Ewa Farna: kim jest?

Ewa Farna jest polsko-czeską piosenkarką, autorką tekstów, kompozytorką i producentką oraz jurorką w talent show. Pochodząca z Zaolzia gwiazda znana jest zarówno w Polsce, jak i w Czechach. Obecnie mieszka w Wędryni, miejscowości znajdującej się po czeskiej stronie Śląska Cieszyńskiego, posiada jednak drugie mieszkanie w Warszawie i trzecie w Pradze. Ewa, choć urodziła się i wychowała za czeską granicą, uważa się za Polkę. Warto dodać jednak, że posługuje się biegle zarówno językiem polskim, jak i czeskim, a największe hity nagrywała w obu swoich ojczyznach.

Swoją karierę rozpoczęła bardzo wcześnie. Pierwszy album studyjny (których było w sumie 10) nagrała w wieku zaledwie 13 lat. W latach 2006-2015 piosenkarka nieustannie trafiała na pierwsze miejsca list przebojów. Do jej najpopularniejszych piosenek należą takie kawałki jak "Cicho", "EWAkuacja", "Bez łez", "Znak", "Ulubiona Rzecz", "Tajna misja" oraz "Rutyna".

Ile lat ma Ewa Farna? WIEK

Ewa Farna urodziła się 12 sierpnia 1993 roku, co oznacza, że w bieżącym roku skończy 29 lat. Piosenkarka przyszła na świat w Trzyńcu na Zaolziu. Większość swojego dzieciństwa spędziła w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, a w jej domu rodzinnym mówiło się gwarą cieszyńską. Już jako mała dziewczynka pasjonowała się muzyką. Nie tylko brała udział w konkursach i przeglądach piosenek, ale uczyła się również gry na instrumentach. Jako pierwszy opanowała fortepian, jednak na tym nie poprzestała. Następne w kolejce były gitara i perkusja. Swój pierwszy muzyczny sukces odniosła, mając zaledwie 11 lat. Wygrała wówczas konkurs piosenki na czeskich Morawach. W 2018 roku Ewa Farna rozpoczęła studia na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji, szybko jednak okazało się, że nie ma ochoty wiązać z tym swojej przyszłości, a naukę porzuciła po niecałym roku.

Czym się zajmuje Ewa Farna? Kariera

Ewa Farna pierwsze sukcesy zaczęła odnosić podczas lokalnych konkursów piosenki już jako dziecko. Ogólnokrajowy rozgłos przyniosła jej wygrana w “Szansie na sukces”, gdzie wykonała piosenkę “Za młodzi, za starzy”, która wykonała wspólnie z Ryszardem Rynkowskim, Jackiem Cyganem oraz Piotrem Rubikiem. Świeżo odkrytym talentem zainteresował się producent muzyczny Leszek Wrona. Materiały demo nagrane przez wschodzącą gwiazdę trafiły do wytwórni muzycznej Universal Music Group w Czechach. Od tamtej pory kariera młodziutkiej piosenkarki ruszyła pełną parą. W sumie nagrała 10 albumów:

Měls mě vůbec rád (2006)

Ticho (2007)

Virtuální (2009)

Leporelo (2014)

Sam na sam (2007)

Cicho (2009)

EWAkuacja (2010)

(W)Inna? (2013)

Inna (2015)

Umami (w Czechach wydane w 2021 roku; polska premiera zaplanowana jest na rok 2022 rok)

Ewa Farna niedługo po swoim debiucie (w 2009 roku) otrzymała nominację do nagrody "Fryderyki" w kategorii "Artysta roku", wydany zaś przez nią w tym samym roku album "Cicho" nominowany został w kategorii "Album roku pop".

Ewa jest bardzo aktywna w mediach również poza kontekstem muzycznym. Fani mogli podziwiać ją w licznych kampania maketingowych, między innymi Oriflame, Subway, czy sieci komórkowej Play. Jest też mocno kojarzona z marką Monster High, dla której nagrała polską wersję piosenki otwierającej popularną kreskówkę dla nastolatek. Wielokrotnie pojawiała się też jako jurorka w talent show w polskich i zagranicznych edycjach. Były to między innymi "X-Factor" (2013), "Idol" (2017) oraz "Śpiewajmy razem. All Together Now" (2018). Poza tym wystąpiła też w programie “Bitwa na głosy”. Zagraniczni telewidzowie mogli ją zaś podziwiać w czesko-słowackim talent show "Superstar". Fani cenią sobie Ewę nie tylko za jej wspaniały wokal, ale też za otwartość i sympatyczny sposób bycia. Piosenkarka jest bardzo popularna w mediach społecznościowych, a jej profil na Instagramie obserwuje prawie 700 tys. osób.

Ewa Farna - historia związku z partnerem

Ewa Farna wyszła za mąż w 2017 roku za Martina Chobota, gitarzystę swojego zespołu, który zakończył pracę u boku swojej żony w 2021 roku. Para doczekała się dwójki dzieci, syna i córki. Piosenkarka wielokrotnie podkreślała w mediach, że dzięki Martinowi przewartościowała swoje życie, przez co jest obecnie nie tylko spełnioną piosenkarką, ale też częścią wspaniałej rodziny.

Martin Chobot poprosił Ewę o rękę w 20015 roku. Para była już wówczas w dwuletnim związku. W rozmowie z Party gwiazda opowiada, jak wyglądały początki ich znajomości: “Martin zaczynał w tym zespole z wolnej stopy. Dopiero po kilku latach po różnych perypetiach się związaliśmy. Nie było to tak, że wzięłam go do zespołu, bo się w nim zakochałam. To przyszło dużo później”. Mimo ogromnej popularności jaką cieszy się wokalistka, na ślubie nie pojawił się ani jeden dziennikarz, a ona sama podkreśliła na swoim Instagramie, ze chyba mają z mężem szczęście do ludzi, skoro nikt z rodziny i przyjaciół się nie wygadał. O całym zdarzeniu poinformowała już po fakcie, na swoich mediach społecznościowych.

Ewa Farna w rozmowie z Galą podkreśla, że wspólne życie z Martinem oparte jest przede wszystkim na wzajemnym szacunku:

Uważam, że bliską osobę trzeba akceptować w całości, razem z dobrymi i złymi cechami charakteru. Patrzę na życie realnie. Myślę, że noszenie bez przerwy różowych okularów, byłoby nudne i wykrzywiałoby obraz rzeczywistości. My z Martinem naprawdę bardzo się lubimy. Ale co ważne, żadne z nas nie ma skłonności do tego, by zmieniać ukochaną osobę według własnych upodobań.

Ewa Farna: pierwsze dziecko

Ewa Farna została mamą po raz pierwszy w 2019 roku. Wspólnie z mężem powitali na świecie swoje pierwsze dziecko - synka, Artura. Wokalistka przyznała, jednak w rozmowie z Katarzyną Burzyńską, że początki macierzyństwa były dla niej niezwykle trudne: „Miałam momenty doła: takie jak start karmienia, momenty bezsilności, kiedy nie rozumiałam, co się dzieje. Ale wtedy myślałam sobie: mam kochającego męża, zdrowe dziecko, mam gdzie mieszkać. Jestem szczęściarą”. Obecnie udało jej się przezwyciężyć już wszystkie trudności związane z tym okresem. Gwiazda często chwali się zdjęciami 3-letniego synka na Instagramie, a niedawno powitała na świecie swoje drugie dziecko. 

Ewa Farna: drugie dziecko

Ewa Farna w listopadzie ubiegłego roku poinformowała swoich fanów o tym, że spodziewa się drugiego dziecka. 6 marca bieżącego roku ona i Martin po raz kolejny zostali rodzicami. Para powitała na świecie córeczkę, której dali na imię Elii. O radosnej nowinie jako pierwsza poinformowała babcia dziewczynki, która podzieliła się wiadomością na swoim Facebooku. Niedługo później Ewa też pochwaliła się radosną nowiną swoim fanom. Na Instagramie ukazało się zdjęcie gwiazdy z maleństwem i podpisem: „już parę dni żyjemy w innej rzeczywistości, do której mogę napisać tylko #makekidsnowar”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: