W tym przypadku interpretacja kart tarota nie jest jednoznaczna. Siódemka mieczy wskazuje na ogromny potencjał danej osoby lub sprawy, który jednak jest bardzo źle wykorzystywany. Silny charakter, zdecydowanie i dominacja bardzo szybko mogą zamienić się w despotyzm i powodować liczne kłopoty. Karta może także ostrzegać pytającego przed przesadną wiarą w swoje możliwości, szczególnie gdy ma on tendencje do nieczystej gry. Nadmierna ufność w spryt i przebiegłość na krótką metę przynosi rezultaty, jednak prędzej czy później przyczynia się do powstawania wrogów.

7 Mieczy tarot – jak odczytywać kartę?

Szczegółowy opis kart tarota raczej nie nadaje 7 Mieczy pozytywnych znaczeń, chociaż niekiedy karta ta mówi o odzyskaniu czegoś utraconego, na przykład dawnej relacji, oraz o zwycięstwie nad kłamstwem. Co ciekawe, najczęściej w tarocie jest tak, że proste położenie to znaczenie pozytywne, a odwrócona pozycja karty - negatywne. W przypadku Siódemki Mieczy jest na odwrót.

Co oznacza 7 Mieczy w tarocie? W podstawowej pozycji mówi o kłamstwie, podstępie i knuciu intryg. W miłości wskazuje na osobę egocentryczną, potrafiącą oszukać drugą osobę dla własnych korzyści. Jeśli pytanie dotyczy potencjalnego partnera, karta świadczy o tym, że nie ma on uczciwych zamiarów. 7 Mieczy w odniesieniu do osoby symbolizuje człowieka kreatywnego i pomysłowego, który swoje możliwości wykorzystuje w niecnych celach. Z kolei w pozytywnym aspekcie, czyli w pozycji odwróconej, 7 Mieczy oznacza częściowy sukces i nowy początek, nawet jeśli przyczyniło się do niego zawiedzione zaufanie.

W interpretacji duże znacznie ma także pozycja karty. Jeśli wraz z 7 Mieczy pojawiają się karty pomyślne, oznacza to szansę na powstrzymanie lawiny niepowodzeń, choć nie będzie to zadanie proste. Trzeba przeanalizować dotychczas podejmowane decyzje, przyjrzeć się otoczeniu i zawieranym umowom, zachować nieco więcej ostrożności i dystansu do własnego potencjału. Lepiej podejmować decyzje wolniej i realizować je w sposób bardziej przemyślany. Mniej korzystne połączenie kart to natomiast perspektywa sporych trudności i zawziętego wroga. Można go pokonać, choć nie zawsze w pojedynkę. Sąsiednie karty dookreślają okoliczności i przybliżają rozpoznanie problemu.

7 Mieczy tarot – czas

W odróżnieniu od innych reprezentantów Arkanów Wielkich, czyli Buław, Kielichów i Denarów, w przypadku Mieczy określenie perspektywy spełnienia przepowiedni nie jest łatwe. Wpływ na to ma sąsiedztwo innych kart. Nie ulega natomiast wątpliwości, że 7 Mieczy w szczególny sposób odnosi się do okresu pomiędzy 9 a 18 lutego, czyli Księżycem w Wodniku.

7 Mieczy tarot – osoba

Znaczenie karty 7 Mieczy w szczególny sposób odnosi się do osoby pomysłowej, ale nieuczciwej. To ktoś, kto ma tajemnice. Bardzo często kojarzone z taką sytuacją zawody to: szpieg, detektyw oraz... polityk. 7 Mieczy może także ostrzegać przed złodziejem, kimś, kto źle życzy pytającemu lub knuje przeciw niemu intrygę. To także manipulant i zdrajca.

Co ciekawe, 7 Mieczy w tarocie może odnosić się zarówno do pytającego, jak i do jego partnera lub kogoś z bliskiego otoczenia. Inna możliwość to po prostu znajdowanie się w złym środowisku, w otoczeniu osób nieżyczliwych, rozsiewających krzywdzące plotki. Aby interpretacja nie nastręczała trudności, należy odnieść kartę do bieżących wydarzeń. Warto zdemaskować tę postać, rozejrzeć się wokół i wykazywać większą ostrożnością.

Zobacz także:

7 Mieczy tarot – uczucia, miłość, związek

Karta 7 Mieczy w odniesieniu do związku określa sytuacje, w których jedna ze stron wycofuje się lub oboje partnerzy oddalają się od siebie. Niekiedy to także relacja będąca efektem chłodnej kalkulacji, a nie uczuć, albo trudności z wchodzeniem w związek ze względu na wcześniej zawiedzione zaufanie.

Osoby początkujące stawiające tarota powinny najpierw oczyścić umysł oraz przestrzeń wokół siebie. W ten sposób będą mogły zapanować nad przekazem podczas seansu. Okadź pomieszczenie dymem z szałwii, melisy czy tymianku. Dobrym pomysłem jest rozstawienie kamieni szlachetnych w okolicy kart. Turmalin i ametyst to jedne z najsilniejszych. Pierwszy z nich chroni przed negatywnymi energiami, natomiast drugi pobudza i wzmaga intuicję.

7 Mieczy tarot – finanse, praca

Rozkład tarota z 7 Mieczy przy okazji pytania o kwestie zawodowe i finansowe może zwiastować zmianę pracodawcy, znalezienie dorywczego zajęcia albo wykonywanie obowiązków w samotności. Jeśli jest to zapytanie ogólne, karta sygnalizuje pewnego rodzaju nieuczciwości i manipulacje związane z życiem zawodowym. Pytający powinien być bardziej ostrożny i spodziewać się, że ktoś z zespołu źle mu życzy, próbując pokrzyżować jego plany. 7 Mieczy może jednak wskazywać na samego pytającego, sygnalizując mu, że podejmowane na gruncie zawodowym intrygi nie są najlepszym pomysłem. Nieuczciwe zagrywki w końcu zostaną zdemaskowane.

7 Mieczy informuje także o niekorzystnych warunkach kredytów, pożyczek i innego rodzaju zobowiązań. Najlepiej wstrzymać się z podpisywaniem tego rodzaju umów i ograniczyć zaufanie do pośredników kredytowych i doradców.

7 Mieczy tarot – zdrowie

W przypadku tej karty tarota rozkład mówi o błędach lekarskich, złych diagnozach i pomyłce w leczeniu. Może zwiastować także zmianę dotychczasowej terapii lub jej całkowite przerwanie.

7 Mieczy tarot – przeznaczenie, wydarzenia

Karta 7 Mieczy informuje przede wszystkim o wydarzeniach takich jak: poszukiwanie danych i rozwiązań na własną rękę oraz podejmowanie działań na pokaz, z ukryciem prawdziwych intencji. Mogą to być także zupełnie nowe sytuacje, połowiczny sukces lub odcięcie się od przeszłości. Miejsca związane z 7 Mieczy to mieszkanie wynajmowane, w trakcie budowy lub kredytowane - innymi słowy mówiąc, nie do końca własne.

7 Mieczy tarot – karta dnia, rada

Karta 7 Mieczy jako rada zaleca działanie w sposób zawoalowany. Nakazuje ostrożność w podejmowaniu decyzji i podpisywaniu umów - zarówno w szerszym kontekście, jak i w odniesieniu do konkretnego dnia.

Zobacz też:

Karta As Pucharów - znaczenie w tarocie

Karta Słońce - znaczenie w tarocie