Fryzury półdługie z grzywką pasują niemal każdej kobiecie. Są też bardzo praktyczne - można je nosić rozpuszczone, elegancko upięte czy luźno związane. W dodatku to rozwiązanie klasyczne, ponadczasowe, które - w zależności od okoliczności i potrzeb - można w dowolny sposób stylizować. Do półdługich włosów pasuje zarówno grzywka prosta, jak i skierowana na jeden bok czy na dwa boki. Grzywka może być krótsza lub dłuższa, sięgająca do brwi. Może być też przerzedzona lub gęsta. Jakie są najmodniejsze półdługie fryzury z grzywką? Jak układać na co dzień lub ważne wyjścia?

Włosy do ramion z grzywką na boki

Włosy półdługie z grzywką układającą się na boki to rozwiązanie dobre dla prawie każdej kobiety. Z grzywki na boki powinny zrezygnować jedynie posiadaczki bardzo cienkich włosów, ponieważ jeśli ich część przeznaczymy na grzywkę, reszta może się wydawać jeszcze cieńsza i delikatniejsza. U takich kobiet grzywka dodatkowo zmniejsza objętość włosów.

Grzywka na boki pasuje jednak posiadaczkom każdego kształtu twarzy. Może być przy tym nieco krótsza lub nieco dłuższa. Przeważnie w takim wypadku przedziałek jest wykonywany na środku głowy. Grzywkę można układać tuż po umyciu i wysuszeniu włosów, albo używając pianki czy żelu do stylizacji włosów. Grzywka może być odwinięta do wewnątrz lub na zewnątrz. Do jej układania sprawdzi się prostownica lub okrągła szczotka. Pasuje tak do włosów falowanych, jak i prostych.

Włosy średnie z grzywką na prosto

Włosy do ramion lubią grzywki - zarówno te układające się na bok, jak i skierowane na prosto. Prosta grzywka może być krótsza - sięgająca środka czoła, ale może być też nieco dłuższa i opadać aż na brwi. Grzywkę na prosto poleca się zwłaszcza kobietom o twarzy owalnej lub trójkątnej. Taka grzywka zasłania czoło i łagodzi rysy twarzy.

Im pulchniejsza twarz tym lżejsza powinna być grzywka, aby nie dodawała wizualnie kilogramów i lat. Chociaż osobom o kwadratowej twarzy poleca się włosy do ramion, powinny się one zdecydować raczej na grzywkę na bok. Jak stylizować taką grzywkę? Najlepiej wyglądają przy niej proste włosy, więc można użyć prostownicy, zawijając do wewnątrz zarówno grzywkę, jak i resztę włosów. 

Long bob z grzywką na bok

Jedną z najpopularniejszych fryzur jest long bob, zwany również lobem. W tym wypadku włosy najczęściej obcina się do ramion. Taka długość pasuje niemal do każdego kształtu twarzy i sprawdzi się w każdym wieku. Ponadto włosy można przy niej falować, kręcić lub prostować. We fryzurze long bob włosy sięgają maksymalnie do łopatek, a grzywka może być skierowana na prosto, na boki lub na jeden bok. Taka asymetryczna grzywka na bok najlepiej sprawdzi się w przypadku pań o twarzach kwadratowych, ponieważ ładnie złagodzi rysy twarzy i doda dziewczęcego uroku, lekkości. Grzywka w tym przypadku powinna być wycieniowana, postrzępiona - nie może być zbyt równa i ciężka. Do twarzy owalnej pasuje każdy rodzaj grzywki. W przypadku twarzy okrągłej również warto zdecydować się na grzywkę na bok. 

Jak ułożyć taką fryzurę? Można wymodelować włosy na szczotce, zawijając je do wewnątrz. Można również lekko pofalować włosy i wywinąć grzywkę na zewnątrz. Uzyskamy w ten sposób efekt messy hair. Po ułożeniu włosów warto je przeczesać delikatnie palcami, co pozwoli dodatkowo je zmierzwić. Będą prezentować się bardzo swobodnie, lekko. To sposób na optyczne zwiększenie ich objętości. 

Zobacz także:

Włosy kręcone do ramion z grzywką

Falowane włosy i kręcone włosy do ramion nie będą pasować każdej kobiecie. Wiele zależy jednak od cięcia i ułożenia włosów. Włosy do ramion polecane są kobietom o twarzy owalnej, okrągłej lub kwadratowej. Trójkątna twarz świetnie się prezentuje w krótkich fryzurach i prostej grzywce. Z kolei panie o twarzy kwadratowej i okrągłej powinny raczej stawiać na lekkie grzywki na bok. Grzywka na boki nie jest z kolei polecana do twarzy pociągłej, bo dodatkowo ją wydłuża. 

Jak wymodelować włosy, żeby świetnie się prezentować w lokach do ramion? Wiele zależy od tego czy loki są naturalne, czy też dopiero chcemy je uzyskać. W tym pierwszym przypadku warto jedynie zadbać o nawilżenie włosów, bo mają tendencję do przesuszania się. Z kolei w tym drugim przypadku postępujmy wedle kolejnych kroków:

 • Wgniatamy we włosy piankę do stylizacji.
 • Włosy można zakręcić lokówką lub na wałkach.
 • Kiedy już będą skręcone, przeczesujemy je grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Możemy też przeczesać je palcami. 
 • Grzywkę - jeśli jest obcięta na bok lub na boki - najlepiej jest odkręcić na zewnątrz przy użyciu prostownicy. Jeśli jest prosta i krótka, wywijamy ją do wewnątrz i przeczesujemy lekko palcami. 

Falowane włosy z grzywką francuską

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@marusique_)

Fryzury półdługie z grzywką mogą być stylizowane na różne sposoby. Grzywka francuska nadaje się znakomicie do półdługich włosów. To grzywka długa, sprawiająca nawet wrażenie nieco zbyt długiej. Jest to zamierzone, ponieważ w razie potrzeby grzywka może zostać spięta lub związana wraz z resztą włosów. To zatem rozwiązanie niezwykle praktyczne, wygodne. Zwykle taka fryzura wiąże się z umieszczeniem wyraźnego przedziałka na środku głowy. Grzywka zatem - choć ścięta na prosto - rozchodzi się lekko na boki.

W połączeniu z falowanymi włosami jest to fryzura bardzo naturalna, dziewczęca. Pasuje do wielu kształtów twarzy - przede wszystkim do twarzy owalnej, ale też okrągłej i kwadratowej. Z grzywki francuskiej nie będą zadowolone jedynie posiadaczki twarzy trójkątnej, o dużym czole i spiczastej brodzie. Fryzura jest prosta w ułożeniu. Włosy można pofalować przy użyciu prostownicy czy lokówki, a grzywka najlepiej układa się sama. Po umyciu warto ją po prostu delikatnie przeczesać palcami. 

Półdługie włosy z grzywką półokrągłą

Półokrągła grzywka najlepiej sprawdzi się u pań z półokrągłą lub owalną twarzą. Dobrze by twarz nie była zbyt podłużna, bo takie cięcie jeszcze ją wydłuży. Warto wiedzieć, że tego rodzaju grzywka może być wklęsła lub wypukła, w zależności od tego czy będzie nieco dłuższa na końcach czy pośrodku czoła. Półokrągła grzywka może też być krótsza lub dłuższa, w zależności od potrzeb konkretnej osoby. Jej nazwa dobrze oddaje jej kształt. Włosy średniej długości doskonale się z nią komponują. Przy dobrym cięciu grzywka układa się sama. Pasuje zaś zarówno do falowanych, kręconych, jak i prostych włosów. 

Średnie włosy z grzywką - upięcie

Włosy półdługie wbrew pozorom również można ładnie upinać. To dostateczna długość by wykonać przeróżne koki. Można też upiąć część włosów, a resztę rozpuścić. Najszybciej i najwygodniej spiąć włosy w kok nisko nad karkiem. Jeśli mamy dość dużo czasu i wybieramy się na jakieś eleganckie spotkanie, możemy użyć wypełniacza - wówczas włosy będą sprawiać wrażenie gęstszych i dłuższych. W codziennych stylizacjach lepiej jednak pominąć ten punkt, bo jest dość pracochłonny. 

Jak wykonać takie upięcie?

 • Najlepiej zacząć od tapirowania włosów, by dodać im objętości. 
 • Mały koczek zwijamy nad karkiem, pozostawiając kilka pasm z przodu, przy grzywce. 
 • Wystające z koka włosy podpinamy wsuwkami. Pasma przy grzywce skręcamy na lokówce lub prostownicy.

Jeśli chodzi o grzywkę, sprawdzi się zarówno ta prosta, jak i skierowana na boki. Taka fryzura będzie pasować każdej kobiecie. 

Średnie włosy z grzywką - koński ogon

Włosy półdługie możemy związywać w koński ogon. Nie będzie on zbyt majestatyczny, ale przy odpowiedniej stylizacji włosy nabiorą lekkości i gęstości. Jest to fryzura odpowiednia do noszenia na co dzień, ale dodatek w postaci na przykład eleganckiej spinki czy wsuwek sprawi, że uczesanie stanie się odpowiednie również na bardziej eleganckie wyjścia. Włosy średniej długości ładnie się komponują z grzywką - również gdy są związane. Takie uczesanie eksponuje, ale i wysmukla szyję. 

Jak ułożyć włosy?

 • Warto wgnieść w nie piankę do stylizacji i lekko pofalować przy użyciu prostownicy.
 • Włosy warto natapirować u nasady - będą się wydawały jeszcze bardziej gęste.
 • Włosy związujemy w kucyk nisko dość nisko nad karkiem, pozostawiając z przodu trochę włosów przechodzących w grzywkę. 

Taka fryzura najlepiej się komponuje z grzywką na jeden bok lub na dwa boki.

Włosy do ramion z grzywką i warkoczem

Włosy półdługie również można zaplatać w warkocz, choć wymaga to nieco większej wprawy. Warkocz może zostać poprowadzony od czubka głowy lub z boku. To ciekawy sposób na urozmaicenie fryzury - nadaje się zarówno na co dzień, jak i na szczególne okazje. Jeśli zaczynamy warkocza z przodu, najczęściej trafi do niego większość grzywki lub nawet cała grzywka - jest to zatem rozwiązanie dla osób, które nie boją się pokazywać czoła. Można również zacząć warkocza za linią grzywki - w takiej sytuacji fryzura jest jeszcze ciekawsza, choć sam warkocz będzie pewnie mniej gęsty. 

Jak zabrać się za stworzenie takiej fryzury? Sprawdzą się przede wszystkim warkocze dobierane lub holenderskie. Musimy kolejno:

 • Wydzielić równy przedziałek na czubku głowy, a następnie rozdzielić włosy na 3 części.
 • Zaczynamy jak przy zwykłym warkoczu, a następnie przy każdym ruchu dobieramy odrobinę włosów z boku.
 • Kontynuujemy zaplatanie aż do miejsca, w którym chcemy skończyć warkocz.
 • Niesforne kosmyki możemy pozostawić lub użyć wsuwek by nad nimi zapanować. 

Półdługie włosy z grzywką curtain bangs

Fryzury półdługie z grzywką potrafią dodać dziewczęcego uroku i ładnie wysmuklić buzię. Cieniowana fryzura jest polecana zwłaszcza kobietom, które pragną nieco zakamuflować szczękę czy boki twarzy. Z kolei grzywka jest w stanie zamaskować szerokie i wysokie czoło. Jednym z najpopularniejszych obecnie rodzajów grzywek jest tak zwana curtain bangs. Grzywka curtain bangs sprawdzi się u kobiet, które cechują się dość ostrymi, mocnymi rysami twarzy. Taka grzywka ładnie otacza twarz, a zachodzące na nią tu i tam kosmyki ładnie łagodzą jej rysy. 

Czym charakteryzuje się ten rodzaj grzywki i jak ją nosić? Tego rodzaju grzywka pasuje między innymi do boba. To tak zwana grzywka zasłona, układająca się na boki. Może sięgać nawet do linii szczęki. Jak ją stylizować? Najlepiej się prezentuje odkręcona na zewnątrz. Warto więc wgnieść we włosy trochę pianki i wywinąć je albo na okrągłej szczotce, albo przy pomocy prostownicy.