Dawca spermy - rekordzista

Alan Phan oficjalnie jest ojcem dwójki dzieci. Mimo tego, postanowił pomóc parom, które z różnych względów nie mogą mieć własnego potomstwa. Kilka klinik, z którymi współpracował mężczyzna, poinformowało o jego prywatnej działalności. Zaniepokoił ich fakt, że Alan Phan pomógł spłodzić większą, niż dozwolona, liczbę potomstwa. Sprawą zajęli się Victorian Assisted Reproductive Authority.

W rozmowie z Daily Mail, Alan Phan przyznał, że w ciągu roku spłodził 23 dzieci. Mówił również, że na początku miał zamiar przekazać swoją spermę dziewięć razy. Jednak, kiedy mężczyzna myślał, że to ostatni raz, otrzymał telefon od kobiety, której wcześniej oddał swoje nasienie, z informacją, że spodziewa się ona dziecka. Wówczas pomyślał, że skoro jego limit został przekroczony, to pomoże jeszcze kilku innym osobom. Wtedy wszystko wyrwało się spod kontroli…

Zobacz też:

Dlaczego nie mogę zajść w ciążę? 6 najczęstszych przyczyn

Czy codzienne uprawianie seksu zwiększa szansę na zajście w ciążę?

Kobieta po przeszczepie macicy urodziła dziecko!

Jak zostać dawcą nasienia?

Alan Phan twierdzi, że oddawanie spermy traktuje jak swoje hobby! Bycie dawcą nie jest jednak takie proste. Na rzecz pomocy innym parom, mężczyzna musiał wstrzymać się od aktywności seksualnej, wprowadzić do swojego życia bogatą w witaminy dietę, a także wypracować rytuał codziennych ćwiczeń na siłowni. Dzięki tym działaniom może mieć pewność, że jego nasienie będzie zdrowe.

Zobacz także:

Jak ujawniła dyrektor generalna VARTA, Louise Johnson, śledztwo w sprawie Alana Phan jest na wczesnym etapie. Jednak VARTA zrobi wszystko, aby dopilnować, żeby mężczyzna nie przyczyniał się do narodzin kolejnych dzieci. Nie dotyczy to jednak sytuacji, kiedy biorcy są już rodzicami dziecka poczętego z pomocą nasienia mężczyzny.

Zobacz też:

Spanie obok telefonu może powodować niepłodność i raka?

Niepłodna, a może tylko zablokowana?