Shaggy lob - modna fryzura na wiosnę

Jeśli o lobie powiedzieć, że jest najwygodniejszą fryzura z gatunku tych, które pasują wszystkim kobietom, to shaggy lob powinien zostać okrzyknięty najładniejszym i najbardziej genialnym wynalazkiem wszechczasów. Dlaczego? Bo jeśli dobrze się zastanowić, wiele z nas przy odpowiednim cieciu ma taką fryzurę bez wysiłku, po wstaniu w łózka. Te, które są mniejszymi szczęściarami i muszą same się o nią postarać, będzie kosztowała minimum wysiłku.

Faded pastel – jak nosić najmodniejszy kolor włosów tej wiosny

Modne fryzury wiosna 2019: shaggy lob – jak go zrobić?

Jak zrobić shaggy lob? To kwestia intuicji i dobry produkt do stylizacji włosów. No i trochę czasu. Po jego aplikacji przeczesujemy włosy grubym grzebieniem, a następnie zawijamy z nich 6-12 małych koczków skręcając pasma od końcówki tak długo, aż same zaczną się w nie formować (dla zobrazowania dodamy, że takie uczesanie możecie pamiętać z wczesnych teledysków Bjork, choć w tym przypadku shaggy lob to tylko droga do celu, a nie efekt końcowy). Każdy z małych koczków unieruchamiamy gumka albo wsuwką i suszymy głowę. Jeśli mamy pod ręką suszarkę ze specjalnym dyfuzorem do loków – idealnie. Jeśli nie, zwyczajna też stanie na wysokości zadania. Gdy włosy są suche kolejno rozplątujemy koczki i przeczesujemy pasma palcami, ale na tyle delikatnie, by całkowicie nie rozprostować skrętu. Całość można spryskać wodą morską lub preparatem dającym odpowiednia teksturę włosom kręconym i lekko je ugnieść.

Shaggy lob – dlaczego to najmodniejsza fryzura sezonu?

Jeśli nie mamy włosów podatnych na skręt faktycznie osiągniecie shaggy loba może nas trochę kosztować, alewarto poświęcić się chociaż raz, bo efekt jest naprawdę zachwycający. Jeśli po całej operacji włosy się rozprostowują, wybrane pasma z wierzchu można potraktować grubą lokówką tak, by efekt skrętu był widoczny „z zewnątrz”. Resztę zrobi tekstura. Zresztą zobaczcie same w galerii: czy jest modniejsza wersja luźnej, niezobowiązującej i sprawiającej wrażenie totalnie naturalnej wiosennej fryzury niż shaggy lob?