#TrollingIsUgly: ta kampania pokazuje, jak hejt nas niszczy

#TrollingIsUgly to kampania społeczna, która ma na celu pokazanie, jak hejt i negatywne komentarze w sieci wpływają na nas. W kampanii wzięła udział trenerka i influencerka Chessie King, która na co dzień działa na rzecz samoakceptacji. Trenerka przyznała, że sama na co dzień doświadcza hejtu w sieci, dlatego chętnie zaangażowała się w projekt #TrollingIsUgly, który powstał we współpracy z organizacją The Cybersmile Foundation.

Kampania #TrollingIsUgly została zrobiona w dość nietypowy sposób i zaczyna się od postu Chessie King o pewności siebie, który instagramerka wrzuciła na własny profil. Influencerka opublikowała  również nie retuszowane zdjęcie w samej bieliźnie. Następnie przez 24 godziny, Chessie King reagowała na negatywne komentarze, jakie wrzucali użytkownicy na jej profil. Chessie chcąc spełnić oczekiwania hejterów, którzy zarzucali jej za małe usta, biust czy pupę, co chwila poprawiała swoje zdjęcia, żeby sprostać oczekiwaniom obserwujących. Jaki był efekt?

Z każdym komentarzem King stawała się coraz bardziej zniekształcona, aż w końcu ledwo przypominała człowieka – opisuje Rachel Hosie z portalu independent

Chessie namawia wszystkie kobiety, żebyśmy nie ulegały negatywnym komentarzom i zawsze pozostawały sobą.

Gdybyśmy zmieniali nasze ciało dla wszystkich internetowych trolli, bylibyśmy potworami. Niezależnie od tego, czy mamy 23 obserwujących, czy 3 miliony, NIKT z nas nie powinien mieć do czynienia z regularnym hejtem w sieci. „#TrollingJestBrzydki, nie Ty” (ang. #TrollingIsUgly, not you) – napisała na swoim profilu na Instagramie Chessie King. 

Kampania #TrollingIsUgly pokazuje, jak duża jest skala internetowego trollingu i ma na celu zwiększanie świadomości na temat cyberprzemocy. W dzisiejszych czasach wiele z nas korzysta z mediów społecznościowych, zamieszczając zdjęcia, prowadząc blogi, vlogi, czy Instagram. Niezwykle ważne jest to, żeby nie dać się hejterom, którzy swoimi komentarzami nie wnoszą nic konstruktywnego, tylko jedyne co robią, to wyładowują na innych swoje frustracje.