Bulimia to chorobliwe objadanie się, po którym następuje oczyszczanie organizmu za pomocą środków prowokujących wymioty czy też wypróżnianie. Często w celu pozbycia się nadmiaru kalorii osoby cierpiące na nią wprowadzają także nadmierny wysiłek fizyczny.

Zaangażowaniem mózgu w bulimię zajął się dr Guido Frank. Zainteresował się odpowiedzią mózgu na dopaminę związaną z układem nagrody, u bulimiczek i zdrowych kobiet. Dopomina jest neuroprzekażnikiem ważnym w regulowaniu zachowań takich jak uczenie się i motywacja. Dr Frank zauważył, że u osób cierpiących na bulimię mózg charakteryzował się słabszą odpowiedzią w obszarach układu nagrody. Odpowiedź ta była powiązana z częstotliwością objadania się i oczyszczania. Zachowanie takie może spowodować słabszą reakcję i ruszyć błędne koło zmian w mózgu.

Dzięki badaniu widać, że układ nagrody i dopamina odgrywają ważną rolę w bulimii. Widać także, że bulimiczne zachowania wpływają na funkcje nagrody w mózgu. Nie wiadomo jednak czy zmiany te ustępują po wyleczeniu choroby. Kolejną korzyścią z doświadczenia jest fakt, iż aktywowanie dopominy może stać się celem w leczenia dolegliwości. Dopomina mogłaby cofnąć nieprawidłowości.