Fryzury z długich włosów – propozycje

Długie fryzury od wielu lat cieszą się olbrzymią popularnością. Są efektowne i dodają paniom dziewczęcego uroku. Większość z nich jest dodatkowo prosta w wykonaniu.

Do tych stylizacji potrzebujemy suszarki i okrągłego grzebienia. Podczas suszenia ciepłe powietrze powinno być kierowane od góry w kierunku głowy, aby włosy leżały w jednym kierunku. Używanie okrągłego grzebienia ułatwi zadanie, ponieważ włosy będą się zwijały we właściwym kierunku.
 
Jedną z najprostszych fryzur są bujne długie loki. Zanim zaczniesz formować fryzurę, musisz dokładnie rozczesać włosy. Następnie wgnieć piankę – koniecznie w lekko wilgotne włosy. Potem musisz jedynie nałożyć na włosy grubsze wałki i dosuszyć je suszarką. Ostatecznie należy jedynie lekko podtapirować włosy grzebieniem. Taka fryzura sprawdzi się choćby na wieczorne wyjście.
 
Z kolei kok samuraja to fryzura jednakowo na wieczorne wyjścia, jak spotkanie ze znajomymi w domu. Krok pierwszy to zakręcenie końców włosów w na termolokach. Następnie musisz wydzielić nad czołem pasmo, które posłuży nam do zrobienia kucyka. Najlepiej skorzystać tutaj z przezroczystej gumki. Z kucyka pleciemy kłosa i rozciągamy na boki. Na koniec pozostaje nam stworzenie koczka z warkocza. Ten owijamy gumką, która posłużyła nam do wykonania kucyka. Ostatecznie zabezpieczamy koka wsuwkami. Jeśli chcesz żeby fryzura wyglądała efektowniej, to podkręć włosy lokówką i użyj lakieru. Do tej fryzury doskonale pasuje na przykład kreacja w stylu Boho.

Fryzury na długie włosy – modelowanie

Loki czy falowane włosy, to nie jedyne propozycje dla właścicielek długich włosów, jeśli chodzi o fryzury. Długie włosy mają tę zaletę, że pozwalają nam dowolnie eksperymentować z modelowaniem. Jak zrobić ładną fryzurę z długich włosów, która będzie jednocześnie unikalna? 
 
Jeśli uważasz, że luźne puszczone włosy są zbyt prostym rozwiązaniem, możesz urozmaicić fryzurę ciekawymi szczegółami. Włosy wyglądają bardziej elegancko, gdy część włosów jest czesana do tyłu, a reszta pozostaje swobodna. Istnieje wiele opcji takiej fryzury, na przykład możesz wziąć przednie pasma i przerzucić je na tył. Możesz też przednie pasma skręcić lub zrobić nich delikatne, cienkie warkocze i połączyć z tyłu głowy. Taka fryzura zajmie tylko kilka minut.
Istnieje nieskończona liczba opcji plecenia warkoczy na długich włosach. Zmiana kierunku lub stylu warkocza efektownie zmienia całość fryzury. Najczęściej stosuje się:
 
- warkocz „fishtail”;
 
- wodospad kosy;
 
- francuski warkocz;
 
- warkocz złożony z czterech i pięciu pasm;
 
- warkocz wokół głowy.
 

Modne fryzury długie włosy - krok po kroku

Modne fryzury na długie włosy w sezonie 2020 dotyczą szczególnie fryzur z wykorzystaniem akcesoriów. Ciekawe fryzury na długie włosy można wykonać choćby z wykorzystaniem zwykłej bandamki. Zwykle tworząc taką fryzurę włosy pozostają w lekkim, niechlujnym stanie. Natomiast bandamką jesteś w stanie doskonale zapanować nad niesfornie pokręconymi włosami.
 
Kolejną propozycją jest tzw. efekt mokrych włosów. Taka stylizacja fryzury powinna pozostawić twarz maksymalnie odsłoniętą. Jednym z najbardziej popularnych trendów, które można zobaczyć na wybiegach, są długie gładkie włosy, które są czesane do tyłu i mocowane u nasady za pomocą żelu. Prosta i stylowa opcja, która przypomina fryzury z lat 90-tych. Podczas jej wykonywania włosy należy suszyć wspomagając się szczotkowaniem dla uzyskania większej objętości. Następnie trzeba nałożyć żel i dłońmi rozprowadzić kosmetyk na całej długości. Później wystarczy tylko przeczesać równo wszystkie pasma i i doprowadzić produkt do całkowitego zastygnięcia na głowie. Włosy należy suszyć od góry do dołu w kierunku końcówek, aby nie naruszyć planowanej "konstrukcji. 
 
Do łask wraca również niegdyś znana fryzura – Babetta, czyli bujna stylizacja z długimi włosami ułożonymi za pomocą wałka.  Aby była bardziej elegancka, możesz wybrać akcesoria do włosów, na przykład spinki do włosów z kwiatami i perłami. Możesz użyć także szerokiej jedwabnej wstążki do udekorowania upięcia.W tym sezonie fryzury retro będą szczególnie popularne. 
 

Fajne fryzury na długie włosy – inspiracje

Fryzury na długie włosy inspirowane są często etnicznymi i egzotycznymi trendami, które zostały odkryte we wczesnych latach 70-tych. Choć przez lata fryzury takie były w cieniu, to dziś puszyste długie włosy, kręcone loki i koński ogon uznaje się za modne fryzury. Długie włosy zaś idealnie nadają się do ich kompozycji.
 
Koński ogon to uniwersalna fryzura na każdą okazję. Można go stworzyć za pomocą niewidocznej gumy silikonowej – która wraca do łask. Jeśli włosy są wystarczająco grube, możesz owinąć ogon cienkim pasmem i zabezpieczyć spinką do włosów – to najbardziej elegancka opcja. Uniesione fryzury z grzywką to prosta i szybka codzienna stylizacja. Taka fryzura była szczególnie popularna pod koniec lat 80–tych i dziś znowu wraca na fali mody na wszystko, co retro.
 
Zacznij od zaczesania włosów do tyłu. Następnie lekko je natapiruj. Użyj lakieru i ponownie zaczesz włosy do tyłu. Ta prosta sztuczka sprawi, że włosy będą uniesione z tyłu głowy. Mocno ściągnij włosy i zwiąż je przy użyciu gumki z haczykami. To sprawi, że fryzura utrzyma się bardzo długo. Odstające z boku głowy włosy możesz przygładzić niewielką ilością wosku.