Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o goleniu rąk, ale bałyście się zapytać!

Czy można golić ręce?

Depilacja miejsc intymnych albo nóg to standard, więc dlaczego nie miałoby być tak samo z włosami na rękach? W niektórych kręgach jest to wciąż temat tabu i mnóstwo kobiet zastanawia się w ogóle, czy można golić ręce. Odpowiedź brzmi: tak! Podobnie, jak w przypadku każdej innej części ciała, możemy usunąć nadmierne owłosienie z rąk. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszych własnych potrzeb!

Na golenie rąk, a właściwie przedramion i ramion, decydują się kobiety, które odczuwają duży dyskomfort związany z ilością włosów na rękach i z ich kolorem. Ciemne włosy są bardziej widoczne, a to może wpływać na samoocenę i obniżać jej pewność siebie. W takim przypadku ogolenie rąk może okazać się najlepszym rozwiązaniem, które pozytywnie wpłynie na nasze codzienne życie. Warto jednak dobrze zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi metodami usuwania nadmiaru owłosienia na rękach, aby wybrać najlepszy sposób na pozbycie się tego problemu.

Jak pozbyć się włosów z rąk?

Włosy na rękach można usunąć na wiele różnych sposobów. Część kobiet decyduje się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów w salonach kosmetycznych, gdzie dostępne są takie usługi, jak chociażby fotodepilacja i depilacja laserowa. Zarówno u specjalisty, jak i w warunkach domowych możemy też spróbować usuwania włosów na rękach za pomocą wosku. Ale jeśli zależy na tym, aby wykonać taki zabieg samodzielnie i do tego mamy niski próg bólu, możemy też spróbować depilacji przy pomocy kremu albo tradycyjnego golenia golarką. Jaki sposób wybrać?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Z reguły jednak zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych są droższe, dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić powinniśmy w pierwszej kolejności wypróbować domowe sposoby na usuwanie włosów z rąk. Każdy z nich przynosi dobre efekty, które jednak utrzymują się przez różny okres czasu. Pod uwagę musimy też wziąć to, czy jesteśmy odporni na ból oraz to, jak nasze ciało reaguje na zastosowanie konkretnych technik pozbywania się włosów w rąk. Takie obserwacje pozwolą nam ostatecznie wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie, które będzie w pełni satysfakcjonujące.

Jak golić ręce?

Golenie włosów na rękach przy pomocy klasycznej golarki, jedno- lub wielorazowej to bez wątpienia najtańszy i najpopularniejszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Już za kilka złotych możemy w bardzo krótkim czasie usunąć włosy z ramion i przedramion wykonując kilka prostych ruchów. Wydaje się więc, że takie tradycyjne golenie to strzał w dziesiątkę, ale warto mieć świadomość tego, że ta metoda ma również sporo wad, które mogą zmienić nasze zdanie na jej temat.

Niestety wykorzystanie tradycyjnej golarki nie daje zadowalających efektów na długi czas. W rzeczywistości, u wielu osób włoski zaczynają odrastać już po jednym lub dwóch dniach. Powoduje to, że włosy są jak twarde, nieprzyjemne w dotyku, maleńkie "igiełki". Co więcej, po goleniu włoski z reguły stają się ciemniejsze i grubsze, przez co nasz problem z nieestetycznym, widocznym owłosieniem na rękach może się dodatkowo nasilić. Tak jak w przypadku golenia nóg oraz miejsc intymnych stosowanie maszynki może też spowodować podrażnienie skóry lub wywołać zapalenie mieszków włosowych. Warto więc wziąć to wszystko pod uwagę, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z tej metody.

Depilacja rąk woskiem

Depilacja rąk woskiem jest zdecydowanie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia, dzięki któremu możemy pozbyć się tego problemu na dłużej. Zastosowanie specjalnych plastrów woskowych pozwala zapomnieć o odrastających włoskach na co najmniej 2-3 tygodnie. Co bardzo istotne w tym przypadku owłosienie nie tylko odrasta wolniej, ale jest ono również słabsze i cieńsze, a przez to mniej widoczne. Sama depilacja woskiem w domu nie jest też wbrew pozorom bardzo skomplikowanym zabiegiem. Już po kilku próbach można dojść do wprawy, dzięki czemu depilacja nie będzie nam zajmowała zbyt dużo czasu.

Zobacz także:

Trzeba jednak pamiętać, że depilacja woskiem zalicza się do tych bardziej bolesnych metod usuwania owłosienia. Jeśli więc należymy do osób szczególnie wrażliwych na ból to nie jest to zabieg dla nas. Na depilację tym sposobem nie powinny się też decydować osoby z problemami skórnymi oraz z tendencją do pękania naczynek. Przed pierwszym zastosowaniem wosku upewnijmy się też, czy nie jesteśmy na niego uczuleni, aby uniknąć nieprzyjemnych podrażnień.

Depilacja rąk kremem

Krem do depilacji rąk również może okazać się świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku kobiet, które boją się bólu. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna, a przy tym bardzo szybka. Po nałożeniu kremu na ręce z reguły wystarczą tylko 3-4 minuty, aby preparat skutecznie rozpuścił włoski u ich nasady. Następnie wystarczy usunąć krem wraz z włoskami za pomocą plastikowej szpatułki, aby móc cieszyć się gładką skórą ramion i przedramion. Depilacja rąk kremem jest bardzo skuteczna, ale jej efekty nie są niestety długotrwałe. Włoski odrastają stosunkowo szybko, ale w przeciwieństwie do golenia rąk maszynką nie stają się one twardsze.

W przypadku tej metody warto jednak zwrócić szczególną uwagę na to, jaki krem do depilacji wybieramy. Warto stawiać na kosmetyki renomowanych firm, które zawierają substancje łagodzące, wpływające pozytywnie na naszą skórę. Kobiety podatne na wszelkiego typu podrażnienia powinny podchodzić do takich zabiegów ze szczególną ostrożnością. Dlatego przed wypróbowaniem nowego produktu należy koniecznie wypróbować go wcześniej na małym fragmencie skóry, aby upewnić się, że nie wywołuje on u nas reakcji alergicznej.

CZYTAJ TAKŻE: