Związki w których występuje duża różnica wieku i partner jest starszy do swojej ukochanej nawet o 20 lat nie są wcale rzadkością. Jak więc wygląda ich życie seksualne i czy różnica wieku nie przysparza w nim problemów? Młodsze partnerki postrzegane są przez starszych mężczyzn jako wyjątkowo atrakcyjne i pociągające, ale też bardziej wymagające i mające większe potrzeby seksualne. Związek taki może być dla kobiety ekscytujący, bo doświadczony partner bardziej koncentruje się już na jej potrzebach. Kobieta mniej obawia się też, że partner ją zdradzi, czuje się bezpieczna i kochana.
Z czasem jednak na skutek wieku, a często także przyjmowanych leków osłabia się sprawność seksualna dlatego związek taki wymaga wyrozumiałości i cierpliwości ze strony partnerki. Starsi mężczyźni często boją się zbyt dużych oczekiwań ze strony kobiety, szczególnie jeśli chodzi o częstotliwość zbliżeń.
Jak zawsze najlepsza jest szczera rozmowa i wytłumaczenie swojemu ukochanemu, że seks nie jest najważniejszym elementem związku oraz że razem będziecie cierpliwie pracować nad udanym pożyciem. W takim związku ważniejsza staje się jakość seksu, bo starszy partner umie lepiej zaspokoić swoją kobietę, a na dalszy plan schodzi jego częstotliwość. Przy dużych problemach z erekcją konieczna jest wizyta u lekarza i nie chodzi tu tylko o słynną niebieską pigułkę. Problemy z erekcją mogą być sygnałem groźnych chorób np. problemów z ciśnieniem czy cukrzycą.