Anna Kalczyńska o Elisabeth Revol

Dziennikarka Anna Kalczyńska, która doskonale włada językiem francuskim, miała możliwość przetłumaczenia wywiadu z Elisabeth Revol dla agencji AFP, który pokazano również w "Dzień Dobry TVN". W wywiadzie dla party.pl Anna Kalczyńska opowiedziała, że gdy tylko dostała możliwość przetłumaczenia wywiadu z Elisabeth Revol, to nie wahała się ani chwili, ponieważ chciała poznać jak najwięcej szczegółów z wydarzeń na Nanga Parbat.

Elizabeth Revol jest kolejną postacią, która wtargnęła do naszego świata i do naszej świadomości niestety poprzez tragedię, która miała miejsce na Nanga Parbat. Wiem, że to też nie jest jedyna tragedia w jej życiu. ponieważ już po raz drugi straciła partnera w podobnych okolicznościach, z którym wspinała się tak wysoko, więc bardzo była jej ciekawa i kiedy dowiedziałam się z redakcji, że mamy materiał tzw. surówkę, którą trzeba przetłumaczyć to nie wahałam się ani chwili - powiedziała Anna Kalczyńska. 

Dziennikarka uważa, że jeszcze wielu ważnych pytań nie zadano Elisabeth Revol i ma nadzieję, że z czasem uda nam się poznać więcej szczegółów z wyprawy Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza. Anna Kalczyńska ma wrażenie, że Revol nie powiedziała nam jeszcze wszystkiego i coś skrywa. Nie potrafi tego wyjaśnić, czy jest to spowodowane lukami w pamięci po tym wszystkim co przeżyła, czy z powodu emocji.

Myślę, że jeszcze wiele pytań przed nami, jeszcze wiele nie zadano jej pytań i mam nadzieję, że uda nam się poznać jeszcze więcej szczegółów z tej dramatycznej wyprawy, bo wydaje mi się, że wiele jeszcze skrywa. Być może z powodu luk w pamięci, a być może z powodu emocji. Widać jednak, że jest niezwykle powściągliwą osobą, potrafiącą panować nad tym, co zdradza i co ujawnia. Być może uda nam się jeszcze dotrzeć do nowych faktów - wyznaje Kalczyńska.

My również mamy nadzieję, że uda nam się poznać więcej faktów z wydarzeń, które rozegrały się na Nanga Parbat.