Magda Gessler uchodzi dzisiaj za jedną z najbardziej lubianych gwiazd. Jej kariera tak naprawdę rozpoczęła się w 2010 r., gdy na antenę TVN trafił program Kuchenne rewolucje, którego została prowadzącą. Jego formuła wiele osób wprawił w osłupienie, gdyż bodaj po raz pierwszy w historii polskiej telewizji na antenie można było zobaczyć rozbijanie talerzy, rzucanie jedzeniem w ludzi oraz usłyszeć przekleństwa z ust gospodyni formatu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Magda Gessler Na łamach Gali: Tak, jestem samotna

Jednak widzowie pokochali program, w którym zaniedbane i odstraszające wystrojem restauracje przechodziły często niewiarygodne wręcz metamorfozy. To sprawiło, że Magdę Gessler w krótkim czasie zaczęto angażować również w inne projekty, takie jak MasterChef. Powodzeniem cieszy się również portal, którego restauratorka jest redaktor naczelną SmakiZycia.pl. Wydała w swojej karierze kilka książek, w tym dobrze przyjęte przez czytelników Smaczną Polskę oraz Autobiografię Apetyczną.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Magda Gessler: Szampana można pić od rana do nocy!

Magda Gessler - dzieciństwo i studia

Przyszła gwiazda urodziła się w Komorowie. Jest córką Mirosława Ikonowicza, m.in. byłego korespondenta PAP. Od najmłodszych lat podróżowała po całym świecie, dzieciństwo spędziła w Bułgarii oraz na Kubie. W latach 60. wraz z całą rodziną (w tym matką Olgą Borkowską i bratem Piotrem Ikonowiczem) zamieszkała w Hawanie, zaś po kilku latach w Madrycie. Hiszpania zresztą jest uznawana przez wielu za jej drugi dom, to tam ukończyła bowiem malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych.  

Magda Gessler - pierwsze i drugie małżeństwo

Zobacz także:

W latach 80. XX w. wyszła za mąż za Volkharta Müllera, korespondenta tygodnika Der Spiegel w Madrycie. Jak sama przyznawała w wywiadach, był on miłością jej życia. Niestety, ukochany przyszłej gwiazdy zachorował na nowotwór skóry. Zmarł w jej ramionach w 1986. Wtedy to Gessler zdecydowała się wrócić do Polski i wyszła za Piotra Gesslera, członka rodziny warszawskich restauratorów, syna Zbigniewa Gesslera i brata Adama Gesslera. Po podziale rodzinnej firmy w 1991 Piotrowi i Magdzie Gesslerom przypadła restauracja „U Fukiera” w Warszawie. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Magda Gessler: Jej wszystkie życiowe rewolucje

Magda Gessler - ciekawostki z życia

Magda Gessler deklaruje się jako osoba prawosławna - to ponoć zasługa jej matki oraz babci, które wychowały restauratorką w duchu wschodniej obrzędowości. 

Gwiazda mieszka obecnie w Łomiankach pod Warszawą.

Jest związana z chirurgiem, który na co dzień mieszka w Kanadzie - Waldemarem Kozerawskim.

Jej ojcem chrzestnym był znany pisarz, podróżnik i dziennikarz Ryszard Kapuściński

Gościnnie pojawia się w serialach telewizyjnych: w 2008 r. widzowie mogli zobaczyć ją w Niani, zaś w 2014 w Na wspólnej

Dziś restauratorka kończy 63 lata. W naszej galerii możecie zobaczyć, jak zmieniała się na przestrzeni lat.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Magda Gessler wielka metamorfoza restauratorki. Ile schudła? [ZDJĘCIA]