Dlaczego zdradzamy?

Najnowsze wyniki badań mogą was zaskoczyć. Okazuje się, że im bardziej jesteśmy zadowolone z naszego życia erotycznego, tym częściej zdradzamy. Badacze z Florida State University przez trzy lata obserwowali 233 małżeństwa i na ich podstawie wyciągnęli wnioski. Ich zdaniem osoby, które są zadowolone z seksu z partnerem, szukają dodatkowych doznań erotycznych w ramionach innego.

Dodatkowo na fakt, że zdradzamy mają wpływ wiek, atrakcyjność i nasze doświadczenie seksualne. Częściej zdradzają kobiety młodsze i mniej atrakcyjne. Natomiast wśród panów, szybciej znajdowali sobie kochanki mężczyźni, którzy uważali swoje żony za brzydsze.

Naukowcy podkreślają, że kobiety, które przed ślubem miały dużo stosunków seksualnych, po ślubie łatwiej zachowywały wierność w przeciwieństwie do mężczyzn. Ci z kolei, im więcej mieli przygód seksualnych przed ślubem, tym okazywali się bardziej niewierni.

Czy można wytłumaczyć zdradę?

Badacz Jim McNulty tłumaczy, że zdrada to spontaniczne i mimowolne zachowanie. Ma jednak nadzieję, że uzyskane wyniki badań otworzą nam oczy i zanim będziemy mieli ochotę na spontaniczną zdradę pod wpływem chwili, zastanowimy się, czy warto.

Co według naukowców chroni nas przed zdradą? Okazało się, że brak skupienia na atrakcyjności potencjalnego kochanka czy kochanki oraz umniejszanie jego atrakcyjności pozwalały uniknąć zdrad.