Cytaty motywacyjne o sporcie

Każdy, kto zaczyna przygodę ze sportem wie, że najlepszą motywacją są pierwsze postępy. Początkujący dobrze wiedzą również, że czas oczekiwanie na efekty treningów może wydawać się wiecznością. Kiedy pot, zmęczenie i łzy nie przynoszą zadowalających rezultatów, łatwo się zniechęcić i zrezygnować z marzeń o sprawności, utracie wagi, czy idealnej sylwetce. Sportowe cytaty motywacyjne przekonują, by poza ciałem, ćwiczyć też umysł, a konkretnie cierpliwość, wytrwałość i systematyczność. Jeśli chcesz się poddać, daj sobie jeszcze jedną szansę i przeczytaj sportowe cytaty, a być może uda ci się pokonać chwilę słabości.

"„We are the champions, my friends and we'll keep on fighting till the end. We are the champions, we are the champions. No time for losers 'cause we are the champions of the World.” (Queen, We are the champions)

„Skrzydła dają wolność tylko wtedy, gdy są szeroko rozpięte w locie. Na plecach są tylko ciężarem” (Mariana Cwietajewa)

„Wytrwałość to droga do wolności, a wolność to stan umysłu, a nie bogactwo materialne.” (Daniel Wilczek, Finansowy geniusz)

„Motywacja nie polega wyłącznie na coraz cięższej pracy. Chodzi w niej również o właściwą równowagę, rozmyślne inwestowanie czasu w odnowę energii- musisz trenować jak najlepsi i spać jak najlepsi." (Rasmus Ankersen, Kopalnie talentów)

„W pewnym momencie każdemu z nas przytrafia się coś strasznego. Odchodzą nasi ukochani albo jakaś inna katastrofa podcina nam skrzydła, a my nie wiemy, jak żyć dalej. W tych najtrudniejszych chwilach sięgnij do najgłębszych zasobów i daj z siebie wszystko." (William H. McRaven, Make Your Bed. Proste rzeczy, które zmienią twoje życie… a może i świat)

Cytaty motywacyjne do pracy

Perspektywa spędzenia całego deszczowego dnia w łóżku dla każdego z nas brzmi kusząco. Zdarzają się okoliczności, w których niezwykle łatwo znaleźć nam wymówkę, by odpuścić sobie pracę i wszystkie obowiązki. Choć sami dla siebie powinniśmy być wyrozumiali i pozwalać sobie na odpoczynek, zniecierpliwiona szefowa może nie okazać nam tyle samo zrozumienia. Wydaje ci się, ze popularne kubki z cytatami motywacyjnymi nie wystarczą, by zachęcić do pracy? Zamiast zerkać na kiczowaty napis na szklance, wybierz ulubioną sentencję i umieść ją w polu widzenia, a zobaczysz, że motywacja wróci do ciebie ze zdwojoną siłą.

Zobacz także:

„Wymówek szukają nieudacznicy; postępów dokonują zwycięzcy.” (Brian Tracy, Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny)

„Wiem, że szansa na sukces jest mała, ale czy to ważne? Odpowiedzi znajdujemy tylko wtedy, kiedy nie przestajemy próbować” (Przed wschodem słońca, reż. Richard Linklater)

„Musimy coś zrobić, co by od nas zależało, zważywszy, że dzieje się tak dużo, co nie zależy od nikogo.” (Stanisław Wyspiański, Wyzwolenie)

„Motywacja powinna być w sam raz. Nie może być zbyt niska, bo nas nie zmobilizuje do działania, ani zbyt wysoka, bo sparaliżuje nas stres." (Popkiewicz-Ciesielska Maria, Kawa z psychologiem)

„Uważam, że każda dobrze wykonana praca daje satysfakcję, ale to nie jest tak motywujący bodziec jak porażki czy kontuzja." (Małgorzata Domagalik, Kuba. Autobiografia)

Cytaty motywacyjne do nauki

Nauka, podobnie jak sport, wymaga systematyczności i podejmowania nowych wyzwań. Zadając nieoczywiste pytania, czy sięgnąć po nietuzinkowe rozwiązania możemy paść ofiarą niepochlebnych uwag krytyków. Musimy więc pamiętać o tym, że potrzeba bardzo dużo pewności siebie, by nie zboczyć z wytyczonej drogi, nawet jeśli napotykamy na niej przeszkody bądź złe drogowskazy. Teksty motywacyjne nauczą nas szacunku wobec samych siebie i sprawią, że staniemy się głusi na złośliwe komentarze.

„Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka, ani łatwa.” (Maria Curie-Skłodowska)

„Motywacja to dar. Jeżeli wzbogaci twój talent, tym lepiej.” (Luanne Rice, Wakacyjne przyjaciółki)

„Pamiętaj, najtrudniej jest wyjść. Gdy już wyjdziesz, niemal zawsze jest super.” (Julian Obrocki, Szkoła życia)

„Marzenia są w nas, nie trzeba nic tylko chcieć! Kto się nie boi ten już górą jest!” (Natalia Przybysz, Nie bój się chcieć)

Cytaty motywacyjne dla dzieci

Wiadomo nie od dziś, że doświadczenia z okresu dojrzewania mogą mieć znaczący wpływ na przyszłe życie. Często jako dorośli nie zdajemy sobie sprawy, z czym borykają się najmłodsi członkowie rodziny i nieświadomie bagatelizując ważne dla nich kwestie, obniżamy ich poczucie własnej wartości. Taki sam skutek może przynieść lekceważenie, czasem szalonych, pomysłów lub marzeń. Aby mieć pewność, że nasze niezamierzone działania nie przyniosą szkodliwych dla dziecka efektów, podsuwajmy mu pozytywne cytaty o życiu, które po części naprawią to, co my moglibyśmy nadszarpnąć.

„Być może urodziłaś się bez skrzydeł. Ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” (Coco Chanel)

„Ważne jest, aby zawsze patrzeć, dokąd się zmierza, a nie gdzie się było.” (Król Lew, reż. Rob Minkoff, Roger Allers)

„Dzisiaj jest dobry dzień, aby spróbować.” (Dzwonnik z Notre Dame, reż. Gary Trousdale, Kirk Wise)

„Każda przygoda wymaga pierwszego kroku." (Alicja w Krainie Czarów, reż. Tim Burton)

Cytaty o życiu motywujące

Życie nie raz postawi nas przed trudnymi wyborami, mniejszymi lub większymi dramatami, czy niepowodzeniami. Czasem zmuszeni jesteśmy do porzucenia czegoś, czemu poświęciliśmy lata pracy i wymyślenia zupełnie nowego pomysłu na siebie. Nowy początek może oznaczać zbudowany od zera biznes, zupełnie nową relację, ryzykowną podróż lub pozbycie się pamiątek z przeszłości. Cytaty o szczęściu pomogą nam zrozumieć, że nigdy nie jest za późno, by wprowadzić w życiu zmiany.

„Jakby było dobrze, gdyby zawsze udawało się tak zmotywować ludzi, żeby dzięki temu niezmiennie dochodzić do wyznaczonego celu. Ale nie jest to takie proste. Gdy postawione zadanie jest bardzo trudne, ekstremalne, wiele zależy od umiejętnej zewnętrznej motywacji, ale najważniejsza jest motywacja wewnętrzna." (Marek Kamiński, Wyprawa)

„Już teraz wiem, wszystko trwa dopóki sam tego chcesz. Wszystko trwa, sam dobrze wiesz, że upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem.” (Myslovitz, Mieć czy być)

„Kiedy jest ci tak źle, że już gorzej być nie może, zacznij się walić kijem po nodze. Kiedy przestaniesz, od razu poczujesz się znacznie lepiej.” (Forrest Gump, reż. Robert Zemeckis)

„Życie polega na popełnianiu błędów, sztuka polega na uniknięciu jednego, który jest o jednym błędem za dużo. (...) Sukces nie wynika z tego, że nie popełniło się błędów. Chodzi o to, żeby popełnić ich jak najmniej, a przede wszystkim - żeby w danej sytuacji nie zrobić tego jednego fałszywego kroku, który ściągnie nas w przepaść. (...)” (Marek Kamiński, Wyprawa)

Słynne hasła motywacyjne

Żaden cytat motywujący nie zachęci nas do działania tak, jak autentyczne wypowiedzi osób, które osiągnęły sukces. Cytaty w innym języku, na przykład po angielsku, gdy zastanowimy się nad ich znaczeniem, nierzadko uderzają w nas mocniej niż rodzimy język. Często nie zdradzają one sekretów ani specjalnych trików, ale wprost mówią o tym, że składowymi zwycięstwa są ciężka praca, wytrwałość, wiara w siebie i odrobina szczęścia. Kiedy potrzebna ci motywacja, zwróć się w kierunku autorytetów i pomyśl, ze jeśli im się udało, to i ty dasz radę.

„Rób to, co uważasz za stosowne. I tak zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa inaczej…” (Michelle Obama)

„Można mieć wszystko. Po prostu nie można mieć wszystkiego jednocześnie.” (Oprah Winfrey)

„Niech Moc będzie z tobą.” (Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja, reż. George Lucas)

„Motywacja umiera nie dlatego, że umarły marzenia. Umiera dlatego, że nigdy nie podjęliśmy - albo nie podtrzymaliśmy - autentycznego wysiłku." (Brendon Burchard, Manifest motywacji)