Fryzury z rozpuszczonymi włosami pasują wielu kobietom i to w różnym wieku. Końcowy efekt zależy oczywiście od długości i stanu włosów - im są dłuższe i zdrowsze, tym ładniej prezentuje się fryzura. Zarówno proste włosy, jak i fryzury z lokami nadają się zarówno na co dzień, jak i na szczególne, ważne okazje. Można również zdecydować się na upięcia z rozpuszczonymi włosami - czyli taką fryzurę, w której włosy częściowo są spięte, a częściowo rozpuszczone. Wbrew pozorom rozpuszczone włosy pozwalają na wykonanie wielu fryzur - modyfikować można na przykład umiejscowienie przedziałka. W dodatku wcale nie trzeba się wiele napracować by wykonać niektóre z tych fryzur, a wygląda się w nich doskonale! Jak zrobić proste fryzury z rozpuszczonymi włosami?

Fryzura z pokręconymi rozpuszczonymi włosami

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez

Rozpuszczone włosy świetnie wyglądają gdy są choćby lekko pofalowane. Takie uczesanie wyszczupla też optycznie twarz, a do tego dodaje uroku. Włosy nie muszą być zbyt porządnie ułożone - sprawdzi się uczesanie w stylu boho, czyli w lekkim nieładzie. Tego rodzaju fryzura występuje w dwóch wariantach - z grzywką lub bez. Im dłuższe włosy, tym lepiej będzie się wyglądać, ale do wykonania tej fryzury nadają się już włosy półdługie, które po zakręceniu sięgają do ramion lub nieco poza ich linię. Warto unikać ciężkich loków - skręty wystarczy przeczesać palcami, by się ładnie ułożyły. Taka fryzura nadaje się dla kobiet o twarzy owalnej i okrągłej, a także o twarzy w kształcie trójkąta. Przygotowanie podobnego uczesania nie zajmuje wiele czasu. W zależności od tego, czy włosy mają naturalną tendencję do falowania, czy nie, jej przygotowanie może zająć od 5 do 15 minut. 

Jak ją przygotować?

 1. Myjemy włosy, suszymy je i wcieramy w nie kosmetyk wspomagający układanie włosów - na przykład piankę.
 2. Włosy zakręcamy na wałkach. Jeśli nie mamy dość czasu by mogły zadziałać, do wykonania loków używamy prostownicy lub lokówki. Zadbajmy o termoochronę.
 3. Włosy rozczesujemy palcami - wówczas skręty się nie zniszczą. 
 4. Zabezpieczamy włosy lakierem. 

Proste rozpuszczone włosy z przedziałkiem na środku

Fryzury z rozpuszczonymi włosami najczęściej dzielą się po prostu na te z falami/lokami i te z włosami prostymi. Proste włosy ścięte na równo to rozwiązanie dla pań, które posiadają wysuszone, cienkie włosy. Takie cięcie sprawia, że prezentują się zdrowiej, ładniej. W dodatku włosy sprawiają wrażenie, że jest ich więcej. Proste włosy pasują tak do owalnej, jak i okrągłej twarzy, jednak w tym drugim przypadku fryzura powinna uwzględniać pazurki zachodzące na twarz. Wizualnie wyszczupla to okrągłe policzki. Pazurki pozwalają też wyszczuplić twarz kwadratową. Przedziałek pośrodku przeznaczony jest raczej dla osób o regularnych rysach twarzy i osób o okrągłej twarzy, które będą chciały nieco ją wyszczuplić. Warunkiem jest zachodzenie włosów na twarz. Przedziałek na środku to także dobra opcja dla osób o pociągłej twarzy. 

Co zrobić by uzyskać idealną fryzurę?

 1. Włosy warto po umyciu przepłukać płukanką szałwiową, która pomaga w ich wygładzeniu (to opcja dla osób o ciemnych włosach) lub octem jabłkowym wymieszanym z wodą (2 łyżki octu na 1 litr wody), który domyka łuski włosów. Na włosy warto też nałożyć wygładzające olejki. 
 2. Najpierw wydzielamy dokładny przedziałek na środku głowy. Wykorzystujemy do tego końcówkę cienkiego grzebyka. 
 3. Włosy można wyprostować susząc je i jednocześnie czesząc. Szczotkę trzeba przesuwać po całej długości włosów. Można również użyć szczotki jonizującej, zapobiegającej puszeniu włosów, albo prostownicy do włosów. 

Fryzura z warkoczem i rozpuszczonymi włosami

Fryzura z rozpuszczonymi włosami może być dość prosta, ale też nieco bardziej skomplikowana. Warkocz to znakomity ozdobnik, który pasuje wielu kobietom i to w różnym wieku. Preferują go przede wszystkim kobiety młode, lubiące styl boho. Można zdecydować się na włosy gładkie, albo pofalowane. Sam warkocz może zaś być bardzo różnorodny. Gruby, luźny warkocz dodaje młodzieńczego uroku. Może być zapleciony nisko, albo zbierać również włosy z czubka głowy, tym samym podnosząc optycznie fryzurę. To ostatnie rozwiązanie jest polecane między innymi kobietom o kwadratowej twarzy. 

Rozpuszczone włosy z warkoczem kojarzą się z romantycznym stylem, ale mogą mieć również charakter rockowy, a nawet sportowy. Wiele zależy od zastosowanych dodatków oraz rodzaju splotu. Najpopularniejszy jest warkocz francuski i dobierany. Fryzura tego rodzaju będzie pasować tak do eleganckiej sukienki i szykownych butów, jak i do zwykłych jeansów oraz zwykłego T-shirtu. To jedna z najprostszych fryzur z warkoczami! 

Chętnie wybierany jest obecnie warkocz wodospad z rozpuszczonymi włosami. Do jego wykonania potrzebujemy oczywiście gumki lub wsuwki, ale dobrze mieć pod ręką również lokówkę/prostownicę oraz lakier do włosów. Jak wykonać taką fryzurę?

 1. Po umyciu włosów rozczesujemy je, a następnie lekko zakręcamy i przeczesujemy palcami. Jeśli wolimy mieć proste włosy, zamiast je kręcić, prostujemy je. 
 2. Od strony czoła po jednej stronie wydzielamy jedno grubsze pasmo i dzielimy je na kolejne trzy. 
 3. Dolną część przekładamy nad środkową, a następnie górną nad środkową, dobierając do niej nieco nowych włosów. 
 4. Wówczas dolną część puszczamy luzem, a oddzielamy nowe, cienkie pasmo i przekładamy nad częścią środkową. 
 5. Powtarzamy czynność aż do uzyskania całego warkocza. Powstaje warkocz wodospad na jedną stronę. 

Delikatne upięcie rozpuszczonych włosów

Fryzury z rozpuszczonymi włosami możemy stworzyć na bazie koka. Robimy go tak jak zwykle, ale wypuszczając włosy spod spodu. Koczek może być niewielki, albo włosy po bokach mogą być z tyłu spięte ładną spinką i puszczone. Takie upięcie jest bardzo romantyczne - tym bardziej, jeśli pozostałe włosy będą delikatnie skręcone, albo zostaną na nich wykonane hollywoodzkie loki. To rodzaj fryzury, którą możemy zrobić bardzo szybko. Wystarczy nam do tego jakaś ozdobna spinka, ładna gumka do włosów, albo nawet kilka wsuwek. 

Jeśli zdecydujemy się na przygładzenie włosów i spięcie ich jakąś szczególnie dekoracyjną spinką, powstanie fryzura która nadaje się nawet na ważne okazje i spotkania. Będzie odpowiednia nawet do stylowych rzeczy. Z kolei mniejsza dbałość o szczegóły i zachowanie pewnego nieładu tworzy fryzurę boho, która nadaje się doskonale na co dzień, chociaż jest też chętnie wykorzystywana na przykład na wesela. Jak przygotować takie fryzury z rozpuszczonych włosów z lekkimi upięciami? Oto jedna z możliwości:

 1. Wcieramy we włosy po umyciu piankę. Dzięki temu będą łatwiej poddawać się zabiegom stylizacyjnym. 
 2. Włosy nieco pogniećmy palcami by stworzyć lekkie fale, albo zakręćmy lokówką i przeczeszmy palcami.
 3. Teraz oddzielamy po jednym paśmie po obu bokach głowy - starajmy się by były one w miarę równe. Pasma można również skręcić wokół własnej osi.
 4. Na środku głowy z tyłu spinamy obydwa pasma spinką, albo wiążemy gumką i tworzymy z nich niewielkiego koka. 

Fryzura pół spięte pół rozpuszczone

Fryzury z rozpuszczonymi włosami bardzo interesująco wyglądają, gdy część pasm jest spięta. Może to być upięcie mocne, ale też lekkie i jakby niedbałe. Co ciekawe, upięcie może być wykonane tradycyjnie, z tyłu, ale włosy mogą też być spięte na boku. Asymetryczne fryzury i tapirowane włosy pasują kobietom o twarzy kwadratowej lub okrągłej. Tak naprawdę taka fryzura jest jednak odpowiednia dla każdej kobiety - wszystko zależy bowiem od jej wykończenia. Czy przygotowanie takiego uczesania zajmuje dużo czasu? Raczej nie - w najprostszej wersji wystarczy nam 10-15 minut. 

 1. Po umyciu wcieramy we włosy piankę. Następnie zakręcamy je na lokówce lub prostujemy. 
 2. Wyciągamy nieco pasm znad czoła i puszczamy je wolno. Resztę włosów z czubka głowy tapirujemy. 
 3. Zbieramy włosy znad czoła i po jednym grubszym paśmie włosów z boków twarzy. Reszta włosów zostaje rozpuszczona. 
 4. Z tyłu głowy tworzymy małego koka i zabezpieczamy włosy wsuwkami. 

Taka fryzura nadaje się zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjście. Fryzury z rozpuszczonymi włosami nie bez powodu są tak popularne!