1. PODKRĘCAJ KOŃCE

To znakomita metoda na przetrwanie trudnego czasu między krótszą i dłuższą fryzurą. Dzięki temu uczesanie nie straci ładnej linii. Nie trzeba także zbyt często skracać włosów, dlatego szybciej uzyskasz wymarzoną długość.
Sposób ułożenia: Spryskaj suche pasma sprayem termoaktywnym poprawiającym ich skręt i podkręcaj kosmyk po kosmyku grubą lokówką. Grzywkę wygładź, zaczesz na bok. Całą fryzurę polakieruj i lekko roztrzep palcami.

2. ODKRYJ UROK CIENIOWANIA

Mocne wystrzępienie końców i warstwowe cięcie pasm pozwalają zapuścić je bez problemu. Nieregularna linia włosów sprawi, że fryzura zawsze będzie wyglądała oryginalnie, a kosmyki trzeba będzie podcinać tylko raz na dwa miesiące.
Sposób ułożenia: Nanieś krem wygładzający i wysusz pasma, przeczesując je płaską szczotką. Zaczesz włosy do przodu i spryskaj żelem.

3. POSTAW NA ASYMETRIĘ

Nawet jeśli twoje włosy rosną nierówno, nie musisz ich podcinać. Fryzura będzie wyglądała modnie i awangardowo.
Sposób ułożenia: Spryskaj pasma mleczkiem wygładzającym. Lekko wilgotne wysusz, prostując je na płaskiej lub półokrągłej szczotce.

4. POSKRAMIAJ PASMA GUMĄ LUB WOSKIEM

Podczas zapuszczania często pojawia się problem niesfornych kosmyków lub puszących się końcówek. Łatwiej będzie ci nad nimi zapanować, gdy użyjesz produktu do stylizacji o lepkiej, elastycznej konsystencji. Nakładaj go zwłaszcza na końce, aby je dodatkowo obciążyć.
Sposób ułożenia: Wysusz włosy, wygładzając je grubą okrągłą szczotką. Grzywkę skieruj na bok. Nałóż trochę wosku lub gumy na grzebień i przeczesz nim pasma.

5. WYPRÓBUJ „MOKRE” UCZESANIA

Sztywne i trudno układające się włosy sprawiają sporo kłopotów podczas zapuszczania. Poskromić je można żelami lub brylantyną. Produkty te nadadzą fryzurze modny i elegancki wygląd.
Sposób ułożenia: Lekko osusz umyte włosy ręcznikiem i nałóż na nie żel. Gęstym grzebieniem przeczesz pasma, rozprowadzając na nich kosmetyk. Zrób z boku przedziałek. Grzywkę skieruj na bok, a włosy załóż za uszy. Mocno polakieruj.

6. ZACZESUJ WŁOSY DO TYŁU

Wielu kobietom podczas zapuszczania pasm trudno ułożyć grzywkę. Warto ją wtedy zaczesywać do tyłu. Przedtem trzeba lekko podtapirować u nasady i wygładzić wierzchnią warstwę.
Sposób ułożenia: Wysusz włosy. Końcówki wywiń. Wszystkie pasma skieruj do tyłu.


Zobacz także:

7. SKRACAJ NAD KARKIEM

Przy krótkiej fryzurze, z mocno wyciętymi z tyłu włosami, zacznij od zapuszczenia pasm na górze i z boków. Uczesanie długo zachowa ładną linię.
Sposób ułożenia: Wmasuj we włosy piankę i wysusz je, modelując szczotką. W końcówki wetrzyj pastę i mocno rozburz fryzurę palcami.

8. NAKRĘCAJ NA PAPILOTY

Ten sposób na pewno polubią panie o cienkich i delikatnych włosach, nad którymi w ''okresie przejściowym'' trudno zapanować.
Sposób ułożenia: Pasmo po paśmie spryskaj sprayem do loków i nawiń na papiloty. Wysusz gorącym strumieniem z suszarki. Kiedy włosy wyschną, zdejmij papiloty i roztrzep pasma palcami.MĄDRE zapuszczanie

GDY CHCESZ MIEĆ DŁUGIE I CIENIOWANE WŁOSY

Skracasz pasma z tyłu. Gdy krótkie kosmyki mają już ok. 6 cm, powinnaś skrócić je o kilka lub kilkanaście milimetrów. Taki zabieg warto powtarzać mniej więcej co 6 tygodni.

Cieniujesz pasemka. Włosy są już dość długie. Kosmyki na karku sięgają do ramion, a te po bokach do brody. Teraz wystarczy, że co 5–6 tygodni wycieniujesz pasma u fryzjera.

Masz wreszcie wymarzoną fryzurę. Długie pasemka, postrzępione na końcach, dodają włosom objętości. Taką fryzurę możesz bez problemu szybko ułożyć palcami.


GDY CHCESZ MIEĆ DŁUGIE I PROSTE WŁOSY

Skracasz pasma z tyłu. Aby włosy z przodu i z tyłu się zrównały, co 6 tygodni przycinaj kosmyki nad karkiem. Fryzjer podczas każdej wizyty skróci je mniej więcej o 1 cm.

Wyrównujesz końce. Wszystkie pasma mają już tę samą długość. Teraz wystarczy, by fryzjer co 6 tygodni skracał odrastające, strzępiące się końce o 5 mm.

Zrealizowałaś swój cel. Nareszcie masz proste włosy, sięgające do ramion. Aby fryzura miała ładny kształt, co kilka tygodni poproś fryzjera o podcięcie końcówek.