Regeneracja skóry po zimie to coś, o czym nie wolno nam zapominać, jeśli chcemy cieszyć się gładkim, nawilżonym i odżywionym ciałem. W tej kwestii świetnie sprawdzą się na przykład domowe maseczki, o których pisaliśmy tutaj, ale również zabiegi proponowane przez specjalistów. Chcąc stworzyć listę zabiegów, które warto wykonać wiosną, o rady zapytaliśmy ekspertów z warszawskiej OT.CO Clinic. Dr n.med. Katarzyna Osipowicz oraz dr n.med. Joanna Bieniek-Walenda, które na co dzień zajmują się pielęgnacją polskich gwiazd, opowiedziały nam o usługach, z których najchętniej korzystają m.in. uczestnicy programu "Taniec z Gwiazdami".

Skuteczne peelingi na twarz

Jak poprawić kondycję cery? Szczególnie wiosną, warto wykonywać zabiegi o delikatnym działaniu złuszczającym, np. peeling z zawartością kwasów owocowych, które poprawiają warstwę rogową naskórka oraz peelingi chemiczne (chemabrazja), np. azelainowy i migdałowy (określa się go jako peeling na każdą porę roku). Dlaczego? Doprowadzają one nie tylko do usunięcia powierzchownych zmian skórnych i regeneracji nabłonka i tkanki skórnej, ale również nawilżają, odświeżają skórę  i wykazują działanie przeciwzapalne. Mikołaj Jędruszczak, który szukał sposobu na odświeżenie cery przed swoim występem w „Tańcu z Gwiazdami”, a nigdy wcześniej nie korzystał z takich zabiegów w walce z niedoskonałościami swojej skory, był mile zaskoczony ich działaniem. 

Peeling nieinwazyjny i bezbolesny to dobra opcja osób, które poszukują szybkiego sposobu na piękną i zdrowa skórę działające bez efektu złuszczenia naskórka. Peeling PQ Age gwarantuje widoczne rezultaty już po pierwszym zabiegu (tzw. natychmiastowy lifting twarzy). Świetnie sprawdza się na wielkie wyjścia i może dlatego jest on najczęściej sprzedawanym zabiegiem pielęgnacyjnym w OT.CO Clinic. Często korzysta z niego Marcela Leszczak, która nie może pozwolić sobie na zbyt intensywne działanie peelingów enzymatycznych.

Mezoterapia: na czym polega i jakie przynosi korzyści?

Mezoterapia klasyczna i mezoterapia kwasem nieusieciowanym lub częściowo usieciowanym poprawiają elastyczność, gęstość i nawilżenie skóry. Poleca się ich wykonywanie w celu uzyskania wysokiego stopnia nawilżenia skóry. Dzięki nim wzmocnione zostają wszystkie warstwy skóry, a dzieje się tak poprzez dostarczenie takich składników jak kwas hialuronowy, antyoksydanty, kolagen, czy peptydy zawieszone w kwasie hialuronowym.

Zabiegi mezoterapii mają działanie rewitalizujące poprzez ciągłe pobudzanie naturalnych procesów naskórka. Powodują wzrost kolagenu w skórze, co przekłada się na wzrost elastyczności, zmniejszenie zmarszczek, oraz nadanie skórze promiennego, młodego i zdrowego wyglądu. Zabiegi te polecane są również osobom, które niedawno poddawały się zabiegom laserowym. Zalecane są trzy zabiegi w odstępach co 3-4 tygodnie.

Skuteczny sposób na wypadanie włosów: mezoterapia osoczem

Wypadanie włosów, nie tylko po zimie, jest problemem dotyczącym dużej część populacji, zarówno mężczyzn i kobiet. Zatrzymanie tego procesu nie jest łatwe. Specjaliści OT.CO Clinic, po skutecznej diagnozie i farmakoterapii, bardzo często polecają pacjentom terapię osoczem bogatopłytkowym. Pobraną krew od pacjenta odwirowuje się, uzyskując pożądaną substancję, którą wstrzykuję się w skórę głowy. Mezoterapia osoczem zwiększa liczbę, gęstość włosów oraz większą proporcję włosów w fazie wzrostu czyli anagenu. Taką terapię należy przeprowadzić raz w miesiącu przez 3 miesiące a następnie co 3 miesiące przypominająco. Z mezoterapii osoczem na skórę głowy korzysta tancerka "Tańca z Gwiazdami", Sylwia Madeńska.

Lifting bez użycia skalpela

Coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na zabiegi z użyciem nowoczesnej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych (HIFU), często określanych „liftingiem bez użycia skalpela”. Metoda ta polega na precyzyjnym skupieniu fali o wysokiej energii na małym obszarze, np. modelowanie owalu twarzy. Zabieg ten powoduje nie tylko obkurczenie komórek tkanki tłuszczowej, ale również stymuluje skórę do regeneracji. Efekt ten odpowiada za długotrwałą poprawę jakości skóry, jej elastyczności i napięcia. Zabieg metodą HIFU jest w pełni bezpieczny. Korzysta z niego m.in. Marcela Leszczak, która chciała osiągnąć efekt płaskiego brzucha.

Nasi eksperci:

dr n.med. Katarzyna Osipowicz - lekarz medycyny estetycznej, ekspert w zabiegach z zakresu laseroterapii i dermatologii. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aktualnie pracuje w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Oddziale Dermatologii i Wenerologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prowadzi swoją klinikę OT.CO Clinic.Na pierwszym miejscu stawia zdrowy rozsądek i umiar. Zawsze kieruje się zasadą, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mają subtelnie korygować urodę, a nie zmieniać pacjenta w kogoś zupełnie innego.

dr n. o zdr. Joanna Bieniek-Walenda - pielęgniarka, która swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną na co dzień wykorzystuje w pracy z pacjentami. Uzyskała tytuł doktora na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Autor krajowych i zagranicznych prac naukowych. Na co dzień łączy rzetelność i zaangażowanie w pracy zawodowej, dydaktycznej oraz naukowej. Bierze czynny udział w licznych konferencjach, kursach i szkoleniach.