Kobieta po porodzie - wzruszające zdjęcie

Fotografia pokazująca, jak silna więź łączy kobietę tuż po porodzie z pielęgniarką, bije rekordy popularności w sieci - na Facebooku polubiło ją już prawie 130 tysięcy osób, a udostępniło prawie 70 tysięcy. Fotografka Katie Lacer została zatrudniona przez ciężarną kobietę, by udokumentować jej poród. Lacer zrobiła chyba jedno z najlepszych zdjęć w karierze pierwszego poranka po tym, gdy jej klientka urodziła. Na zdjęciu widać, jak pielęgniarka klęczy na podłodze w toalecie i pomaga świeżo upieczonej mamie ułożyć na bieliźnie chłodzący okład. Jill Krause, autorka popularnego bloga Baby Rabies, opublikowała zdjęcie na Facebooku, wyjaśniając, że przypomniało jej ono o jej własnym porodzie. Krause napisała:

Nigdy nie zapomnę twarzy pielęgniarek, które poszły ze mną do łazienki zaraz po tym, jak urodziłam dziecko. W tamtej chwili byłam tak zmęczona, przestraszona, cała drżałam. Mój brzuch był sflaczały, dawno zapomniałam o wstydzie. One potraktowały mnie z życzliwością i godnością. To było dla mnie potwierdzenie, że ​​mam na kim polegać, nawet jeśli był to tylko ten moment w toalecie.

Blogerka swoim wpisem uruchomiła lawinę komentarzy pełnych podziwu i wdzięczności dla pielęgniarek i położnych w mediach społecznościowych. Inne mamy przywołują podobne wspomnienia i dziękują położnym za okazaną po porodzie pomoc i zrozumienie. Przyznajemy, że ta fotografia oddaje więcej niż jakiekolwiek słowa. O tym, co dzieje się podczas porodu i tuż po, szybko się zapomina. Ale patrząc na to zdjęcie, mamy łzy w oczach.