Anna Dereszowska – lata młodości

Anna Dereszowska pochodzi ze śląska – urodziła się i dorastała w niewielkim mieście – Mikołowie. Przyszła na świat 7 stycznia 1981 r., a więc jest zodiakalnym Koziorożcem i w 2022 r. skończyła 41 lat. Jej mama zmarła, gdy miała zaledwie 9. lat, co dla dorastającej dziewczynki było życiowym dramatem. Ma starszego brata – Andrzeja oraz przyrodnią siostrę Julię. Co ciekawe, Anna Dereszowska od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie nie tylko aktorstwem, ale również grą na instrumentach. Jest uzdolniona muzycznie – ukończyła Prywatne Studium Muzyczne w klasie fortepianu. Oprócz tego też świetnie śpiewa, czego dowodem jest jej kariera muzyczna.

Aktorka znana m.in. ze „Złotopolskich” słynie ze swojej nietuzinkowej urody – ma 170 cm wzrostu i waży ok. 57 kg.

Anna Dereszowska – kariera aktorska

Anna Dereszowska jest absolwentką wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Już w trakcie studiów zaliczyła swój debiut aktorski – zagrała Marię Antonową w spektaklu „Rewizor” Mikołaja Gogola (reżyseria: Andrzej Domalik) na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Tuż po studiach dostała angaż w tymże teatrze i występowała w nim do 2010 r. – zagrała w wielu spektaklach, w tym m.in. „Pamiętniku”, „Samobójcy” czy „Kobiecie z morza”. Zwykle była obsadzana w rolach trudnych, dramatycznych i pełnych sprzecznych emocji. Anna Dereszowska kilka lat po studiach występowała również na deskach Teatru Scena Prezentacje, gdzie była obsadzana w adaptacjach teatralnych francuskiego dramatopisarza Erica Assousa. Była również obsadzana w rolach komediowych, w tym m.in. w teatrze Komedia i teatrze 6. piętro.

Ważnym punktem w karierze aktorskiej Anny Dereszowskiej jest granie w „Teatrze telewizyjnym” – grała m.in. w spektaklach reżyserowanych przez Krzysztofa Zaleskiego i Witolda Adamka. Aktorka skutecznie łączyła i łączy swoje obie pasje – śpiew i aktorstwo, występując w przedstawieniach muzycznych. Obecnie współpracuje z teatrami muzycznymi – teatrem Buffo i teatrem syrena, w których może również pokazywać swój talent wokalny.

Sławę i rozpoznawalność medialną Annie Dereszowskiej przyniosło nie tylko występowanie na deskach teatru, ale przede wszystkim gra na małym i wielkim ekranie. Już w 2002 r. wcieliła się w rolę policjantki – Kaliny w „Złotopolskich” – serialu cieszącym się dużym uznaniem widzów. Zagrała w filmie pt. „Świadek koronny” oraz jego serialowej wersji – „Odwróconych” czy też wcieliła się w jedną z głównych ról serialu „Naznaczony”. Pojawiała się również – zwykle w rolach epizodycznych bądź drugoplanowych – w takich serialach, jak: „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe”, „Prawo Agaty” czy „Barwy szczęścia”. Dużą sławę przyniosła jej gra w komediach romantycznych, w tym m.in. „Testosteron”, „Lejdis” „Nigdy nie mów nigdy” czy „Klub szalonych dziewic”.

Obok produkcji teatralnych, telewizyjnych i kinowych aktorka występuje bierze „udział również… w bajkach, w których dubbinguje głosy różnych bohaterów. Udzielała głosu m.in. Belle w „Opowieści wigilijnej”, Beth w „Ja w kapeli” czy też Mary Poppins powraca w „Mary Poppins”

Anna Dereszowska wciąż pozostaje bardzo aktywna zawodowo – w ostatnich latach mogliśmy ją zobaczyć m.in. „Mayday”, „Rojst’97” czy też w serialu „Tajemnica zawodowa”.

Anna Dereszowska – życie prywatne

Anna Dereszowska obecnie tworzy szczęśliwy związek z fotografem Danielem Duniakiem, z którym ma dwójkę dzieci – Maksymiliana (ur. 2015 r.) i Aleksandra (ur. 2021). Wychowuje również córkę Lenę (ur. 2008 r.), będącą owocem miłości jej poprzedniego związku z Piotrem Grabowskim.

Wokół życia uczuciowego Anny Dereszowskiej narosło wiele mitów i kontrowersji – portale plotkarskie przykleiły jej „łatkę” uwodzicielki w głównie za sprawą burzliwych początków jej relacji z Piotrem Grabowskim. Wedle doniesień medialnych aktorka rozbiła udane małżeństwo Piotra Grabowskiego i Marty Konarskiej. Para rozwiodła się dopiero wtedy, gdy okazało się, że Anna Dereszowska jest w ciąży z aktorem. Po latach wspominała, że czuła się wówczas bardzo napiętnowana i zmęczona, wypominaniem jej, że odbiła męża innej kobiecie. Pomimo że nie jest już w związku z Piotrem Grabowskim, nadal wypowiada się o nim z dużym szacunkiem i podkreśla, że może na niego liczyć w trudnych sytuacjach. Na tym jednak nie koniec kontrowersji – tuż po rozstaniu z Grabowskim media rozpisywały się o „kolejnej próbie odbicia” innej kobiecie ukochanego. Chodziło o Marka Bukowskiego, u boku którego grała w „Na dobre i na złe”. Wedle doniesień medialnych czuł się on na tyle niekomfortowo zalotami Anny Dereszowskiej, że poprosił producentów o ograniczenie ich wspólnych scen. Oliwy do ognia dolały również plotki o rzekomym romansie Anny Dereszowskiej z Kamilem Durczokiem, jednakże nigdy nie zostały one ostatecznie potwierdzone.

Anna Dereszowska – ciekawostki

  • Anna Dereszowska jest nie tylko utalentowaną aktorką, ale również piosenkarką. Ponad dekadę temu wygrała Złoty Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, a także wydała debiutancki album studyjny „Już nie zapomnisz mnie”. Z kolei W 2014 r. roku wraz z Machina del Tango wydała płytę "Tango va banque - tanga filmowe".
  • Chętnie brała udział w różnego rodzaju programach rozrywkowych. Można ją było zobaczyć m.in. w „Ranking gwiazd”, „Twoja twarz brzmi znajomo”, „Mali giganci’, „Kocham Cię Polsko”, „Starsza pani musi fiknąć”.
  • Jako, że aktorka zwykle była obsadzana w roli kobiet silnych, zdecydowanych i zdeterminowanych, przyznała, ze wyzwaniem aktorskim byłoby dla niej zagranie roli kobiety delikatnej i zdominowanej.
  • Anna Dereszowska jest nie tylko aktorką, ale również lektorką audiobooków – czytała m.in. wszystkie części „Zmierzchu” i „Igrzysk śmierci”.
  • Aktorka jako jedyna kobieta wzięła udział w roascie Kuby Wojewódzkiego, co jeśli wierzyć portalom plotkarskim, było dla niej trudnym przeżyciem – zostały tam jej wypomniane liczne romanse, a także to, że odbiła męża innej kobiecie.
  • Anna Dereszowska choruje na Hashimoto. Dlatego też stosuje specjalną dietę eliminacyjną – nie je zarówno glutenu, jak i laktozy.
  • Aktorka słynie z ciętego języka i z tego, że nie boi się mówić tego, co myśli. Kilka lat przyznała, że w zawodzie aktora mężczyźni są znacznie lepiej opłacani od kobiet.
  • Anna Dereszowska ubiegała się o rolę Natalii Boskiej w serialu „Rodzinka.pl”, która ostatecznie przypadła w udziale Małgorzacie Kożuchowskiej.
  • Aktorka chętnie udziela się w kampaniach społecznych, wystąpiła m.in. kampanii „Kocham. Nie biję”, „Alkohol kobiety traktuje gorzej” czy też „Piękna, bo zdrowa”.