Kim jest żona Łukasza Szumowskiego?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski od 1997 roku związany jest z Anną Szumowską, która podobnie jak on, jest lekarką, specjalizującą się w anestezjologii. Anna Szumowska prowadzi prywatny gabinet, a także współpracuje z Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie założyła Poradnię Leczenia Bólu dla Dzieci. 

Żona Łukasza Szumowskiego: zarobki 

Zarówno pensje lekarzy, jak i polityków, a także ich bliskich wzbudzają szczególne zainteresowanie wśród społeczeństwa. Ile zarabia żona Ministra? Sam Łukasz Szumowski odpowiedział na to pytanie w rozmowie z RMF FM:

Na etacie moja żona, która jest lekarzem zarabiała cztery tysiące złotych. Teraz przeszła na kontrakt. Zarabia około 6 tysięcy złotych, ale nie wiem dokładnie, bo mi się nie chwali.

Łukasz Szumowski i Anna Szumowska: jak się poznali?

Para poznała się jeszcze w trakcie studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a znajomość niewątpliwie umocnił wspólny wyjazd do Kalkuty, gdzie oboje pracowali przy chorych u boku Matki Teresy.

Robiliśmy różne rzeczy. Mycie, karmienie, podawanie picia, a nawet różne drobne zabiegi medyczne. Nędza, niedożywienie, choroby i wszystko razem wzięte - wyznał Łukasz Szumowski w rozmowie z portalem gosc.pl 

Prywatnie małżeństwo wychowuje trzech synów i córkę, a ich wspólną pasją (oprócz medycyny rzecz jasna) jest taniec. Łukasz i Anna Szumowscy są rówieśnikami, oboje mają po 48 lat.  

Łukasz Szumowski odchodzi. Kto będzie nowym Ministrem Zdrowia?

Łukasz Szumowski we wtorek 18 sierpnia, ogłosił swoją dymisję. Zapowiedział, że wraca do wyuczonego zawodu (Minister Zdrowia jest kardiologiem):

Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Od razu uprzedzam wszystkie pytania, nigdzie nie znikam. Pozostaję posłem i pozostaję w przestrzeni publicznej (...) Wracam do wyuczonego zawodu. Rozmowy były o tym od wielu miesięcy. Umowa dżentelmeńska między mną a premierem była taka, ze miałem dokończyć kilka spraw ważnych dla Polski - powiedział na konferencji prasowej.

Minister Zdrowia wyjaśnił, że planował ten krok już od dawna, ale nie chciał rezygnować w trakcie pandemii koronawirusa. Podczas konferencji podziękował za wsparcie między innymi swojej żonie:

Podziękowania należą się mojej żonie, która powiedziała, że zgadza się, żebym pełnił tę trudną rolę, wiedząc, że jest to udręka i poświęcając swój czas i wiele z normalności. Powiedziała: "Dobrze, jeśli to jest ważne, to zrób tak"

Dzień przed Łukaszem Szumowskim, rezygnację złożył Wiceminister Zdrowia Janusz Cieszyński. Nowego Ministra Zdrowia poznamy w najbliższy piątek, premier Mateusz Morawiecki zdradził, że będzie to osoba „z dużą wiedzą o ochronie zdrowia”.