Spis treści:

  1. Słońce tarot – jak odczytywać kartę?
  2. Słońce tarot – czas
  3. Słońce tarot – osoba
  4. Słońce tarot – uczucia, miłość, związek
  5. Słońce tarot – finanse, praca
  6. Słońce tarot – zdrowie
  7. Słońce tarot – przeznaczenie, wydarzenia
  8. Słońce tarot – karta dnia, rada

Słońce tarot – jak odczytywać kartę?

Karta tarota Słońce jest kartą bardzo optymistyczną. Mówi o pewności siebie, radości życia, spełnieniu życzeń. To czas rozkwitu świadomości, uświadomienia sobie swojej siły, a także pokonania wszystkich wątpliwości i odnalezienia sensu życia. Pojawienie się tej karty w rozkładzie jest więc bardzo dobrym znakiem - jest to jedna z najszczęśliwszych kart w tarocie! Czasami złe towarzystwo może nieco osłabiać pozytywny wydźwięk tej karty, albo pojawienie się Słońca w odwróconej pozycji wskazywać na drobne problemy, które się pojawią. Ogólnie jednak jest to bardzo dobra, pozytywna karta, zwiastująca radość, szczęście, spełnienie, entuzjastyczne podejście do życia. Symbolizuje też dzieciństwo. 

Podczas seansu stawiania kart warto przeprowadzić oczyszczenie. Polega ono na usunięciu złej aury - pomaga to również początkującym stawiającym karty. Wstępnie zapal kadzidła lub zioła takie jak szałwia czy też rozmaryn. W okolicy postaw kamienie szlachetne - sprawdzi się turmalin odganiający złe uroki lub ametyst, który otwiera czakry oraz intuicję.

Słońce tarot – czas

Znaczenie karty Słońce jest bardzo pozytywne. W pytaniu o czas jakiegoś wydarzenia Słońce będzie wskazywało na lato. Coś wydarzy się w czasie urlopu - może na jakimś wyjeździe. Jeśli chcemy poznać dokładne daty, Słońcu przypisuje się okres między 23 lipca a 23 sierpnia. Słońce jest przypisane do wszystkich miejsc turystycznych, ale również kojarzących się z wypoczynkiem - jak SPA, sauna, dom wczasowy, plaża, wesołe miasteczko i tak dalej. 

Słońce tarot – osoba

Rozkład tarota może wskazywać zarówno na wydarzenia, jakie nastąpiły i nastąpią, jak i na konkretne osoby. Gdy w rozdaniu pojawi się Słońce, tarot łączy to z osobą pogodną, optymistycznie nastawioną do życia, świadomą swojej wartości i pewną siebie. To człowiek pełen wigoru, pełen pasji, zdrowy, o dobrej kondycji. Karta wskazuje na kogoś spontanicznego, kreatywnego, kto w danej chwili spełnia swoje marzenia i odnosi sukcesy. To ktoś o silnej osobowości, kto cieszy się szacunkiem i zaufaniem społecznym. Jeśli chodzi o zawody, być może to reżyser, artysta, pracownik naukowy, ekspert w jakiejś dziedzinie, lider jakiegoś ugrupowania. Karta może też po prostu wskazywać na jakiegoś przebojowego mężczyznę. W negatywnym sensie osoba, którą symbolizuje karta Słońce jest aż nadto pewna siebie i przesadnie skupiona na sobie. 

Słońce tarot – uczucia, miłość, związek

Interpretacja kart tarota w poprawny sposób pozwala dowiedzieć się więcej o przyszłości - również jakiejś relacji. Co czuje dana osoba? Czy traktuje związek poważnie? Dzięki kartom tarota możemy się tego dowiedzieć! Karta Słońce jest w tym przypadku bardzo pozytywna! Oznacza dobrą, radosną relację, szczęśliwy związek, znalezienie miłości. To jedna z najszczęśliwszych kart w tarocie, która zapowiada mile chwile. Wszystkie relacje o jakie się pyta będą pełne harmonii i przyniosą osobie pytającej radość. Uczucia będą głębokie i szczere - karta Słońce zapowiada wzajemne zrozumienie i stabilizację uczuciową. Sprawdź, jak poprawnie wykonać rozkład tarota na miłość.

Słońce tarot – finanse, praca

Słońce w tarocie wskazuje na pozytywne zakończenie wielu spraw - w tym także finansowych. To bardzo pozytywna karta, która w kwestiach zawodowych odnosi się do znalezienia lepszej posady lub ugruntowani swojej pozycji w danej firmie, na zajmowanym stanowisku. Może wskazywać na awans, otrzymanie jakiejś nagrody, wyróżnienia, premii. Warto w tym okresie poczynić różne inwestycje - na pewno okażą się owocne i przyniosą dodatkowy dochód. Karta w pozycji odwróconej może jednak oznaczać płonne nadzieje i zmarnowane szanse - w takim wypadku trzeba się liczyć z różnego rodzaju opóźnieniami i trudnościami. 

Zobacz także:

Słońce tarot – zdrowie

Karta Słońce w tarocie jest bardzo pozytywna i zapowiada szczęście oraz pozytywne załatwienie jakiejś sprawy. Jeśli rozkład dotyczył kwestii zdrowotnych, zapowiada dobre zdrowie, albo pozytywne zakończenie leczenia. To zapowiedź wyzdrowienia, dobrych wyników badań, odrodzenia sił witalnych. Jeśli w rozkładzie na zdrowie pojawi się Słońce, tarot zapowiada też ryzyko wystąpienia oparzeń słonecznych, albo alergii wywołanych przez promienie słoneczne. Znaczenie kart tarota jest jednak zawsze szerokie. Słońcu przypisany jest też między innymi układ krążenia. 

Słońce tarot – przeznaczenie, wydarzenia

Szczegółowy opis kart tarota zwraca naszą uwagę na konkretne wydarzenia, osoby czy relacje. Dzięki poprawnej interpretacji kart jesteśmy w stanie wiele powiedzieć o przyszłości, uchronić się przed pewnymi zagrożeniami i dostrzec istniejące szanse. Jeśli chodzi o wydarzenia i sytuacje, na jakie wskazuje karta Słońce, tarot mówi o tych szczęśliwych momentach w życiu, kiedy wszystko idzie po naszej myśli. Podobnie sytuacja tyczy się w przypadku karty Gwiazdy. Chodzi tu o momenty, gdy wszystko się udaje - finalizujemy jakąś umowę, realizujemy plan, spełniamy marzenia, podróżujemy, nawiązujemy ciekawe znajomości, otrzymujemy dobre wiadomości. Karta ta może odnosić się też do narodzin dziecka. Karta mówi o poprawie jakości życia - wyzdrowieniu, wyrwaniu się z marazmu, zdaniu egzaminu i tego rodzaju pozytywnych wydarzeniach. 

Słońce tarot – karta dnia, rada

Pozycja karty potrafi nam wiele powiedzieć o danej sytuacji i dać dobrą radę na przyszłość. Jeśli karta jest odwrócona, jej znaczenie jest odmienne niż wówczas, gdy pozostaje w pozycji prostej. Słońce jest jednak na tyle szczęśliwą kartą, że nawet negatywne wydarzenia, które zwiastuje jej odwrócona pozycja, nie są szczególnie tragiczne. Mogą pojawić się jakieś drobne przeszkody i opóźnienia. Jeśli ktoś pyta kart o radę i wylosuje Słońce, wskazuje to, iż powinien ogrzać się we własnych promieniach - być pewniejszym siebie i zacząć realizować swoje marzenia. Na pewno wszystko będzie dobrze. Z kolei Słońce jako karta dnia wskazuje na dzień beztroski, pogodny, pełen szczęścia, którym warto się cieszyć. Wszystko się uda!

Zobacz też:

Rycerz Kielichów - co oznacza ta karta?

Kochankowie - co oznacza ta karta?