Kim jest Alżbeta Lenska?

Alżbeta Lenska przyszła na świat  22 sierpnia 1981 w Siemianowicach Śląskich. Jej ojcem jest czeski muzyk i piosenkarz, Tibor Lensky, natomiast jej matka jest Polką. Lenska ukończyła studia w Stanach Zjednoczonych na kierunku filmowym i teatralnym. Nauki pobierała w prestiżowej szkole Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. 

Alżbeta Lenska przez dziesięć lat byłą modelką. Prowadziła również z Jakubem Wesołowskim program "Gorący patrol", a w  2002 wzięła udział w trzeciej edycji programu Agent. W telewizji po raz pierwszy pojawiła się w 2002 r. Wystąpiła wtedy w serialu "Samo życie". Telewidzowie najbardziej kojarzą aktorkę dzięki udziałowi w serialach "Kryminalni", "Ojciec Mateusz" czy "Pierwsza miłość". Lenska wystąpiła również w wielu polskich filmach, m.in. komedii "Lejdis", w której zagrała u boku takich gwiazd jak Magdalena Różdżka, Elżbieta Olszówka, Anna Dereszowska czy Izabela Kuna. Od kilku lat aktorka skupia się jednak na pełnym powrocie do zdrowia. Lenska w 2019 r. przeszła skomplikowaną operację głowy po tym, jak pękł jej tętniak. 

Filmy i seriale z Alżbetą Lenską

Alżbeta Lenska najbardziej znana jest ze swoich  ról serialowych. W 2002 r. pierwszy raz stanęła przed kamerą, kiedy dołączyła do obsady serialu "Samo życie". Później mogliśmy ją oglądać w innym popularnym serialu - "Pierwsza miłość". To właśnie z roli Edyty Jeżowskiej jest dzisiaj najbardziej znana. Aktorka w późniejszych latach wystąpiła w "Na dobre i na złe", "Plebani", "Kryminalnych", "Usta usta", "Ojcu Mateuszu" czy "Przepisie na życie". Telewidzowie artystkę mogą kojarzyć także z występów w znanych polskich filmach. Lenska zagrała w komedii "Lejdis", dramacie "Smoleńsk" czy hicie Patryka Vegi "Kobiety Mafii 2". 

Alżbetę Lenską mogliśmy oglądać także w telewizyjnych programach. Aktorka w 2002 roku wzięła udział w trzeciej edycji reality show TVN – "Agent". Rok później pozowała do zdjęcia na okładkę magazynu "CKM". W 2008 wystąpiła w programie "Jak oni śpiewają" i tym samym udowodniła, że posiada także talent wokalny. 

Życie prywatne Alżbety Lenskiej

Alżbeta Lenska poznała swojego przyszłego męża w 2005 r. na planie serialu "Anioł Stróż". "Moja żona przyjechała na plan, gdzie miała do zagrania epizod. Na szczęście wymieniliśmy się kontaktami. Wtedy się w niej »zaćwierkałem«, ale to ona wysyłała pierwsze sygnały... Rozmawiało nam się miło na planie, a później Alżbeta wyjechała, a ja dostałem miły SMS, jeden, drugi... Później zacząłem na nie odpowiadać i tak się zaczęło, aż pojawiły się motyle w brzuchu i latają do dzisiaj" - powiedział o ich pierwszym spotkaniu w "Super Expressie" Rafał Cieszyński. 

Aktorzy nie od razu jednak zaczęli się ze sobą spotykać. Lenska wyznała w jednym z wywiadów, że uznała Cieszyńskiego za kobieciarza i trzymała go na dystans, dlatego ten mocno musiał zabiegać o jej względy. "Kiedy pierwszy raz go zobaczyłam, przyjechał cabrioletem, włosy na żel, bicepsy na wierzchu, ciemne okulary. Na dodatek aktor. Pomyślałam: kobiet to on musi mieć na pęczki" - powiedziała. Lenska i Cieszyński zaczęli jednak powoli zbliżać się do siebie i w dniu jej 25. urodzin, aktor się oświadczył. Zaprosił artystkę do kina, w którym puszczono specjalnie przygotowany film poświęcony ich związkowi. Po kolacji Cieszyński uklęknął na jedno kolano i zapytał, czy Lenska zostanie jego żoną. 

Para pobrała się w 2007 roku w Las Vegas. Dlaczego akurat tam? "Dostaliśmy zaproszenie do Los Angeles na wydarzenie muzyczne z udziałem Pharrella Williamsa. Nie było jeszcze Instagramu, więc nie mogliśmy się pochwalić, że jesteśmy z nim na jednej imprezie i on dla nas śpiewa (śmiech). Wymyśliliśmy, że skoro już tam lecimy, zostaniemy kilka dni dłużej i pojedziemy do Las Vegas. Spędziliśmy tam weekend. Zwiedzając, trafiliśmy przypadkiem do sklepu Tiffany’ego. Okazało się, że dzięki korzystnemu kursowi dolara stać nas na obrączki. Oczywiście na później. Ale skoro już je mieliśmy… Byliśmy przecież w Las Vegas!" - mówiła para w wywiadzie dla "Vivy". Dzisiaj para wspólnie wychowuje dwójkę dzieci. Starsza córka Zofia urodziła się w 2011 roku, a młodszy syn Antoni przyszedł na świat w roku 2013.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Choroba Alżbety Lenskiej

20 maja 2018 r. na Instagramie Alżbety Lenskiej pojawił się zatrważający wpis. "Piszę na stronie mojej żony, ponieważ wiem, że Ona sama by sobie tego życzyła. Widzę ile wiadomości przychodzi od was... Prowadziła swój Instagram systematycznie i szanowała każdego kto do niej napisał. Becia nie będzie przez jakiś czas mogła odpowiadać na wasze wiadomości. W środę miała bardzo poważną operację mózgu. Prosimy o modlitwę. Rafał Cieszyński". Okazało się, że dzień wcześniej aktorka doświadczyła urazu, który zagroził jej życiu. Aktorka grała właśnie w spektaklu "Kontrabanda", kiedy pękł jej tętniak.  "Zagrałam jeden akt, trochę byłam spięta, ale się podobało, kurtyna upadła, widownia poszła na przerwę, my w kulisach śmialiśmy się z tego co wyszło. Potem poszłam po schodach do garderoby i stało się nic, czego się spodziewałam... Coś strzeliło w głowie, nie mogłam oddychać, przewróciłam się, wyłam z bólu, nie wiedziałam, co się dzieje" - pisała później na Instagramie. 

Aktorka natychmiast została przewieziona do szpitala. Lekarze musieli błyskawicznie przeprowadzić bardzo skomplikowaną operację. Udało im się na szczęście usunąć tętniaka i krwawienie. Przy aktorce cały czas czuwał później jej mąż i był dla niej opoką w tym trudnym czasie. "Urodziłam się na nowo!! Jestem uśmiechnięta, pozytywna i mówię wszystkim, z którymi rozmawiałam - trzeba być uśmiechniętym!!! Trzeba robić, co się chcę, trzeba robić to, o czym się marzy, nawet coś, o czym się myśli, bo życie jest piękne. Kocham mojego męża i robimy wszystko razem!!! Kocham moje dzieci i nagle mam luz, żeby one się nie przejmowały i były szczęśliwe, czasem słuchając tego, o co czasem proszę. Z kim nie rozmawiam, a kogo znam mówię - rób szczerze to, co czujesz, co wiesz, czego pragniesz, nie ma sensu czekać" - napisała po tym, jak opuściła szpital. Aktorka powróciła już do sprawności i pracy zawodowej. 

NIE PRZEGAP: