Modne outfity z zapomnianych ubrań

Hsu Hsiu i Chang Wan-ji od 70. lat prowadzą pralnię. Przez lata zgromadzili kilkadziesiąt zapomnianych ubrań, od dresów i T-shirtów po garnitury i sukienki. Kiedy zauważył to wnuk właścicieli pralni, uznał, że zrobienie zdjęć dziadkom w outfitach z zapomnianych ubrań będzie doskonałym sposobem na rozruszanie ich i przypomnienie właścicielom o nieodebranej odzieży. Tak też powstał profil na Instagramie: wantshowasyoung. Na zdjęciach zamieszczonych w mediach społecznościowych zobaczymy parę w starannie dobranych stylówkach, pozujących w swojej pralni.

Ich biznes nie zawsze kręci się w zawrotnym tempie. Drzemali w sklepie, nie byli w dobrych nastrojach. Pomyślałem więc, że skoro nasza rodzina ma te ubrania, mogę przypomnieć ludziom, aby je w końcu zabrali, a przy okazji pokazać moim dziadkom, że nawet na starość mogą świetnie się bawić - tłumaczył Reef w rozmowie z BBC.

Każde zdjęcie na Instagramie opatrzone jest przypisem, w którym wytłumaczone jest kim są Hsu Hsiu i Chang Wan-ji oraz dopiskiem:

Przyjazne przypomnienie Nie zapomnij odebrać prania.

Przeczytaj też: "Mam 30 lat. Czy jestem za stara na TikToka?" Wszystko, co powinnaś wiedzieć o tej aplikacji

Niespodziewany sukces na Instagramie

Konto na Instagramie pary ma już 450 tys. obserwatorów. Zdjęcia zbierają od 13 do 100 tys. polubień. Nic w tym dziwnego – outfity dziadków wzbudzają zazdrość niejednej osoby. Co ciekawe konto zostało założone raptem miesiąc temu, a już posiada zawrotne wyniki.

Nigdy nie sądziliśmy, że tylu internautów zechce oglądać zdjęcia ludzi w takim wieku”- przyznała para w rozmowie z BBC.

Przeczytaj też: Oto najpiękniejsze włosy na Instagramie. Znamy sekret ich piękna

Modnym można być w każdym wieku

Hsu Hsiu i Chang Wan-ji nie są jedynymi osobami w podeszłym wieku, które korzystają z dobrodziejstwa nowych mediów. Osoby takie jak: Iris Apfel (historyczka sztuki), "Przypadkowa Ikona" (stylistka), Sarah Jane Adams (modelka) czy Lance Walsh (model) pokazują, że wiek to tylko liczba i media społecznościowe nie są takie straszne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Iris Apfel (@iris.apfel) Maj 20, 2020 o 6:30 PDT