Księżniczka Wiktoria na ustach całej Szwecji

Księżniczka Wiktoria, czyli następczyni szwedzkiego tronu, już od najmłodszych lat żyła blasku fleszy. Fotoreporterzy śledzili każdy jej ruch. Gdy pojawiała się na oficjalnym bankiecie, dzień później jej kreacja była na ustach całego kraju. Prasa opisywała jej wszystkie poczynania. Momentem kulminacyjnym z pewnością była spektakularna metamorfoza księżniczki Wiktorii, która schudła wiele kilogramów. Szwecja była zachwycona. Młoda, piękna i szczupła Wiktoria była powodem do dumy całego królestwa. Jednak do czasu. Gdy okazało się, że powodem utraty wagi jest anoreksja, zachwyt opinii publicznej przerodził się w ostrą krytykę.Prasa śledziła wszystkie poczynania księżniczki a nagłówki dotyczące jej problemu wywoływały skandal. Nie ułatwiało to walki z chorobą. 

Po tym wydarzeniu księżniczka Wiktoria wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Studiowała na Uniwersytecie Yale i rozwijała karierę dyplomatyczną. Po kilku latach księżniczka Wiktoria wróciła do rodzinnej Szwecji. Miała złamane serce, bo właśnie za oceanem rozstała się z wieloletnim chłopakiem Danielem Collertem. Za namową siostry zapisała się na siłownię i tam poznała swoją obecną wielką miłość.

Zobacz też: Kolejne Royal Baby już w drodze

Romans na sali treningowej

Za trening Księżniczki Wiktorii odpowiadał Daniel Westling, właściciel sieci fitness. Podczas wspólnych chwil spędzonych na siłowni zawiązała się wyjątkowa relacja pomiędzy parą. Daniel Westling był oparciem dla księżniczki, pomagał uporać się jej z chorobą i sprawił, że z twarzy Wiktorii nie schodził uśmiech. Z czasem przyjaźń przekształciła się w związek. Jednak para długo utrzymywała go w tajemnicy. Relacja trenera fitness i szwedzkiej księżniczki była prawdziwym mezaliansem. Taka relacja mogła nie spodobać się poddanym i mógł nie zaakceptować jej król.  

I tak też się stało. Gdy miłość wyszła na światło dzienne, prasa nie pisała o niczym innym.  Z obrotu spraw nie był zadowolony także król Karol XVI Gustaw, który pouczał córkę i przekonywał ją do zakończenia relacji. Jednak Wiktoria była nieugięta i nie rezygnowała z miłości.

Zobacz też: Księżniczka Charlotte skończyła 5 lat! Wygląda jak mała Królowa Elżbieta

Jak zostać księciem

Aby zadowolić rodzinę królewską i naród Daniel Westling porzuca sportowy strój na rzeczy garniturów skrojonych na miarę i eleganckich okularów. Rezygnuje z pracy, zaczyna pobierać lekcję historii, angielskiego, francuskiego i niemieckiego, a także uczy się protokołu dworskiego i savoir-vivre’u. Zyskuje sympatię rodziny królewskiej i wciąż uszczęśliwia Księżniczkę Wiktorię. Po ośmiu latach wspólnego życia, w 2009 Daniel Westling postanawia oświadczyć się wybrance. Wszystkie sceptyczne opinie dotyczące przyszłego księcia przestają mieć znaczenie, Szwedzi zaczynają cieszyć się na nadchodzący królewski ślub. To wydarzenie, na które czekają z zapranym tchem. 

Zobacz także: Kate i Wiliam świętują 9 rocznicę ślubu

Aż do grobowej deski

Datę ślubu wyznaczono na 19 czerwca 2010 roku. To był ważny dzień dla rodziny królewskiej dzień, ponieważ dokładnie 34 lata wcześniej pobrali się rodzice księżniczki- król Karol Gustaw i królowa Silvia. W dniu ceremonii Szwedzi zasiedli przed ekranami telewizorów i gromadzili się na placach Sztokholmu, oczekując na rozpoczęcie ślubu. Pod Katedrę Sztokholmską podjechał powóz konny, z którego wysiadła ubrana w białą suknię księżniczka. Cały kraj wstrzymał oddech, patrząc jak Daniel Westling i księżniczka Wiktoria składają sobie przysięgę małżeńską i zakładają obrączki na palce. Wraz z poślubieniem następczyni tronu Daniel zyskał tytuł księcia Västergötlandu i oficjalnie został członkiem Szwedzkiej Rodziny Królewskiej.

Przeczytaj również: Historia miłości Kate i Williama

Narodziny dziedziczki tronu i szczęśliwe życie

Dwa lata po ślubie na świat przyszło pierwsze dziecko książęcej pary. To córeczka Estelle, która odziedziczy po mamie tron Szwecji. To kolejny powód do radości poddanych i pałacu. W 2016 roku rodzina powiększyła się o synka Oscara.

Obecnie szczęśliwi rodzice zajmują się wychowaniem dzieci, pełniąc książęce obowiązki. Sielanka trwa do dziś. Początkowo kontrowersyjny związek teraz rozkwita, uszczęśliwiając króla, prasę i poddanych. Księżniczka Wiktoria i książę Daniel wyglądają na bardzo szczęśliwych.

Zobacz także: Księżniczka zmarła przez koronawirusa