Włosy kręcone są dla ich posiadaczek skarbem, ale często także zmorą bo są trudniejsze w pielęgnacji od włosów prostych. Bywają kapryśne i jednego dnia potrafią wyglądać pięknie, a ich skręt jest idealny, a kolejnego się puszą i są bardzo niesforne. Idealne loki to takie wyglądające naturalnie i przede wszystkim zdrowo.


Podstawa pielęgnacji to odpowiednie kosmetyki. Używaj szamponów i odzywek do włosów kręconych. Pozwoli to podkreślić skręt. Nie przesadzaj jednak z ilością kosmetyków, bo obciążone włosy nie będą się ładnie kręciły.
Włosy kręcone nie lubią też suszenia suszarką bo mają skłonność do puszenia się i elektryzowania. Pozwól im wyschnąć samodzielnie, dobrze jest tez spryskać je sprayem utrwalającym loki (np. z wodą morską). Jeśli bardzo się spieszysz i musisz użyć suszarki skorzystaj z dyfuzora, który sprzyja kręconym włosom. Nigdy nie kładź się spać z mokrą głową, to nie tylko niszczy włosy i powoduje ich łamanie się, ale przede wszystkim sprawi że rano będziesz przypominać lwa. Nie stosuj też żadnych preparatów z alkoholem, bo bardzo wysusza on włosy, a te kręcone są zwykle bardziej suche niż proste.


Regularnie podcinaj tez końcówki u fryzjera (ma on odpowiednio ostre nożyczki do tego celu), a w domu rozczesuj je grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach.