Słynny fotograf gwiazd w Polsce

 Ulubiony fotograf aktorów, piosenkarzy i ikon mody w sobotę 10 listopada pojawi się osobiście w Poznaniu. W dobrze znanej przestrzeni Starego Browaru, na Szachownicy, poprowadzi wykład związany zarówno z trwającą wystawą  „LaChapelle. Songs To The World”, jak i tajnikami własnego doświadczenia.

10 listopada o godzinie 18 rozpocznie się blisko dwugodzinne spotkanie z artystą, które poprowadzi  Wojciech Piotr  Onak  kurator wystawy, od lat związany ze Starym Browarem. David LaChapelle nie osiada na laurach, wciąż realizuje nowe projekty, zarówno artystyczne, jak i komercyjne. Najgorętszą sesją ostatnich tygodni jest ta zrealizowana dla marki kosmetycznej Kim Kardashian, KKW Beauty. Tradycyjnie już pełna mitycznej i biblijnej symboliki, tradycyjnie przewrotna i sensualna, po raz kolejny ukazuje estetyczną siłę twórcy, który w żadnym wypadku nie idzie na kompromis. LaChapelle, choć zajmuje mocne miejsce wśród największych fotografów ostatniego stulecia, zaskakuje i porusza nawet w tak mocno zdigitalizowanych i skomercjalizowanych czasach. Jego sztuka pozostaje ponadczasowa, w początkach jego kariery wydawała się bardzo nowoczesna i odważna. Obecnie doskonale odzwierciedla prędkość zdarzeń na świecie, wciąż budzi emocje i niepokój. 

Kim jest David LaChapelle?

W portfolio LaChapelle’a znajduje się też sporo teledysków stworzonych dla takich gwiazd jak Jennifer Lopez („I’m Glad”), Moby („Natural Blues”) czy Amy Winehouse („Tears Dry on Their Own”). Z Eltonem Johnem współpracuje praktycznie na stałe, zajmując się stroną wizualną nie tylko produkcji wideo, ale też scenografią koncertów.

Czy to wybity ząb i podbite oko Jerry’ego Springera na okładce Esquire, czy zalotna Kylie Minogue z hula hop w GQ, czy baśniowa Tori Amos w tajemniczym ogrodzie dla Rolling Stone’a - inspiruje go wszystko: od subkultur i kiczu po sztukę średniowiecza i renesansu, od tańca po wyuzdany seks.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by David LaChapelle (@david_lachapelle) on Sep 10, 2018 at 4:10pm PDT

Wystawa „LaChapelle. Songs To The World” potrwa do 10 grudnia 2018 roku. Mieści się w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze. Wśród prac artysty znajdują się również te nigdy wcześniej nieprezentowane. Całość została skomponowana specjalnie na potrzeby Starego Browaru.