Ania Wyszkoni miała raka

Piosenkarka Ania Wyszkoni w najnowszym numerze "Gali" udzieliła bardzo osobistego i szczerego wywiadu. Piosenkarka opowiedziała o walce z chorobą nowotworową i o tym, co nauczyło ją to straszne doświadczenie.

W 2016 roku u Ani Wyszkoni zdiagnozowano guza tarczycy i od razu rozpoczęto leczenie. Początkowo wokalistka o swojej chorobie nikomu nie mówiła, nawet dzieciom. W walce wspierał ją kochający partner, Maciej Durczak. Dopiero podczas 54. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Ania Wyszkoni zdradziła, że zmaga się z rakiem i poprosiła fanów o wsparcie.

Kochani, nie wiem, czy da się oszukać los. Myślę, że wszystko jest nam już zapisane. Dlatego bardzo proszę, żebyście trzymali kciuki w tym tygodniu za mnie i za moje szczęśliwe karty. Mam nadzieję, że los rozdał mi je już dawno i tego będę się trzymać. - mówiła w Opolu Ania Wyszkoni

W wywiadzie dla "Gali" Ania Wyszkoni wyznała, że gdy dowiedziała się, że ma raka jej życie wywróciło się do góry nogami. Nie mogła uwierzyć w diagnozę lekarzy.

Gdy dowiadujesz się, że masz raka, twoje życie wywraca się do góry nogami. Szok, niedowierzanie, strach, co będzie dalej. Przepłakałam wiele nocy przed operacją. Miałam w głowie mnóstwo pytań. To było doświadczenie graniczne. - mówi Ania Wyszkoni

Ania Wyszkoni wspomina, że po operacji, gdy dowiedziała się, że guz jest wycięty i prawdopodobnie choroba nie wróci poczuła wielką potrzebę brania życia garściami. Piosenkarka przyznaje, że musiała również skorzystać z pomocy psychologa.

Gdy wszystko wróciło do normy, pojawiła się euforia. Nagle chciałam tylko żyć, żyć i żyć. Rzuciłam się w wir pracy. Po pół roku pojawiły się chwile zwątpienia. Dopiero wtedy dotarło do mnie, co się stało. Nie bałam się skorzystać  z pomocy psychologa. Lekarz uświadomił mi, że wahania nastrojów wywołane są zmianami hormonalnymi związanymi z usunięciem tarczycy. - dodaje Ania Wyszkoni

Ania Wyszkoni o swoim związku

Ania Wyszkoni opowiedziała szczerze o swoim związku z Maciejem Durczakiem. Piosenkarka przyznaje, że ze względu na różnice zdań, ich związek nie należy do łatwych, ale uczucie, które ich łączy jest silniejsze od wszystkiego.

Nasz związek z Maćkiem nie jest usłany różami. Kochamy się, chociaż często mamy inne zdanie na różne tematy, więc nietrudno o kłótnię. Ale oboje wiemy, że miłość trzeba pielęgnować, bo tylko wtedy ma ona sens. Dzisiaj młodzi ludzie szybko się rozstają, wchodzą w kolejne relacje, powtarzają te same błędy. Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy zniszczyć nasze życie rodzinne nagłą zmianą wynikającą z jakiegoś widzimisię. - wyznała piosenkarka

Ania Wyszkoni po tych wszystkich doświadczeniach jest silniejszą kobietą i wie, co w życiu jest najważniejsze. Życzymy piosenkarce optymizmu i dużo zdrowia!