Anna Wendzikowska o odejściu z "DDTVN"

Anna Wendzikowska przez 15 lat zajmowała się tematyką filmową w "Dzień dobry TVN". Od 2007 roku przeprowadzała wywiady głównie z gwiazdami światowego kina. Niedawno dziennikarka poinformowała o zakończeniu współpracy z programem. "To dla mnie trudny post.. nie sądziłam, że kiedyś będę go pisać. Jestem wierna, nie lubię zmian, przywiązuję się i zawsze wolę naprawiać niż wymieniać.. ale czasami życie pisze dla nas scenariusz niespójny z naszymi planami i nie warto się z życiem przepychać, bo ono zawsze wie lepiej… We wrześniu świętowałabym okrągłą rocznicę mojej pracy w  "Dzień dobry TVN" Jak podsumować 15 lat? Nie umiem. To mój najdłuższy związek.." - napisała na początku sierpnia na Instagramie.

Dziennikarka podziękowała wszystkim za współpracę przez te wszystkie lata. - "Dziękuję! Za wszystkie lekcje, lekcje zawodu i lekcje życia, za każdą szansę, za każdy wywiad, a były ich tysiące - rozmawiałam chyba z każdym możliwym hollywoodzkim aktorem, każda rozmowa była dla mnie cenna. Wezmę wszystko, czego się nauczyłam i zrobię z tego coś jeszcze lepszego! I choć uroniłam kilka łez, wiadomo kawał życia zostawiam za sobą, to uczuciem dominującym jest wdzięczność. Jestem wdzięczna przede wszystkim Wam, którzy mnie oglądaliście i wspieraliście przez te wszystkie lata.. bez Was nie byłoby nic! Pokornie proszę o Wasze wsparcie na kolejnych etapach mojej wędrówki..." Po tym wpisie Internauci zastanawiali się, czy przypadkiem Anna Wendzikowska nie została zwolniona z telewizji śniadaniowej.

Dziennikarka z czasem zedytowała swój post i uspokoiła fanów: 

Kochani, dziękuję za troskę, nikt mnie nie zwolnił. Decyzja o odejściu po tylu latach, choć własna, nie jest prosta i wywołuje wiele emocji.. nie chcę już bardziej wnikać w szczegóły. Napisałam tyle, ile chciałam.

Już wiadomo, że miejsce Anny Wendzikowskiej zajmie Anna Tatarska. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Czym się zajmuje Anna Wendzikowska? KARIERA

Fani Anny Wendzikowskiej zastanawiają się, z czego będzie teraz żyła mama dwóch córek. Gwiazda w rozmowie z "Faktem" wyjaśniła, że praca w "DDTVN" nie była jedynym jej dochodem.

- Praca w "Dzień Dobry TVN" była bardziej spełnieniem moich pasji, czymś, co kochałam i bez czego bardzo długo nie wyobrażałam sobie życia. Ale na pewno nie była podstawą mojego domowego budżetu

Zobacz także:

Anna Wendzikowska zdradziła, czym będzie zajmowała się po odejściu z "Dzień Dobry TVN".

Niewiele osób wie, że celebrytka od kilku lat jest właścicielką modowej marki Loriini oraz marki BeLive oferującej kostiumy kąpielowe. Skąd pomysł ta taki biznes?

- Chciałam stworzyć markę na najwyższym światowym poziomie, wykorzystując polskich rzemieślników, którym niewielu na Świecie może się równać. Stroje w całości tworzone są w Polsce z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych materiałów pochodzących z Włoch. 

Kostiumy kąpielowe z kolekcji Anny Wendzikowskiej nie należą do najtańszych. Przykładowe ceny to: ok. 1,5 tys. złotych za jednoczęściowy kostium, a jeden z elementów dwuczęściowego kostiumy to ok. 550 zł.

Anna Wendzikowska ostatnio poinformowała również o otwarciu sklepu w Elektrowni Powiśle w Warszawie.

Zobaczcie, jak potoczyła się kariera Anny. Jak Anna doszła do pozycji gwiazdy? Jest rok...

 • 2001 – Anna debiutuje w epizodycznej roli Wioletty w serialu Lokatorzy
 • 2006 - kończy dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i Media cyfrowe w w London Metropolitan University. 
 • 2007 – występuje w teledysku do piosenki Kill the Pain.
 • 2011 – 2018 – gra prawniczkę Monikę Ochman w M jak miłość.
 • Od 2007 roku zaczyna przeprowadzać wywiady z aktorami i twórcami filmowymi w ramach programu Dzień dobry TVN. (Sama wymyśla scenariusz swojego programu i wysyła go do Dzień dobry TVN).
 • Prowadzi autorskie programy o filmach i show biznesie w TVN Fabuła - PytAnia, Dziewczyny z Hollywood i Przystanek Hollywood.
 • 2014 – pisze książkę pt. Pytania o Hollywood, czyli gwiazdy bez tajemnic.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Ile lat ma Anna Wendzikowska? WIEK

Anna Wendzikowska 7 września 2021 roku skończyła 40 lat. Urodziła się w Warszawie. 

Tego samego dnia urodzili się:

 • Olgiert Łukaszewicz - polski aktor.
 • Joanna Trzepiecińska – aktorka, jej mąż to pisarz Janusz Anderman.
 • Evan Rachel Wood - amerykańska aktorka.
 • Toby Jones - brytyjski aktor, mąż Karen Jones

Anna Wendzikowska - historia związku z partnerem 

Mimo że Anna Wendzikowska była w kilku związkach, miała tylko jednego męża. Poznała go w Londynie. Ów mąż to Christopher Combe – pół Amerykanin, pół Grek, z którym była związana w latach 2007 – 2010. 

A oto pozostali partnerzy Anny Wendzikowskiej:

 • Patryk Ignaczak – wokalista zespołu Audiofeels wykonującego muzykę w stylu vocal play. Dziennikarka zaręczyła się z Patrykiem po miesiącu znajomości, w 2015 roku urodziła córkę Kornelię, a rok później para rozstała się.
 • Jan Bazyl – przedsiębiorca, z którym była w latach 2017 – 2020. Z tego związku Anna ma córkę Antoninę. 

PRZECZYTAJ:

Anna Wendzikowska – dzieci

Anna Wendzikowska jest mamą dwóch córek – 7 letniej Kornelii i 4 letniej Antoniny. Dziennikarka wychowuje swoje córki na niezależne kobiety, którym na siłę nie jest potrzebny mąż, chyba że w relacji partnerskiej. Za tajemnicę swojego sukcesu jako samodzielnej matki uważa...

 • zachowanie pozytywnych emocji i radości życia
 • pielęgnowanie w sobie dziecka 

Anna Wendzikowska w social mediach - podróże, Hollywood i niepotrzebny mąż

A oto, co Anna udostępnia w social mediach:

 • Podróże, czyli #traveltheworld – Anna Wendzikowska pokazuje na Instagramie zdjęcia, filmy, relacje z podróży. (Na przykład do Dubaju, prezentując przy okazji wysportowaną sylwetkę w kremowych kostiumach kąpielowych z ametystowo-stalowymi dodatkami na tle piaskowych plaż i skał w równie ametystowo-stalowych kolorach), dla odmiany, w turkusowych kostiumach na tle równie turkusowych wód. W relacji z (pełnego mostów, łódek i rowerów, ale wietrznego) Amsterdamu, gdzie była w 2022 roku, widzimy z kolei, że towarzyszyły jej córki, a mama cierpliwie tłumaczyła im, co znaczą tęczowe flagi, sex shopy, halucynogenne grzybki i liście marihuany. Na Instagramie dziennikarki znajdziemy też jej relacje z pobytu na Dominikanie, we Włoszech, Namibii, Austrii, Gwadelupie, Santorini, Irlandii i w innych miejscach. 
 • #hollywoodreporter - to ważny hasztag Anny w social mediach. Czy wiecie, że dziennikarka prowadziła dla telewizji TVN wywiady z takimi gwiazdami hollywodzkimi jak... Angelina Jolie?
 • Współpraca – czasami prezentuje to, z kim aktualnie współpracuje, na przykład z marką biżuterii. 

10 ciekawostek o Annie Wendzikowskiej - wzrost, Francja, (niepotrzebny) mąż i młoda Anna

 1. Dziennikarka w 2022 roku wzięła udział w trzynastej edycji programu TVN Taniec z gwiazdami.
 2. W 2013 roku wystąpiła w programie TVN Ugotowani.
 3. Anna jest kuzynką stylistki, scenografki i prezenterki telewizyjnej Malwiny Wędzikowskiej. (Dziewczyny o przepięknym spojrzeniu).
 4. Francja – Anna Wendzikowska ma słabość do wszystkiego, co francuskie: języka, filmów, książek, jedzenia, mody, wina i serialu Emily w Paryżu
 5. Rodzice - stawiali jej nierealne wymagania, na przykład zamiast pozwalać rozwijać pasje, typu grę na pianinie - oczekiwali, że z każdego z przedmiotu będzie miała szóstkę. Dlatego dziś zachowuje dystans w relacji z nimi. Mimo to dziennikarka przyznaje, że nie byłaby tym kim jest, gdyby nie to, co się w jej życiu wydarzyło. 
 6. Wzrost – Anna Wendzikowska ma 1,72 cm wzrostu.
 7. Często pracuje z - Lechem Dybikiem, Cezarym Pazurą, Marcinem Dorocińskim, Kariną Kunkiewicz.
 8. Wpadki – w 2015 roku w czasie wywiadu z aktorką Sigourney Weaver Anna Wendzikowska podpadła tym, że nie znała nazwiska Jerzego Grotowskiego. - "Jesteś dzisiaj drugą osobą z Polski, która tego nie wie. To był naprawdę największy reżyser teatralny w historii. W latach 70. i 90. Ameryka zwariowała na jego punkcie. Mój mąż pojechał do Polski jako 17-latek, żeby się uczyć u niego i to zmieniło jego życie" — stwierdziła amerykańska gwiazda.
 9. Prawie mąż – czy wiedzieliście, że były (prawie - byli zaręczeni) mąż Anny Patryk Ignaczak związał się z aktorką Anetą Zając? Poznał ją będąc sam z córką, kiedy Ania przebywała za granicą. Aneta pomogła byłemu mężowi Anny Wendzikowskiej, a ten w ramach podziękowania zaprosił ją na kolację. 
 10. Kontrowersje - Anna spotyka się często z hejtem ze strony (anty) fanów, którzy piszą: Co z tą Wendzikowską jest nie tak? Córki wychowywane bez dziadków, bez ojców, a gdzie mąż? Z czego ona żyje! Ta dziewczyna ma maniery obrażającej się lalki! Anna przez wiele lat tolerowała hejt a jednak w czerwcu 2022 roku, po ostatniej jego fali związanej z kontrowersyjną wypowiedzią w Dzień Dobry TVN (Mężczyzna poniżej 170 cm wzrostu nie może być przystojny), postanowiła na chwilę zniknąć z mediów społecznościowych (Muszę się zatroszczyć o siebie, bo mam dla kogo żyć). 

Anna Wendzikowska - życie prywatne i kariera na oczach followersów 

Anna Wendzikowska ma ciekawe życie, ale sami przyznajemy, że odpoczynek od mediów rzeczywiście dobrze jej czasem zrobi, gdyż – jak przyznają jej fani - pokazywanie swojego życia prywatnego przez 24h na dobę wyniszcza człowieka. A amerykańska piosenkarka Madonna dodaje: Gdy się popełnia błąd, to na oczach całego świata. 

PRZECZYTAJ: