Gwiazdy, które poroniły. Ich historie chwytają za serce


Gwiazdy w dzisiejszych czasach często dzielą się swoimi osobistymi doświadczeniami, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Istnieją jednak takie momenty w życiu, o których jak najszybciej pragnęlibyśmy zapomnieć. Utrata dziecka to jedna z największych tragedii, jakich może doświadczyć rodzina. Niestety poronienia to dalej temat tabu. Te znane osoby zdobyły się na odwagę, żeby o nich mówić. Oto gwiazdy, które poroniły.

 
 

Meghan Markle


Meghan Markle i książę Harry to rodzice dwójki dzieci – Lilibet Mountbatten-Windsor i Archiego Mountbatten-Windsor. W 2020 r. Meghan przyznała, że rodzinę spotkała straszna tragedia. Księżna Sussex poroniła. "Po zmianie pieluszki poczułam ostry skurcz. Upadłam na podłogę, z nim w ramionach, nucąc kołysankę, aby uspokoić nas oboje. Radosna melodia mocno kontrastowała z moim poczuciem, że coś jest nie tak. Ściskając swoje pierworodne dziecko, czułam, że tracę drugie" - pisała księżna w artykule dla “New York Times”.
"Utrata dziecka oznacza noszenie niemal nieznośnego smutku, którego wielu doświadcza, ale niewielu o nim mówi. W bólu po naszej stracie, mój mąż i ja odkryliśmy, że w sali na sto kobiet od 10 do 20 z nich poroni. Temat wciąż jest tabu, wiąże się ze wstydem, a żałoba jest samotna" - dodała księżna.

Przeczytaj również:

Martyna Wojciechowska


Martyna Wojciechowska to jedna z najpopularniejszych dziennikarek i podróżniczek w Polsce. Prezenterka dba o swoją prywatność, jednak w felietonie dla “Wysokich Obcasów” opowiedziała o tragedii, jakiej doświadczyła. Okazało się, że Wojciechowska poroniła. Dziennikarka zrobiła to po to, żeby wesprzeć kobiety w Polsce po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w 2020 r.
„Czy poroniłam kiedyś ciążę? Tak. Czy miałam badania prenatalne? Tak, nawet te zaawansowane, bo podstawowe, przesiewowe okazały się niewystarczające. Czy przepłakałam wiele nocy, zastanawiając się, co zrobię, jeśli okaże się, że płód jest uszkodzony? Tak. Ale wtedy miałam wybór. Miałam przede wszystkim dostęp do badań, których lekarze teraz być może nie będą chcieli przeprowadzać w obawie przed konsekwencjami. Dlatego jestem za tym podstawowym wyborem” - pisała Wojciechowska

Joanna Koroniewska


W 2020 r., w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji wiele gwiazd zabrało głos, komentując wydarzenia polityczne w Polsce. Do grona dołączyła także Joanna Koroniewska, która zdobyła się wtedy na intymne wyznanie. Aktorka wyznała, że poroniła sześć razy. "Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko Rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć" - napisała wtedy gwiazda w poruszającym wpisie na Instagramie.

Izabela Janachowska


Izabela Janachowska to dzisiaj szczęśliwa żona i matka. Prezenterka w 2020 r. wyznała, że zanim urodziła Christophera Alexandra, poroniła. Janachowska straciła ciążę zaraz po ślubie. “Kiedy robiłam to zdjęcie, wiedziałam, że noszę pod sercem zdrowego chłopczyka, którego spotkam za kilka tygodni. Czułam radość i spokój, najwspanialsze, co może czuć kobieta w takiej sytuacji. Pierwszą ciążę straciłam i mimo że zapewniano mnie, że tak się zdarza i nie ma w tym mojej winy, do dziś czuję w sercu żal i tęsknotę" - napisała wtedy gwiazda na Instagramie, żeby wesprzeć protestujące kobiety w Polsce.

Zobacz także:

Aleksandra Żebrowska


Aleksandra Żebrowska to jedna z najbardziej lubianych gwiazd w polskich show-biznesie. Żona Michała Żebrowskiego w 2020 r. zdobyła się na szczere wyznanie. Gwiazda napisała w poście na Instagramie, że ma za sobą kilka poronień i ciążę pozamaciczną. "Są takie sprawy, o których nie da się mówić od razu, o innych nie chce się mówić wcale. „Nieudane” ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko - nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą - poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji" - wyznała wtedy Żebrowska. Dzisiaj małżeństwo wychowuje wspólnie trzech chłopców - Franciszka, Henryka i Felicjan.

Paulina Smaszcz


Paulina Smaszcz, dziennikarka i prezenterka mocno angażuje się w sprawy kobiet. Była żona Macieja Kurzajewskiego w 2020 r. wyznała, że poroniła. “Jestem najszczęśliwszą mamą 23-letniego Franka i 14-letniego Julka. Pierwsza ciąża była zagrożona i przeleżałam prawie całą na oddziale patologii przy ul. Madalińskiego. (…) Przyszła przemyślana decyzja, żeby Franek nie był sam. Zaplanujmy kolejne dziecko. Zaszłam w ciążę bliźniaczą. Początek szóstego miesiąca, niestety, diagnoza. Jedno dziecko już nie żyje od dwóch tygodni, drugie właśnie umarło. Moje życie jest zagrożone. Muszę szybko urodzić dwójkę martwych dzieci. (...)". W dalszej części wpisu dziennikarka opowiedziała o trzeciej ciąży, po której urodził się jej drugi syn – Julek. Niestety jego brat bliźniak nie przeżył.

Maja Sablewska


Maja Sablewska o swoim traumatycznym przeżyciu opowiedziała podczas kręcenia odcinka “Sablewskiej sposób na modę”. Gwiazda stylizowała kobietę, mającą problemy po ciąży, której nie doniosła. Wtedy Sablewska postanowiła wesprzeć uczestniczkę i opowiedzieć jej swoją historię. "Możemy sobie podać rękę. Wiem co to znaczy, bo ja również poroniłam - powiedziała Maja Sablewska do bohaterki programu

Katarzyna Skrzynecka


Katarzyna Skrzynecka poślubiła swojego drugiego męża, Marcina Łopuckiego w 2009 roku. Aktorka wyznała w wywiadach, że z partnerem długo starali się o dziecko. Gwiazda została mamą w 2011 r., kiedy miała 41 lat. W rozmowie z magazynem “Gala” przyznała, że późne macierzyństwo nie było jej wyborem. Okazało się, że Katarzyna Skrzynecka poroniła cztery razy, zanim udało jej się zajść w upragnioną ciążę. "Alisia urodziła się, gdy skończyłam 40 lat. Wcześniej czterokrotnie byłam w ciąży i nie udało mi się urodzić dziecka. Alisia była wyczekiwana i wymarzona. Nigdy nie straciłam nadziei" – powiedziała gwiazda.

Chrissy Teigen


Chrissy Teigen to prywatnie żona Johna Legenda i mama dwójki dzieci - Luny i Milesa. Gwiazda słynie ze swojego poczucia humoru i ciętego języka. W mediach społecznościowych często pokazuje, jak naprawdę wygląda macierzyństwo i dzieli się swoimi przemyśleniami. W 2020 r. gwiazda zdobyła się na szczere wyznanie. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Teigen poinformowała swoich fanów o stracie dziecka. "Jesteśmy zszokowani i czujemy taki ból, o którym tylko się słyszy. To ból, jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyliśmy - napisała modelka". Kilka dni wcześniej gwiazda trafiła do szpital z niepokojącymi objawami, jednak zapewniała, że wszystko jest pod kontrolą. Niestety później okazało się, że krwawienia były zbyt obfite i musiała przejść kilka transfuzji. "Nie udało się zatrzymać krwawienia i dostarczyć dziecku płynów, które potrzebowało mimo wielu transfuzji krwi. To po prostu nie wystarczyło" - dodała w poruszającym wpisie modelka.

Beyonce 

Beyonce to jedna z najpopularniejszych światowych artystek. Chociaż piosenkarka zaczynała swoją karierę w młodym wieku, do dzisiaj należy do grona tajemniczych gwiazd. Rzadko wypowiada się na temat swojego prywatnego życia w mediach. Emocje i przeżycia woli przelewać do swoich utworów. Dopiero w wywiadzie dla amerykańskiego Elle zdecydowała się opowiedzieć o swoich poronieniach. "Sukces wygląda dziś dla mnie zupełnie inaczej. Nauczyłam się, że cały ból i strata są darem. Moje poronienia uświadomiły mi, że najpierw muszę zaopiekować się sobą, zanim będę mogła zostać mamą dla kogoś innego" - powiedziała.