Film o życiu premiera Winstona Churchilla

„Czas mroku” („Darkest Hour”) to film, który pokazuje historię brytyjskiego premiera Winstona Churchilla podczas II wojny światowej. W roli głównej nominowany do Oscara Gary Oldman.

Winston Churchill zostaje premierem Wielkiej Brytanii w przełomowym momencie, gdy kraj stoi przed widmem rychłego najazdu wojsk niemieckich. Manewrując między politycznymi rywalami, musi dokonać ostatecznej decyzji: negocjować z Hitlerem i ocalić naród brytyjski przed przerażającymi skutkami wojny albo wezwać lud do walki, narażając na niespotykane dotąd niebezpieczeństwo. Przed Churchillem najczarniejsza godzina, w której czasie musi zmienić bieg historii świata.

„Czas mroku” wyreżyseruje Joe Wright, który ma na swoim koncie takie produkcje jak: "Anna Karenina" czy "Duma i uprzedzenie". Na ekranie zobaczymy również Kristin Scott Thomas, która wcieli się w żonę premiera, Clementine, a także Ronald Pickup w roli Nevilla Chamberlaina, Lily James w roli osobistej sekretarki Churchilla, Bena Mendelsohna jako Króla Jerzego IV.

Zdjęcia do filmu były kręcone w Manchesterze, Bicester, Londynie i Wentworth (Anglia, Wielka Brytania).

Czekamy na premierę filmu „Czas mroku”, która zapowiedziana jest na styczeń 2018 i liczymy, że po tej roli Gary Oldman w końcu dostanie wyczekiwanego Oscara.