Masaż kobido – na czym to polega?

Masaż kobido to pochodząca z Japonii technika zaawansowanego masowania twarzy, która daje efekt liftingu skóry. Swoją skuteczność zawdzięcza wielości i intensywności ruchów, które oddziałują na głębsze warstwy skóry i mięśni. Podczas masażu kobido stosowane są zarówno szybkie i wolne posunięcia palców. Pierwsze mają pobudzać mikrokrążenie oraz produkcję kolagenu, a drugie relaksować. Bardzo ważna jest precyzja oraz kolejność masowania. Technika uwzględnia zasady akupresury, czyli metody leczenia przez naciskanie na punkty energetyczne.

Masaż kobido – jak wygląda zabieg?

Masaż kobido składa się z przygotowania oraz 5 etapów. Jako pierwszy przeprowadzany jest japoński demakijaż twarzy przy pomocy gorących ręczników. Już wtedy zaczyna się uciskanie punktów reflektorycznych, czyli miejsc połączonych energetycznie z narządami. Pierwszy etap to masaż na sucho, który ma celu stymulowanie tkanek głębokich. Jego efektem jest rozluźnienie mięśni oraz wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Drugi etap masażu kobido odbywa po nałożeniu na skórę naturalnego olejku. Wykonywane ruchy są długie i wolne. Obejmują nie tylko twarz, ale też szyję i dekolt. Podczas tej fazy nasz umysł się odpręża, a mikrokrążenie w skórze przyspiesza. Komórki zostają lepiej odżywione i dotlenione.

Trzeci etap masażu kobido to drenaż limfatyczny, czyli zabieg poprawiający przepływ krwi i limfy. Limfa jest płynem tkankowym, który transportuje tłuszcze, białka, limfocyty. Jej zastoje objawiają się obrzękami, zasinieniami i uczuciem ciężkości. Ten etap świetnie wpływa więc na cienie i worki pod oczami, a także ogólną promienność i kondycję twarzy.

Czwarty etap zabiegiu jest najbardziej intensywny i polega na zastosowaniu ruchów liftingujących. Są one szybkie, głębokie i mocne. Polegają między innymi na podrywaniu, szczypaniu czy opukiwaniu skóry. Najmocniejszy masaż odbywa się obszarach najbardziej podatnych na pojawianie się oznak starzenia, czyli na linii żuchwy, czole czy bruździe nosowej.

Ostatnim etapem masażu kobido jest akupresura, czyli uciskanie punktów energetycznych. W ten sposób stymulujemy nerwy oraz usprawniamy przepływ energii życiowej Qi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Esme Natural (@esme_naturalbeauty) Lip 31, 2019 o 5:25 PDT

Masaż kobido – efekty

Efekty masażu kobido są szybkie i widoczne gołym okiem. Zajrzyj do galerii →

Zobacz także:

  • dotlenienie i odżywienie skóry
  • wygładzenie zmarszczek mimicznych
  • poprawa owalu twarzy
  • redukcja obrzęków
  • redukcja cieni pod oczami
  • rozpromienienie cery
  • ujędrnienie skóry twarzy, szyi i dekoltu
  • poprawa nastroju i odprężenie

Chociaż już jeden zabieg przynosi świetne rezultaty, najbardziej długotrwałe i spektakularne odmłodzenie uzyskamy dzięki serii zabiegów. Najlepiej zrobić 8-12 masaży. Jednak wystarczające mogą się też okazać 3-4 zabiegi. Na pewno warto podtrzymywać efekt działaniami w domu, na przykład jogą twarzy czy samodzielnym masażem.

Masaż kobido – cena

Cena masażu kobido waha się w granicach 100-150 zł. Wiele studiów kosmetycznych oferuje zabiegi łączone np. masaż kobido plus peeling enzymatyczny czy maska liftingująca. To świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby albo samej siebie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Daiva Bieliunaite (@daiva_beauty_make_up) Kwi 26, 2019 o 3:11 PDT