Kręcenie hula hoop to świetna zabawa, ale też skuteczny trening mięśni brzucha. Podczas kręcenia kółkiem pracują prawie wszystkie jego partie, a co najważniejsze można go używać także do innych części ciała, np. ramion. Ćwiczenia wykonywane systematycznie wzmacniają mięśnie, także te wokół kręgosłupa, kształtują ciało, szczególnie pośladki i szybko spalają dodatkowe centymetry, poza tym polepszają koordynacje ruchową i poczucie równowagi. W czasie godzinnego kręcenia spalamy ok 450 kalorii. Trening ten jest bardzo przyjemny, nie męczy i uwielbiają go nawet przeciwnicy sportu.

Kręcenie hula hoop najlepiej zacząć od koła z szerszą obręczą. Jeśli opanujesz kręcenie w nim w talli i na biodrach pora na naukę kierowania obręczy w czasie kręcenia w górę i w dół. Lekkie koło możesz zastąpić też znacznie cięższym – kręcenie nim jest trudniejsze, ale przez to szybciej wyrabia mięśnie lub takim z masującymi wypustkami. Utrudnieniem jest także kolo o mniejszej średnicy, którym trzeba kręcić o wiele szybciej.

Hula hoop może kręcić każdy bez względu na wiek. Nie obciąża on stawów, a intensywność kręcenia można dowolnie dawkować. Dodatkowo ćwiczenia sprawiają wiele radości!