1. Marszczone


Przypominają luźno zsuniętą podkolanówkę. Możesz wybrać wersję na supermodnej grubej platformie, wysokich, wygodnych słupkach albo koturnie. Kozaków z szerokimi cholewkami nie radzimy zakładać do pumpiastych, luźnych spodni – cała noga będzie wtedy masywna i niezbyt zgrabna. Uwaga: są dość wysokie, dlatego najlepiej nosić je do krótkich spódnic (odsłaniających fragmenty łydek, kolan) lub legginsów.

▲ Z gumką i ozdobione tasiemką.
www.bucikowo.pl,
129 zł.

▲ Przecierane, ze skaju imitującego postarzaną skórę.
Deichmann,
119 zł.

▲ Fioletowe, na koturnie.
Venezia,
399 zł.

[adsense]
2. Wysokie, za kolano

Najmodniej nosić je z minisukienkami, tunikami oraz szortami; do legginsów lub rurek. Lepiej nie łączyć ich z bryczesami − taki duet jest już passé. Nie daj się im też skusić, jeśli jesteś filigranowa (możesz w nich wyglądać jak kot w butach). Uwaga: styliści twierdzą, że bardziej stylowe są buty z szerokimi cholewkami, ale to te w wersji dopasowanej najładniej wydłużają nogi.

▲ Zamszowe buraczkowe.
Venezia,
599 zł.

▲ À la dżokejki, z lekko nabłyszczanej skóry.
Gino Rossi,
569 zł.

▲ Srebrzystoszare, ozdobione kokardką, na szpilce.
Kazar,
699 zł.
3. Glam rock

 

Są idealne dla kobiet lubiących się wyróżniać i kochających wyraziste ozdoby. Uważaj jednak: są tak efektowne, że łatwo przesadzić z biżuterią (bezpieczniej z niej zrezygnować). Świetnie wyglądają z eleganckimi sukienkami, które zyskują z butami nowoczesny, zadziorny charakter.

▲ Grafitowe z lekko zadartym noskiem.

Spring,
192 zł.

▲ Z „okuciami”, na stalowym obcasie.
Kazar,
749 zł.