Lato 2016 trwa! W stylizacjach letnich na pierwszy plan wyłaniają się stopy. Dlatego warto zaczerpnąć odrobinkę inspiracji na ten sezon. Liczą się nie tylko piękne buty, ale również oryginalnie zrobiony manicure. Pamiętajcie, żeby dobierać obuwie tak, żeby czuć się w nim dobrze i komfortowo, jednocześnie uzupełniać stylizację.

5 PORAD:

1. Pamiętajcie, żeby stopy były zadabane, używaj odpowiednich kremów i peelingów. Pamiętaj o tym, żeby używać oliwki na przesuszone skórki. Dbaj o paznokcie.

2. Dobierz piękny manicure. W tym sezonie możesz spokojnie eksperymentować z kolorami. Od kobaltu, po klasyczną czerwień, pomarańczę i koral.

3. Możesz posmarować stopy od zewnętrznej strony oliwką, żeby wyglądały świetliście i pięknie. Ale nie przesadzaj, jeśli dodasz jej za dużo, stopa będzie niestabilna w bucie. Możesz nawet nieświadomie zrobić sobie odciski lub obetrzeć skórę.

4. Staraj się nie chodzić non stop na obacasie. Zmieniaj buty, twoja stopa zupełnie inaczej pracuje w płaskim lekkim bucie, inaczej w szpilkach i inaczej na koturnie. Podobnie z kręgosłupem, dlatego mądrze zarządzaj jakie buty nosisz przez cały tydzień i dbaj o zdrowie.

5. Jeśli boli Cię kregosłup lub puchną ci stopy tzn. że coś jest nie tak. Najwyższy czas przyjrzeć się swoim butom, być może są źle dobrane.

Zobacz także: