Kocham Cię – cytaty dla niego

„Kocham Cię” można powiedzieć na wiele sposobów. Można przygotować romantyczną kolację, umyć drugiej osobie samochód czy po prostu wspierać ją w trudnych chwilach. Można też wysłać swojej drugiej połówce romantyczną wiadomość czy liścik, żeby przypomnieć jej o swoich uczuciach. Nie ma złej pory na powiedzenie „kocham cię”. Zebraliśmy najbardziej romantyczne cytaty miłosne, które zainspirują was do wyznania swoich uczuć. Te frazy zrobią to najpiękniej.

 • "Kocham cię. Słyszy się to tak często: w operach mydlanych, w durnych sitcomach, przy wielu innych okazjach. Słowa zmieniają się w puste dźwięki, już nic nie znaczą. Boże drogi, chętnie bym krzyczał te dwa słowa bez przerwy, gdybym w ten sposób mógł cię zatrzymać. Nigdy w życiu nie usiłowałem zmieścić tak wiele znaczenia w jednym krótkim zdaniu” (Jodi Picoult, Głos serca).
 • "Nie bój się ponownie zakochać. Otwórz swe serce i podążaj tam, dokąd Cię ono wiedzie... i pamiętaj, fruń do księżyca...P.S. Zawsze będę Cię Kochał..” (Cecelia Ahern, PS Kocham Cię).
 • "Owszem, będzie trudno, lecz czas biegnie szybko... ani się obejrzysz, a znów się spotkamy. Wiem to. Czuję to. Podobnie czuję, jak bardzo ci na mnie zależy i jak bardzo cię kocham. W głębi serca jestem przekonana, że to nie koniec i że powiedzie się nam. Wielu parom się udaje. Zgoda, wielu parom nie udaje, ale one nie mają tego co my” (Nicholas Sparks, I wciąż ją kocham).
 • "Przyrzekłem, że któregoś dnia pokażę ci świat, i właśnie to zamierzam zrobić. Nie obiecam Ci, że nie będę miał kiepskich dni, ale przysięgam, że będę walczył o te dobre” (Brittainy C. Cherry, Woda, która niesie ciszę).
 • "Ja, jeśli kiedyś powiem „Kocham Cię”, powiem to na wieki. Tchnę w te słowa życie, które zgaśnie dopiero z ostatnim uderzeniem mojego serca. I będzie tak wieczne, jakim moje istnienie na tym świecie mogło je uczynić” (I.M. Darkss, 121 łez).
 • "Oddałem ci swoje serce, gdy powiedziałem, że cię kocham, co znaczy, że dałem ci nad sobą władzę” (Belle Aurora, Friend Zoned).

Kocham Cię – cytaty dla niej

Cytatów, które idealnie sprawdzą się do powiedzenia „kocham cię”, należy przede wszystkim szukać w literaturze. Książki to ogromny zasób wiedzy, ale też inspiracji i natchnienia. Nie muszą to nawet być powieści o miłości. Wystarczy spojrzeć na zwykłe książki dla dzieci. Cytaty z „Kubusia Puchatka” pióra A. A. Milne'a, to źródło złotych myśli o przyjaźni, odwadze, dorastaniu, ale też o miłości. Oto najlepsze cytaty z różnych powieści, tomików wierszy czy dramatów, które pomogą wam lepiej wyrazić „kocham”.

 • "Zakochaliśmy się w sobie mimo dzielących nas różnic, a gdy już to się stało, zrodziło się coś wyjątkowego i pięknego. Moim zdaniem w ten sposób kocha się tylko raz i dlatego każda nasza wspólna minuta jest na trwałe wyryta w mej pamięci. Nigdy nie zapomnę ani jednej chwili" (Nicholas Sparks, Pamiętnik).
 • "Podarowałeś mi coś, co nawet trudno nazwać. Poruszyłeś we mnie coś, o istnieniu czego nawet nie wiedziałam. Jesteś i zawsze będziesz częścią mojego życia. Zawsze" (Janusz Leon Wiśniewski, Samotność w Sieci).
 • 'Jak mogę zarazem kochać ciebie i nienawidzić. Jakże jestem do ciebie przywiązana. Jak bardzo pragnę się wyzwolić z tej niewoli. Chcę być wolna! Chcę znów cieszyć się każdym dniem! Zwróć mi moje piękne noce!” (Peter Alexander McWilliams, Jak przeżyć utratę miłości).
 • "Przecież wiesz jak kocham życie. Żyję po to, żeby kochać, kocham aby żyć. W każdym wydychanym przede mnie powietrzu jest miłość do Ciebie” (Aleksandra Steć, Moja dusza pachnie Tobą).
 • "Kocham cię to obietnica (...). Powinna oznaczać: wybieram cię ponad wszystko. Pragnę ciebie bardziej. Bezwzględnie cię potrzebuję. Nie mogę bez ciebie żyć. Zrobię wszystko, by nasze drogi nigdy się nie rozeszły” (Victoria Aveyard, Wojenna burza).
 • "Wiesz, Prosiaczku...miłość jest wtedy...kiedy kogoś lubimy...za bardzo" (Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek).

Kocham Cię – cytaty dla bliskich z rodziny

Na świecie istnieją różne rodzaje miłości. Dla wielu osób miłość łącząca członków rodziny to najsilniejsza z nich. Jak mówi stare powiedzenie, „rodzina jest najważniejsza”. Kiedy chcemy przypomnieć bliskim osobom o tym, ile dla nas znaczą, warto zrobić to w szczególny sposób. Mogą to być wiadomości na dzień dobry czy dobranoc, mogą to być także specjalne aforyzmy podesłane na zdobionej kartce. Kiedy brakuje wam weny twórczej, warto zwrócić się wtedy do największych pisarzy i scenarzystów z różnych epok.

 • "Najtrudniej powiedzieć o miłości ludziom, których się kocha najbardziej. Których kocha się tak długo i tak bardzo, że staje się samo przez się zrozumiałe. I jak jest jasne, że kochasz tego człowieka, to po co mu o tym mówić? I tak latami ludzie milczą, bojąc się wstydu, odkrycia, uczucia, że są bezbronni. Bo słowo "kocham" robi człowieka bezbronnym i prawdziwym” (Andrij Lubka, Karbid).
 • „Kochana córeczko, słowa KOCHAM CIĘ bolą tyko tych, którzy nie chcą ich wypowiadać. Jeśli więc poczujesz potrzebę, mów je" (Jewel E. Ann, Pan Perfekcyjny).
 • "Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" (Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę).
 • " A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika" (Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek).
 • "Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości" (Paulo Coelho, Alchemik).
 • "Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest" (William Wharton, Tato).
 • "Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz" (Nicholas Sparks, I wciąż ją kocham