Każdy, kto stara się, żeby codziennie na jego stole pojawiały się zdrowe i pełnowartościowe potrawy, przygotowywane z produktów nieprzetworzonych, doskonale wie, że trzeba poświęcić na to trochę więcej czasu. Świadomość, że zamiast tak zwanych gotowców, wybieramy zdrowie, wiążę się z tym, że musimy się w to zaangażować. Jednak warto to zrobić dla zdrowia naszego i naszej rodziny.    

Tym bardziej jako mama od pierwszych dni dbam o zdrowie swoich dzieci. Wybieram produkty sprawdzone, z pewnych źródeł i przede wszystkim czytam etykiety. Wiem, że szybciej byłoby skorzystać z gotowych rozwiązań i mieć więcej czasu dla siebie i rodziny. Ale takie rozwiązanie mnie nie przekonuje, dlatego szukam innych.

Kiedy pojawiła się propozycja przetestowanie maszynki do mielenia Compact Power od Bosch, pierwsza moja myśl była taka, że będę mogła przy jej pomocy zmielić mięso na kotlety mielone i bolognese, które tak uwielbia moja rodzina. Kiedy jednak dowiedziałam się o innych zastosowaniach tego urządzenia nie mogłam się doczekać testów.

Oczywiście posiadając w domu maszynkę do mielenia (również Bosch), wiedziałam, jak się obsługuje nakładkę przeznaczoną do tego celu. Co mnie jednak zaskoczyło, to moc i wydajność silnika, dzięki czemu mięso na kotlety czy pasztet mieli się ekspresowo.

Maszynka do mielenia: kroi, ściera, szatkuje?

Kto powiedział, że maszynka do mielenia nie może mieć również innych przydatnych funkcji, jak szatkowanie, ścieranie, czy krojenie? Właśnie to wszystko potrafi maszynka Compact Power. Dzięki tym funkcjom, bez trudu mogłam uszatkować kapustę, zetrzeć marchewkę czy pokroić ogórki. To genialne rozwiązanie dla fanów sałatek i surówek, którzy mają fantazję, jak wykorzystać jesienne skarby z polskich pól, sadów i ogrodów. A jeśli już mowa o skarbach jesieni, to kolejną funkcjonalnością tego urządzenia jest możliwość przecierania owoców i warzyw.

Jestem wielką fanką robienia przetworów na zimę. Co roku przygotowuję do swojej spiżarni przeciery pomidorowe, musy warzywne, soki i konfitury. Chociaż jest to zajęcie bardzo czasochłonne, to nie mogę sobie odpuścić zrobienia zapasów na zimę. Kto nie lubi zjeść zimą domowej, gęstej pomidorówki ze słonecznych i pachnących pomidorów lub wypić gorącej herbaty z gęstym sokiem malinowym? Nie jestem w stanie się temu oprzeć, dlatego moja kuchnia w sezonie zamienia się w kuchnię, którą pamiętam z dzieciństwa u mojej babci, gdzie na kredensie szykowało się słoiki i butelki, żeby zawekować w nich skarby lata i jesieni. To są korzenie, które chcę przekazywać swoim dzieciom, żeby też miały podobne wspomnienia. Dlatego nie mogłam doczekać się, żeby przetestować przystawkę do przecierania owoców miękkich i pomidorów. I przyznam szczerze, że ta opcja skradła moje serce.

Maszynka do mielenia może zastąpić młynek do kawy?

Tej funkcji się nie spodziewałam. Czy w maszynce do mielenia można zmielić kawę? Tak, ale tylko w maszynce Bosh Compact Power, która posiada wysokiej jakości młynek żarnowy, który zmieli dokładnie ziarna kawy na dowolną grubość. To coś dla prawdziwych smakoszy, którzy nie zadowolą się gotową zmieloną kawą ze sklepu. Gwarantuję wam, że zapach, jaki roznosi się po całym domu właśnie podczas mielenia kawy jest wart tego, żeby przygotować kawę od zera, czyli od zmielenia.

Czy ilość nakładek może nas przerazić?

Oczywiście kiedy zdecydujecie się na zakup maszynki do mielenia Compact Power musicie się liczyć z tym, że tych wszystkich nakładek i dodatków będzie naprawdę dużo. Warto wygospodarować sobie do tego odpowiednie miejsce w kuchni, gdzie będziemy to przechowywać, ale gwarantuję wam, że z tym urządzeniem wasze życie będzie o wiele łatwiejsze, a co najważniejsze zaoszczędzicie dużo czasu na przygotowywanie potraw.

Co ciekawe te wszystkie nakładki znajdujące się w zestawie są bardzo intuicyjne do złożenia, wygodne w użyciu i bardzo łatwe w czyszczeniu. Maszynka jest kompaktowa i niezwykle estetyczna. Jej nowoczesny design będzie pasował do każdej kuchni.