Wałek jadeitowy – jak używać i jakich błędów nie popełniać?

Jadeitowy masażer do twarzy to jeden z największych urodowych hitów 2020 i choć w sieci można znaleźć wiele informacji na jego temat, wciąż są osoby, które używają go nieprawidłowo. O błędach przy używaniu wałka jadeitowego opowiedziała na łamach Harper’s Bazaar ekspertka od pielęgnacji skóry twarzy Abigail James.

- Zanim zaczniesz go używać, przede wszystkim wyczyść go! – mówi Abigail James, zwracając uwagę na kardynalny błąd w używaniu masażera z jadeitem.

- Oczyszczenie to podstawa! Twoja skóra również musi być odpowiednio oczyszczona  - dodaje ekspertka, zwracając uwagę również na sposób, w jaki rolujemy wałeczek po twarzy.

- Ważne jest, by masować twarz, podążając za naturalnymi konturami twarzy. Najlepiej jest używać wałka jadeitowego, rolując go w przód i w tył na zmianę, a także w górę i w dół oraz na boki – wyjaśnia dalej Abigail James.

 

Choć wielu ekspertów twierdzi, że przy rolowaniu twarzy nie powinniśmy zbyt mocno uciskać skóry wałeczkiem, ekspertka Harper’s Bazaar mówi o masażu orzeźwiającym, w którym delikatny ucisk jest wskazany:

- Pamiętaj o delikatnym nacisku podczas przesuwania wałka jadeitowego po twarzy, jeśli zależy Ci na promiennej i orzeźwionej cerze.

Zobacz także:

Zdaniem ekspertki masażer z jadeitem można stosować „na sucho” bez kosmetyków, jako narzędzie do masażu twarzy. Jednocześnie sugeruje, że szczególnie podczas wieczornego masażu warto dodać kilka kropel olejku, by skóra w czasie snu bardziej się zregenerowała.

Wałeczek jadeitowy bardzo często stosowany jest w drenażu limfatycznym i tu również potrzebujemy małej instrukcji.

- Zacznij od szyi, a nie od twarzy – zaleca ekspert od drenażu limfatycznego i akupunktury Ross J. Barr. – Następnie skup się na nosie. Wyobraź sobie, że mostek nosa jest centralnym punktem, z którego masz podążać masażerem we wszystkich kierunkach. Wyobraź sobie, że delikatnie toczysz całą toksynę nagromadzoną w skórze na zewnątrz i w dół, w końcu tocz wałek jadeitowy wzdłuż szczęki, uszu i w dół szyi – podsumowuje.

Wielu ekspertów uważa, że masaż wałkiem jadeitowym przyniesie rezultaty, jeśli będzie stosowany co najmniej trzy razy w tygodniu.

Olejek do masażu twarzy - trzy wspaniałe produkty z Ministerstwa Dobrego Mydła:

 

Zobacz też: 5 produktów zmniejszających opuchliznę twarzy

Wałek jadeitowy – zastosowanie i efekty

Warto dodać, że roller jadeitowy sprawdza się nie tylko przy cerze suchej czy dojrzałej. Mogą go stosować także osoby posiadające cerę tłustą lub trądzikową, pod warunkiem, że po każdym użyciu wałeczek zostanie odpowiednio wyczyszczony i zdezynfekowany.

Masażer jadeitowy ma więc wiele zastosowań, a lista pozytywnych efektów jest bardzo długa:

 • Łagodzi obrzęki
 • Wygładza i ujędrnia skórę
 • Spłyca zmarszczki
 • Rozpromienia i orzeźwia skórę
 • Niweluje worki i cienie pod oczami
 • Oczyszcza skórę z toksyn
 • Doskonale drenuje skórę
 • Niweluje pryszcze, zaskórniki i zmniejsza widoczność porów

Wałek jadeitowy – przeciwwskazania

 • Uszkodzona skóra, żyły czy pieprzyki
 • Rozległe zmiany trądzikowe
 • Cera mocno naczynkowa

Zobacz też:

Azjatycki sekret pielęgnacji

Kremy pod oczy - te produkty pokochały dziewczyny na Instagramie!

Gotu kola - rozwiązanie wielu problemów skóry