Modne fryzury na lato 2019

Mówi się, że lato to najlepszy czas na eksperymenty z kolorem włosów i to prawda – chyba w żadnym innym czasie roku nie mamy takiej ochoty na zmiany, ale też nie dajemy sobie takiego marginesu błędu: której z nas nie zdarzyło się zaliczyć wpadki z najmodniejszym kolorem sezonu, który nie obronił tego tytułu na naszych włosach? Ale ta zasada obowiązuje i tak: ze wzrostem temperatur rośnie chęć eksperymentowania, a to co się nie sprawdzi, po prostu potraktujemy jak przelotny wakacyjny romans, który mija z końcem lata.

Honey blonde – to najmodniejszy odcień blondu na wiosnę!

Chyba, żeby podejść do tematu bardziej na miękko i zamiast porywać się na radykalne zmiany poprzestać na nowym uczesaniu albo kosmetycznych poprawkach typu ciut krótsza grzywka? Jeśli dobrze się zastanowić, nie trzeba nawet sięgać po radykalne cięcie: na hasło modne fryzury na lato 2019 znajdziecie tyle ciekawych rozwiązań, że nie chce się czekać do lata! Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie trzeba: wszystko możemy wypróbować już dziś! Oto nasze ulubione, godne wypróbowania trendy we fryzurach na lato 2019.

Fryzury z grzywką: modne fryzury na lato 2019

Baby bang czyli fryzury z grzywką w wersji mini wciąż królują i całe szczęście! Niewiele jest ekspresowych zabiegów, które robią taką różnicę i tak zgrabnie  odmładzają twarz. O ile wiosną, jeśli ten trend trochę nas przerastał albo zdawał się zbyt odważny, miałyśmy koło ratunkowe w postaci dłuższych grzywek, o tyle latem nie pozostaje nic innego, jak po prostu spróbować baby bang! Bo pod tym hasłem kryją się całkiem różne rozwiązania: możemy wybrać równe cięcie jak od linijki albo szarpnąć się na bardziej niegrzeczną wersję, czyli te opartą o asymetrię, wystrzępioną. Wspólne mianownik: obie kończą się tuz nad linią brwi.  

Długi warkocz: fryzury na długie włosy na lato 2019

Ten trend na zaplatanie warkoczy na długich włosach porzuciłyśmy w podstawówce, ale patrząc na pokazy i to, co króluje na wybiegach zastanawiamy się, że może niesłusznie? Najmodniejsze upięcie to dokładnie to, po które sięgałyśmy najchętniej jako dziewczynki, czyli najpierw upinamy włosy w koński ogon, a następnie, lekko usztywniwszy włosy zaplatamy je w luźny, trochę niedbały warkocz. Takie upięcie nie potrzebuje poprawek; przeciwnie, im dłużej je nosimy, tym bardziej szlachetnego charakteru nabiera. Do przetestowania!

Spinki do włosów: modne fryzury na lato 2019

Opcja dla tych, które nie chcą zmieniać w długości i kolorze włosów absolutnie nic – zamiast kombinować i odejmować, może coś dodamy? Najmodniejszym akcesorium tej wiosny, ale także lata wciąż pozostają spinki. Najwdzięczniejsza wersja to te ozdobione perłami – są na tyle mocnym dodatkiem, ze mogą śmiało konkurować z biżuterią! Tym z was, które nie boją się pójść trochę pod prąd może spodobać się także… makijaż na włosach, np. w wersji, którą zobaczycie w galerii czyli brokatowe drobinki czy drobne cekiny pojawiające się w przedziałku miedzy warkoczami. Brzmi mało obiecująco? Efekt może was bardzo zaskoczyć!

Modne fryzury na lato 2019: fale na włosach

Wersja beach waves nie jest może odkryciem, ale tego lata nosimy ją na trochę inną niż zwykle modłę. Surferskie fale robimy jak zwykle, ale… trochę mniej się staramy, bo walczymy o bardziej „zrelaksowany” efekt. Chodzi o nonszalancki efekt uchwycony jakby w pół drogi, o niedokończoną wersję klasycznych surferskich fal na włosach.

Problemy z włosami: co mówią o twoim zdrowiu?

Włosy na lato 2019: modne kolory włosów

Jeśli jednak jesteście z tych, które chętnie sięgają po koloryzację, to może być coś dla was: kolor  w wersji ekstremalnej, a więc w miejsce klasycznego blondu – róż, w miejsce brązu – oranż. Może nawet zieleń? Takie ekstrema dobrze wyglądają na super krótkich włosach, a najlepiej na głowie obciętej na zapałkę. Zresztą nie tylko o wygląd chodzi: taka długość najmniej boleśnie odczuje takie szaleństwo, bo gdy tylko nam się znudzi, jednym gestem wracamy do punktu wyjścia. Ktoś chętny?