Glass hair co to za trend?

Glass hair, czyli szklane włosy to alternatywa dla modnej fryzury typu bob. Ostre, geometryczne cięcie i lśniące włosy jak tafla szkła, to efekt, który chcą teraz osiągnąć amerykańskie gwiazdy, a co za tym idzie - również tysiące kobiet. Glass hair to totalne przeciwieństwo niesfornych pasmek na lato, proste, idealne w formie i z ostrymi końcówkami.

Fryzurę z "tafli szkła" wylansowała jako pierwsza kontrowersyjna celebrytka Kim Kardashian. Ciężko taką fryzurę odtworzyć w domowych warunkach, jednak można spróbować jeśli mamy dobrą prostownicę i olejek nabłyszczający do włosów. Najlepiej jednak poprosić swojego fryzjera o profesjonalne ostre cięcie i nabłyszczenie sprayem i/lub olejkiem.

To mocne cięcie, bardzo minimalistyczne i wiele mówiące o właścicielce takiej fryzury. "Elegancja przede wszystkim, wakacyjny luz odkładam na półkę" - mówią o nas glass hair. Niemniej warto spróbować tego trendu we fryzurach na jesień 2018, a teraz dać jeszcze włosom odetchnąć pełnią lata.

Keratyna a gładkie włosy

Bardzo ważne przed ostrym cięciem i nabłyszczeniem jest odpowiednie przygotowanie włosów. Świetnie do włosów zniszczonych po lecie sprawdza się keratynowa pielęgnacja. Ta w linii Cameleo BB oparta jest na biomimetycznej keratynie, która odpowiada strukturze białka budującego włos, występującego naturalnie w warstwie korowej włosa. Wnika w jego ubytki, odbudowuje najbardziej uszkodzone części i tworzy warstwę ochronną. Zarówno szampon do codziennej pielęgnacji, jak i odżywka plus płynna keratyna (na mokre lub suche włosy) oraz maska i serum na końcówki oraz wybrane pasma nie zawierają parabenów, soli i sztucznych barwników.

Spróbujecie?