Grzywka na boki – komu pasuje?

Grzywka na boki pasuje w zasadzie do każdego typu urody. Powinny jej unikać jedynie panie, które posiadają włosy cienkie, osłabione. Każde pasmo jest bowiem w takim wypadku ważne, a pasma przeznaczone na grzywkę odejmują fryzurze gęstości. Grzywka na boki to natomiast dobre rozwiązanie zarówno dla pań, które posiadają włosy długie, półdługie, jak i krótkie. Warto pamiętać, że sama grzywka również może być długa lub dość krótka. Może sięgać nawet za kości policzkowe, albo kończyć się nad brwiami. W takim wypadku zawsze twarz wygląda na szczuplejszą i prezentuje się korzystniej. To zatem rozwiązanie idealne dla pań, które pragną ją nieco wysmuklić.

Co więcej, grzywka jest odpowiednia dla różnych kolorów włosów - nadaje się świetnie nawet dla fryzur typu ombre. Jeśli będzie nieco dłuższa, będzie można ją zakładać za ucho lub spinać, tak aby nie opadała na twarz przy schylaniu. Krótsza grzywka nie sprawia oczywiście żadnych problemów. Warto wiedzieć, że dobrze przystrzyżona grzywka nie będzie na pewno sprawiać kłopotów przy codziennym układaniu. 

Grzywka na boki cieniowana

Grzywka na boki cieniowana to rodzaj grzywki, która stopniowo przechodzi z krótszej w dłuższą. To dosyć trudne cięcie, które lepiej powierzyć profesjonalistom - niekoniecznie uda się ją odpowiednio obciąć samodzielnie, we własnym domu. Cieniowana grzywka znakomicie się układa i znakomicie się prezentuje - lekko, młodzieńczo. Włosy sprawiają wrażenie gęstszych, a jednocześnie nie są ciężkie. Ten rodzaj cięcia świetnie wyszczupla okrągłą twarz.

 1. Na prostych włosach grzywkę wystarczy wysuszyć odwijając w dół grzebieniem, albo przeczesać ją w ten sposób po wysuszeniu włosów.
 2. W przypadku włosów kręconych lepiej będzie posłużyć się okrągłą szczotką. Włosy odwijamy w dół już przy suszeniu.
 3. W jednym i drugim przypadku warto je zabezpieczyć lakierem, żeby grzywka trzymała się po bokach.

Wycieniowana grzywka na boki będzie pasować tak do długich, jak i do krótszych włosów. Pasuje do włosów rozpuszczonych i spiętych, do kucyków i warkoczy. Taką grzywkę można zaobserwować na przykład u Jennifer Lopez. 

 

Grzywka na boki prosta

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez(@davidwbullen)

Grzywka po bokach może być cieniowana lub prosta. Grzywka ścięta na prosto optycznie wysmukli twarz. Włosy w takim wypadku wydają się nieco cięższe i - co ciekawe - pasują osobom, które noszą okulary. Prosta grzywka tego typu wyeksponuje kości policzkowe. Jest wybierana przez wiele znanych osób - tak ścięta jest między innymi u Camili Cabello czy u Małgorzaty Sochy. Gruba grzywka będzie oczywiście odpowiedniejsza dla pań, które mają grube włosy. Jeśli jakaś kobieta jest posiadaczką raczej cienkich włosów powinna zdecydować się na delikatne grzywki, by dodały włosom optycznie objętości, zamiast ją odbierać. Wystarczy już kilka kosmyków żeby uzyskać zamierzony efekt. 

Zobacz także:

Jak układać prawidłowo taką grzywkę?

 1. Grzywkę na boki prostą warto łączyć z rozpuszczonymi, falowanymi włosami. Po ich umyciu suszymy zatem włosy i wgniatamy w nie piankę.
 2. Włosy skręcamy nieco lokówką lub prostownicą, pamiętając by grzywka pozostała prosta.
 3. Grzywkę rozdzielamy przy pomocy grzebienia z cienką końcówką na środku głowy.
 4. Grzywkę prostujemy przy pomocy prostownicy, układając ją na boki. 

Długa grzywka na boki (curtain bangs)

Długie włosy z grzywką na boki znakomicie wyglądają gdy zastosuje się tak zwane "curtain bangs", czyli cięcie upodabniające włosy do zasłony. Zza takiej kurtyny wyłania się twarz. To niezwykle modna fryzura, która podbiła serca wielu kobiet! Włosy są rozdzielone na środku i opadają falą na twarz. Okalają oczy po obu stronach twarzy. Curtain bangs świetnie pasuje zarówno do włosów długich, jak i półdługich. Można nosić taką grzywkę do koków i upięć równie dobrze jak do włosów rozpuszczonych. W dwóch pierwszych przypadkach trzeba jedynie pamiętać o pozostawieniu całej grzywki na zewnątrz i o jej odpowiednim podkręceniu - powinna się odwijać na boki. 

Jak ułożyć curtain bangs poprawnie?

 1. Odpowiednio ścięta grzywka właściwie układa się sama. Warto jednak odrobinę jej w tym pomóc. Grzywka na dwie strony utrzyma się dłużej, jeśli po umyciu wetrze się w nią kosmetyk wygładzający.
 2. Po zastosowaniu kosmetyku wygładzającego przystępujemy do suszenia włosów - kierujemy strumień powietrza z góry na dół, w tym kierunku w jakim powinny układać się pasma. Można też użyć okrągłej szczotki by nadać grzywce objętości.
 3. W końcówki warto wetrzeć pastę do stylizacji, która sprawi, że grzywka będzie się trzymać na swoim miejscu, przypominając kurtynę teatralną. 

Gwiazdy szaleją za tą fryzurą! Noszą ją kobiety w różnym wieku i o różnych typach urody. Curtain bangs można zobaczyć między innymi u Dakoty Johnson i Alexy Chung. 

 

Lekka grzywka na boki

Cienka grzywka na boki może całkowicie odmienić nasz look! Wprowadza z jednej strony niewielką zmianę, a z drugiej potrafi zmienić rysy twarzy, odwracając od niej uwagę. Wysokie czoło można zasłonić grzywką - jest ona wprost stworzona dla osób z wysokim czołem! Lekka grzywka sprawia, że i fryzura prezentuje się lekko. Takie swobodne cięcie odmładza zaś wizualnie. Grzywka nadaje się dla kobiet w każdym wieku. Grzywka lekka, rozchodząca się na boki łagodzi rysy twarzy, więc będzie idealna dla pań o twarzy kwadratowej i trójkątnej. Oczywiście, również twarz owalna - ta niemal idealna - będzie się prezentować znakomicie w delikatnej grzywce na boki. Delikatne grzywki to te przerzedzone, niezbyt gęste. Mogą łagodnie przechodzić w resztę włosów. 

Już kilka kosmyków potrafi zdziałać cuda, co najlepiej unaoczniają wizerunki gwiazd, noszących takie lekkie, delikatne grzywki na boki. Właścicielką takowej grzywki były Selena Gomez i Hailey Bieber. W takiej delikatnej grzywce zachwycająco wygląda też Kirsten Dunst. Jak układać włosy ścięte w podobny sposób?

 1. Lekka grzywka na boki nie musi być misternie układana. Czasami najlepsza jest prostota. Najmocniej należy się skupić na wykonaniu dokładnego przedziałka. Nie musi on być równy i umieszczony na środku - boki grzywki mogą się nieco od siebie różnić, chociaż fryzura najlepiej wygląda gdy zostanie rozdzielona po równo. Najlepiej użyć do tego grzebienia z cieńszym końcem - pamiętajmy, że układamy nie tylko przedziałek na grzywce, lecz również na reszcie włosów. 
 2. W grzywkę wgniatamy dłońmi odrobinę pianki, mierzwimy ją i przeczesujemy palcami. 
 3. Możemy podobnie postąpić z resztą włosów lub spiąć je w kok, albo związać w kucyk. 

Jak obciąć grzywkę na dwa boki?

Grzywka na dwie strony prezentuje się naprawdę czarująco, jednak nie jest łatwa do samodzielnego obcięcia. Najważniejsze jest idealne ułożenie włosów na środku głowy, żeby uzyskać równy przedziałek - źle ułożone włosy będą po obcięciu wracać na swoje miejsce, a całość fryzury wiele na tym straci. Falowane włosy trudno jest obciąć, dlatego też lepiej je przed ścięciem umyć i ścinać gdy będą wilgotne, proste. Od czego zaczynamy?

 1. Najpierw wydzielamy 2 w miarę równe pasma włosów z przodu. Jedno z nich spinamy, a drugie układamy w trójkąt. 
 2. Wykonujemy cięcie pod kątem, na wysokości ust. 
 3. Grzywkę można nieco przerzedzić, żeby była lżejsza. Służą do tego specjalne nożyczki. 
 4. Po wycieniowaniu jednej strony grzywki przechodzimy do obcinania pasma z drugiej strony. Powtarzamy kroki. 
 5. Po wycieniowaniu włosów z drugiej strony porównujemy ze sobą obie strony grzywki i wprowadzamy ewentualne poprawki. I gotowe!

Grzywka oczywiście może być nieco krótsza - trzeba ją dopasować do swoich potrzeb, oczekiwań oraz kształtu twarzy. Grzywka na boki jest jednak niemal zawsze doskonałym pomysłem, dodającym fryzurze oryginalności i modelującym rysy twarzy.