Dni wolne od pracy w 2018?

Rok 2017 za bardzo nas nie rozpieszczał, jeśli chodzi o ilość dni wolnych od pracy. Przyszły rok zapowiada się za to naprawdę obiecująco. Jeśli zsumujemy dni ustawowo wolne od pracy i weekendy czeka nas aż 118 dni wolnych od pracy, w tym aż siedem długich weekendów! Jak to możliwe?

W roku 2018 mamy 13 dni ustawowo wolnych od pracy: 1 stycznia (poniedziałek) – Nowy Rok, 6 stycznia (sobota) – Trzech Króli, 1 kwietnia (niedziela) – Wielkanoc, 2 kwietnia (poniedziałek) – Poniedziałek Wielkanocny, 1 maja (wtorek) – Święto Pracy, 3 maja (czwartek) – Święto Konstytucji, 20 maja (niedziela) – Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki), 31 maja (czwartek) – Boże Ciało, 15 sierpnia (środa) – Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, 1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych, 11 listopada (niedziela) – Święto Niepodległości, 25 i 26 grudnia (wtorek i środa) – Boże Narodzenie.

Długie weekendy w 2018?

Jeśli dni wolne od pracy połączymy z weekendami i weźmiemy parę dni urlopu, to możemy mieć naprawdę kilka długich weekendów, między innymi weekend majowy może potrwać cały tydzień, a Boże Ciało możemy przedłużyć sobie do końca weekendu i mieć 4 dni wolnego. Podobnie sytuacja wygląda ze Świętem Wojska Polskiego (15 sierpnia), które wypada w środę, jeśli weźmiemy dwa dni urlopu, możemy mieć 5 dni długiego weekendu. W 2018 Wszystkich Świętych wypada w czwartek i dlatego biorąc urlop w piątek mamy 4 dni na spokojne odwiedzenie grobów.

Już teraz planujcie na spokojnie urlopy i zastanówcie się, kiedy chcecie odpocząć i jak zapalnować dni wolne od pracy, żeby najbardziej na tym skorzystać.