym paniom może się wydawać zbyt długi, ale jest bardzo praktyczny - chodzi o to, by móc ewentualnie spiąć czy związać włosy z grzywki bez szkody dla wyglądu. Przedziałek na środku głowy i nieco zbyt długa grzywka, która jest ścięta na prosto, jednak na co dzień układa się zwykle na boki - oto grzywka francuska! Pięknie komponuje się z długimi włosami. Proste włosy czy kręcone - nie ma to już znaczenia. Fanką takiej grzywki jest między innymi Dakota Johnson. 

Jak układać grzywkę francuską? 

 • Po umyciu grzywka może wyschnąć sama. Dzięki temu nie będzie sztywna, ciężka. 
 • W miarę schnięcia włosów roztrzepujemy je na boki - przeczeszmy też grzywkę palcami. 
 • Jeśli chcemy by włosy nie wchodziły do oczu i utrzymywały się lekko po bokach, spryskajmy je delikatnie lakierem lub przed ułożeniem wetrzyjmy w nie piankę. 

Jak obciąć grzywkę na prosto?

Grzywka na prosto powinna być dość łatwa do uzyskania - w praktyce jednak wiele osób ma problem by samodzielnie przyciąć ją idealnie równo. Warto więc zgłosić się do fryzjerki czy fryzjera, by zrobili to profesjonalnie. Jeśli ktoś chciałby spróbować, będzie potrzebować zwykłych nożyczek do włosów oraz tak zwanych degażówek - jeśli włosy mają być wycieniowane. 

Jak ściąć grzywkę? 

 • Włosy, które mają stanowić grzywkę zaczesujemy płasko na czole. Dbamy by po obu bokach wyjąć ich tyle samo. Tworzymy trójkąt z włosów. Najlepiej gdy włosy będą wilgotne. 
 • Wybieramy długość grzywki - najlepiej zostawić sobie trochę zapasu na poprawki i na podniesienie się włosów po wyschnięciu, a więc niech włosy będą dłuższe niż nasza docelowa długość grzywki.
 • Włosy łapiemy z przodu, delikatnie naciągamy i ścinamy. 
 • Chwytamy degażówki i wykonujemy cieniowanie włosów. 
 • Pozostają już tylko ewentualne poprawki przy użyciu zwykłych nożyczek fryzjerskich. 

Prosta grzywka postrzępiona czy równa grzywka - każda kobieta ma swoje ulubione typy. Taka grzywka pasuje do wielu fryzur - świetnie wygląda z rozpuszczonymi, związanymi i spiętymi włosami - właśnie dlatego jest tak popularna.