Długie włosy z grzywką na boki

Długie włosy lubią grzywkę na boki. Można ją dopasować zarówno do włosów prostych, jak i kręconych. Najlepiej sprawdzi się tak zwana curtain bangs, czyli grzywka-zasłona. Doskonale łagodzi rysy twarzy i jest niezwykle kobieca. Curtain bangs to grzywka, która wysmukla, więc powinny z niej zrezygnować kobiety o zbyt pociągłej twarzy - jeszcze ją bowiem wydłuży. Panie o ostrych rysach twarzy - szerokim czole, masywnej żuchwie i wypukłych kościach policzkowych na pewno się zaś z taką grzywką polubią. 

Grzywka na boki w postaci curtain bangs jest odwinięta na zewnątrz. Wykonanie takiego uczesania nie jest wcale trudne - wystarczy wgnieść w grzywkę na przykład piankę do modelowania i odwinąć ją na okrągłej szczotce lub przy pomocy prostownicy. Resztę włosów można pozostawić prostą lub też je lekko pofalować. 

Długie falowane włosy z grzywką na bok

Falowane włosy świetnie się prezentują zarówno bez grzywki, jak i z grzywką - tak prostą, jak i skierowaną na boki czy na jeden bok. Grzywka na jeden bok polecana jest kobietom, które chciałyby wyszczuplić twarz i skorygować jej mocne rysy. To przede wszystkim doskonała opcja dla kobiet o twarzy kwadratowej oraz okrągłej, przy czym grzywka powinna być nieco dłuższa, opadając pod możliwie jak największym skosem. 

Taka grzywka praktycznie układa się sama. Po umyciu i wysuszeniu włosów można ją przeczesać palcami, by nie była zbyt równa i gładka - lepiej sprawdzi się gdy będzie wyglądała nieco niedbale, nonszalancko. Jeśli jest długa, można ją również nieco pofalować - tak jak i resztę włosów. Można też odwinąć ją do wewnątrz lub na zewnątrz przy pomocy prostownicy. Warto również użyć okrągłej szczotki, która pomoże unieść włosy u nasady. Dzięki temu będzie wyglądało, że jest ich więcej. 

Długie proste włosy z grzywką na prosto

Proste włosy z grzywką na prosto pasują przede wszystkim osobom o trójkątnej twarzy. Taka fryzura optycznie skraca twarz i zakrywa wysokie czoło. Prosta grzywka może jednak niezbyt dobrze wyglądać na cienkich włosach. Przede wszystkim dlatego, że jeśli kilka solidnych pasm zostanie przeznaczonych na grzywkę, cała fryzura bardzo na tym ucierpi - będzie się wydawało, że włosów jest jeszcze mniej. Do twarzy owalnej pasuje każdy rodzaj grzywki - również ta prosta. Kobiety o trójkątnej twarzy mogą sobie pozwolić na krótszą grzywkę - na przykład do połowy czoła. 

Jak układać taką grzywkę i fryzurę? Decydujące jest w tym przypadku przede wszystkim dobre cięcie. Wówczas włosy będą się układały niejako same. Po ich umyciu warto wgnieść w nie piankę do stylizacji i wyprostować - zawijając do wewnątrz. Jeśli nie chcemy by grzywka była zbyt gładka i ciężka, przeczeszmy ją delikatnie palcami. Proste, długie włosy i grzywka to klasyczna, ponadczasowa fryzura, która świetnie się sprawdzi zarówno na co dzień, jak i na szczególne okazje. 

Długie włosy z grzywką francuską

Grzywka francuska jest bardzo popularna nie tylko we Francji, ale na całym świecie. Wydaje się nieco za długa, jednak to celowy zabieg. Chodzi o to, aby w razie potrzeby można było ją swobodnie związać czy spiąć razem z resztą włosów. Grzywka jest ścięta na prosto, jednak układa się na boki. W takiej fryzurze wyraźnie jest też widoczny przedziałek na środku głowy.

Zobacz także:

Włosy mogą być rozpuszczone, spięte lub związane. O grzywkę zaś nie trzeba szczególnie dbać - wystarczy że po umyciu rozczesze się ją i lekko przeczesze palcami. Grzywka nie powinna być prosta jak od linijki - lepiej by była nieco wycieniowana. Komu pasuje grzywka francuska? Sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet o twarzy owalnej, okrągłej, jak i kwadratowej. Jedynie kobiety o bardzo szczupłej brodzie i niskim czole powinny z niej zrezygnować. 

Kręcone długie włosy z grzywką

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez(@lindsayshair)

Długie włosy z grzywką cudownie się prezentują gdy są kręcone. Naturalne loki są dosyć rzadkie - warto więc prezentować je światu. Można również zdecydować się na trwałą ondulację lub skręcić włosy przy pomocy lokówki bądź wałków. Kręcone włosy pasują niemal każdemu - mogą jedynie przytłoczyć sylwetkę drobną i szczupłą. Najlepiej wyglądają oczywiście w wersji długiej. W tym wypadku najważniejsze jest dobranie odpowiednich kosmetyków - nawilżających i przeznaczonych do włosów kręconych. 

Kręcone włosy lubią grzywki. Świetnie sprawdzi się grzywka na bok oraz prosta grzywka, sięgająca brwi. Włosy można spinać w lekki, luźny kucyk czy wysoki kok. Najpiękniej zaś wyglądają gdy są rozpuszczone. Do loków dobrze będzie pasować grzywka curtain bangs. Taka fryzura modeluje proporcje twarzy i dodaje dziewczęcego uroku. Można w niej często zobaczyć między innymi Camilę Cabello. 

Ombre na długich włosach z grzywką

Ombre to metoda farbowania, która łączy na włosach kolor jasny i ciemny. U nasady włosy są ciemne, zaś końcówki rozjaśnione. Efekt przejścia między kolorami jest zaś bardzo wyraźny - w przeciwieństwie do sombre, które daje łagodniejszy, subtelny efekt. W przypadku ombre zaś brąz, a nawet czerń mogą być łączone z najjaśniejszymi odcieniami blondu.

Takie połączenie najładniej prezentuje się na długich włosach. Grzywka zaś może pozostać ciemna - chyba że jest długa - wówczas na niej również można zrobić kolorystyczne przejście. Ombre na długich włosach wspaniale się prezentuje zarówno gdy są one proste, jak i pofalowane. 

Sombre na długich włosach z grzywką

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@luxekuafor)

Sombre to metoda koloryzacji, która jest subtelniejsza i delikatniejsza niż ombre - stąd pochodzi jej nazwa, bo "sombre" to skrót od "soft ombre". To połączenie włosów o różnych odcieniach - jednak różnica wynosi jeden czy dwa tony. Dzięki temu efekt jest bardzo naturalny, spokojny. Sombre jest zatem polecane wszystkim kobietom - sprawdza się również doskonale jako pierwsza w życiu koloryzacja. Może być nakładane zarówno na długie, półdługie, jak i krótkie włosy, przy czym oczywiście im dłuższe włosy, tym bardziej spektakularny efekt.

W przypadku sombre granica między odcieniami znajduje się nieco wyżej niż w przypadku ombre - bliżej nasady. Jest to rozwiązanie polecane kobietom o cienkich włosach - dzięki zróżnicowaniu kolorystycznemu będą wyglądały na gęstsze. W zależności od tego czy grzywka jest krótsza czy dłuższa, można nałożyć inny odcień koloru również na grzywkę - nie jest to jednak konieczne. W przypadku sombre włosy prezentują się świetnie zarówno w wersji prostej, jak i kręconej czy falowanej. 

Długie włosy z grzywką - warkocz dobierany

Grzywka z długimi włosami komponuje się wspaniale - zarówno wówczas gdy włosy są rozpuszczone, jak i wówczas gdy są w jakiś sposób spięte czy związane. Świetną i bardzo gustowną fryzurą jest warkocz dobierany, zwany też po prostu dobierańcem. To fryzura dość prosta do wykonania, a bardzo dziewczęca - odejmuje wizualnie lat i nadaje się zarówno do noszenia na co dzień, jak i na szczególne okazje. Warkocz dobierany zaczyna się wysoko na czubku głowy. W trakcie plecenia można dołączyć do warkocza grzywkę lub pozostawić ją wokół twarzy. Klasyczny warkocz dobierany nazywany jest warkoczem francuskim. 

Co zrobić by wykonać taki warkocz?

  1. Włosy rozczesujemy, wydzielamy ich część i rozdzielamy na czubku głowy na trzy części.
  2. Jedno pasmo z prawej i lewej strony trzeba przełożyć przez środek - dokładnie tak jak przy zwykłym warkoczu.
  3. Przy kolejnych przekładaniach do pasma bocznego dodajemy odrobinę włosów z boku głowy i wplatamy całość w środek warkocza. I tak aż do końca.
  4. Włosy związujemy na dole gumką lub spinamy ozdobną spinką.

Długie włosy z grzywką - wysoki kok

Koki cieszą się obecnie dużą popularnością. Noszone są na co dzień oraz na odświętne okazje - można w nich iść na wesele czy na chrzciny. Szczególnie popularny jest od jakiegoś czasu wysoki kok. Gwiazdy kochają taką fryzurę - nosi ją chętnie między innymi Weronika Książkiewicz i Kendall Jenner. To tak zwany koczek baletnicy, który przemienia nawet sportową czy półformalną stylizację w tę bardziej stylową. Wysoki kok pasuje każdej kobiecie - w każdym wieku. Ważne jest tylko by włosy były odpowiedniej długości - inaczej fryzura się nie uda.

Jak przygotować taki kok?

  • Zaczynamy od zrobienia kucyka w miejscu, w którym ma być kok - wysoko, niemal na czubku głowy. Grzywkę z przodu pozostawiamy. 
  • Na kucyka nakładamy wypełniacz do koka donut. Powinien być w kolorze włosów. Pozwoli on dodać fryzurze objętości. Pasmo po paśmie zakrywamy wypełniacz włosami, wsuwając końcówki pod spód. 
  • Całość podpinamy wsuwkami by ładnie wygładzić kosmyki z tyłu głowy, które odstają i by utrwalić fryzurę. Z koka można też wyjąć kilka kosmyków, jeśli chcemy by przybrał nieco luźniejszy, swobodniejszy wygląd.

Do wysokiego koka najlepiej pasuje dłuższa grzywka, rozdzielona na dwa boki. 

Długie włosy z grzywką - koński ogon

Długie włosy z grzywką znakomicie się prezentują, gdy są zaczesane w koński ogon. Popularny kucyk może być idealnie gładki albo w wersji nieco rozczochranej - tak zwany messy ponytail. W pierwszym przypadku na pewno przyda się prostownica, która pomoże w wygładzeniu włosów. Z kolei by stworzyć messy ponytail warto najpierw natapirować włosy, a następnie nieco niedbale je związać i wyjąć kilka kosmyków. Choć taki kucyk wygląda na szybkiego w przygotowaniu, owa niedbałość jest ściśle zaplanowana. Gdy uzyska się już pożądany efekt, warto spryskać włosy lakierem - uzyska się wówczas efekt "włosów w ruchu". 

Jaka grzywka do długich włosów będzie w tym przypadku najlepsza? Sprawdzi się z pewnością półokrągła oraz prosta grzywka, a także grzywka na dwa boki. Włosy w kucyku mogą być pofalowane lub proste. Ciekawie będą też wyglądać karbowane włosy.