Bikini brazylijskie czy francuskie – co najczęściej wybierają Polki?

Dziś bez depilacji bikini trudno wyobrazić sobie nie tylko wakacje, ale i częstsze wizyty na pływalni czy romantyczne wieczory połączone ze śniadaniem. Nie stronią od niej także Polki, które oprócz rąk czy nóg w salonach depilacji chętnie poddają się także usuwaniu zbędnych włosków z okolic intymnych. Czy to propozycja dla mnie? To pytanie zadała sobie z pewnością każda kobieta, która dotąd w depilacji bikini posługuje się maszynką lub golarką. Zwłaszcza, że do wyboru jest kilka różnych rodzajów usuwania owłosienia w okolicach intymnych. Jak wynika ze statystyk sieci salonów Time for Wax, największą popularnością cieszy się bikini brazylijskie (wybiera je aż 60% kobiet), na drugim miejscu jest bikini francuskie (30%), a na końcu depilacja klasyczna (10%). Zainteresowanie depilacją woskiem wzrasta szczególnie latem, kiedy inne trwałe metody, np. epilacja laserowa, są niemożliwe. Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje depilacji bikini i która z nich będzie najlepsza na pierwszy raz?

Zobacz też: Depilacja bikini woskiem – jaka boli najmniej? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości

Bikini brazylijskie

Bikini brazylijskie, znane też jako „brazyliana” to niekwestionowana królowa depilacji woskiem. Jak nietrudno się domyślić, ta metoda narodziła się w Brazylii, wśród skąpo ubranych tancerek z przedmieść Rio. Bikini brazylijskie to pełna depilacja, która obejmuje usuwanie owłosienia z pachwin, wzgórka łonowego, warg sromowych i między pośladkami. Niektóre klientki opcjonalnie zostawiają sobie na wzgórku wąski pasek lub trójkąt. Jak to wygląda w praktyce? Usuwanie włosków z przodu odbywa się w pozycji na leżąco, tak jak przy klasycznej lub francuskiej depilacji. Natomiast depilację okolic pośladków wykonuje się w pozycji „na pieska” – dzięki temu osoba wykonująca depilację ma łatwiejszy dostęp, a my możemy lepiej naciągnąć skórę w tym miejscu i przeprowadzić tę część zabiegu w możliwie najłagodniejszy sposób. Dla wielu z nas – zwłaszcza, gdy robimy to po raz pierwszy - pozycja na pieska może się wydawać mało komfortowa i to absolutnie normalne uczucie. Pomyśl jednak, że dla osoby, która wykonuje depilację to nic nadzwyczajnego – w końcu każdego dnia wykonuje przynajmniej kilka takich zabiegów. Co więcej, wbrew obiegowej opinii, depilacja między pośladkami jest znacznie mniej odczuwalna niż usuwanie włosków z okolic bikini! Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że po wyrwaniu ostatniego włoska z bikini, mamy już z górki. Najbardziej wrażliwym miejscem są wargi sromowe i okolice krocza – ale każda z nas odczuwa to inaczej. Dużo zależy od indywidualnego progu bólu, a także od rodzaju wosku. Zdecydowanie delikatniejszy i mniej odczuwalny jest wosk twardy, który całkowicie zastyga na skórze i nie przykleja się do niej, w przeciwieństwie do klasycznego, miękkiego. Bikini brazylijskie to najlepszy wybór na upalne lato i gwarancja stuprocentowej gładkości, nawet w bardzo skąpym stroju kąpielowym.

Zobacz też: Depilacja pastą cukrową – naturalna i skuteczna alternatywa dla depilacji woskiem. Czy to naprawdę działa?

Bikini francuskie

Bikini francuskie, znane też jako „french”, to skromniejszy, ale równie popularny wariant depilacji. Polega na usunięciu owłosienia z pachwin, linii majtek i części wzgórka łonowego. Pozostawiany jest natomiast pionowy pasek z przodu oraz włoski w tylnych partiach ciała, co czyni ten rodzaj depilacji idealnym dla kobiet mniej odpornych na ból, które nie zdecydowałyby się na metodę brazylijską lub dla tych z nas, które wolą zostawić sobie nieco więcej włosków z przodu. Bikini francuskie jest wykonywane w pozycji na leżąco, a ponieważ depilacja nie jest tak głęboka jak przy bikini brazylijskim, cały zabieg jest znacznie mniej odczuwalny. French to zresztą klasyka wśród depilacji bikini – ponadczasowa niczym french na paznokciach i równie estetyczna oraz doskonała na każdą okazję jak mała czarna.

Bikini klasyczne

Jeśli strach bądź niska odporność na ból powodują, że uparcie unikamy depilacji woskiem jak ognia, najlepiej rozpocząć od metody klasycznej. To sposób najmniej inwazyjny, wybierany przez kobiety w każdym wieku, szczególnie te, które dopiero rozpoczynają przygodę z woskowaniem okolic intymnych. Bikini klasyczne pozwala usunąć włoski z pachwin i do linii majtek, co wydaje się idealnym sposobem, aby przygotować się do wakacji w nadmorskim kurorcie.  To właśnie od depilacji klasycznej zaczyna większość z nas. Jako pierwszy zabieg pozwala nam przygotować skórę do regularnych zabiegów i sprawdzić, czy nie jest ona nadwrażliwa bądź nie ma skłonności do odczynów alergicznych. Dzięki krótkiej wizycie w mig oswoimy się z depilacją woskiem i zapewne, jak większość amatorek takiego sposobu usuwania owłosienia z okolic intymnych, nabierzemy niebawem ochotę na więcej. Kto wie, może już kolejny raz wybierzemy bikini brazylijskie? W końcu statystyki pokazują, że to właśnie brazyliana cieszy się największą popularnością.

Zobacz też: Wszystkie metody depilacji - wady i zalety >>>